Статки в $2 трлн: найбагатші американці

Найбільше грошей – у засновників технологічних компаній
Статки в $2 трлн: найбагатші американці

Американський Forbes представив щорічний рейтинг 400 найбагатших американців. На першому місці ─ вже традиційно ─ розташувався засновник Microsoft Білл Гейтс, статки якого оцінюються у $81 млрд. За останній рік у світовому рейтингу його двічі обходив засновник Inditex (бренд Zara) Амансіо Ортега, але в Сполучених Штатах Гейтс ─ непереможний лідер. Найближчий конкурент, засновник Amazon Джефф Безос, має статки на $14 млрд менші ($67 млрд) (дивiться фотогалерею Forbes).

До речі, вперше за багато років з другого місця в списку найбагатших американців посунули Уоррена Баффета ($65,5 млрд). Останній рік компанія Amazon показує позитивні фінансові результати, що сприяє зростанню капіталізації, а разом з цим, і покращує стан її засновника Джеффа Безоса. У ТОП-5 також розмістилися Марк Цукерберг ($55,5 млрд) і Ларрі Еллісон ($49,3 млрд).

Як видно, в п'ятірці найбагатших людей Америки (їх же можна назвати практично найбагатшими людьми в світі) найбільше представників технологічної індустрії. Якщо загалом у чотирьох сотень багатіїв понад $2,4 трлн, то чверть усіх грошей ─ в технологіях. Втім, це добре видно і з фондового ринку, де найдорожчі компанії ─ це Alphabet, Google, Amazon, Microsoft і Facebook.

Близько 14% найбагатших жителів США ─ мігранти. І в більшості з них статки перевищують капітал одного з кандидатів у нинішніх президентських перегонах ─ Дональда Трампа, який різко висловлюється проти мігрантів. А ще його статки за останній рік впали на $800 млн і тепер становлять всього $3,7 млрд.

Восьму частину списку Forbes 400 зайняли жінки (50 фігуранток). Трійку лідерів сформували Еліс Уолтон ($35,4 млрд/Wal-Mart), Жаклін Марс ($27 млрд/кондитерська промисловість) і вдова Стіва Джобса Лоурен Джобс ($17,7 млрд/Apple і Disney).

Що цікаво, молодих людей до 40 років у списку всього 14. Їх сумарний капітал оцінюється в $114 млрд, половина з яких належить Цукербергу. А ось найбагатший клас ─ люди у віці від 40 до 59 років: вони мають у своєму розпорядженні сукупний капітал близько $1,3 трлн. В середньому, на кожного з 400 найбагатших припадає по $6 млрд.

Представляємо першу десятку найзаможніших бізнесменів із США.

1Білл Гейтс

Білл Гейтс
Статки: $81,8 млрд
Вік: 60 років
Основний актив: Microsoft
Білл Гейтс
Фото Getty Images

Серед рейтингів Forbes є тільки один список, де Білл Гейтс не займає перше місце ─ рейтинг найвпливовіших людей на планеті. У ньому він лише шостий, поступаючись місцем лідерам чотирьох найбільш впливових країн і главі католицької церкви. В іншому ж Гейтс ─ найбагатша у світі людина останні два десятки років (нехай і з невеликими перервами), найуспішніший у рейтингу «Self-Made», найщедріший благодійник і т.д. Сьогодні основна мета мільярдера ─ всебічний розвиток фонду Білла і Мелінди Гейтс, на який він витрачає максимум часу і коштів: згідно з «Клятвою дарування», він передасть понад 90% своїх статків на благодійність.

2Джефф Безос

Джефф Безос
Статки: $67 млрд
Вік: 52 роки
Основний актив: Amazon
Джефф Безос
Фото Getty Images

Поки експерти Forbes складали рейтинг, вартість акцій Amazon знову зросла, і на момент публікації замітки статки Безоса оцінюються вже в $72,5 млрд. За останній рік він подвоїв свій капітал і, судячи з поточних показників, не збирається зупинятися на досягнутому: інвестори вірять в Amazon. Сьогодні компанія сильно трансформувалася. Якщо раніше ми сприймали її як продавця книг та «eBay з новими товарами», то тепер це величезна машина з продукування грошей: гаджети, товари, логістичні центри, дрони і навіть контент. Amazon одночасно конкурує з усіма. У них в активі ─ один із найбільш передових асистентів Echo, популярна телевізійна приставка Fire TV, читалки Kindle і навіть телевізійний сервіс Amazon Prime, який знімає власні серіали.

3Уоррен Баффетт

Уоррен Баффетт
Статки: $65,6 млрд
Вік: 86 років
Основний актив: Berkshire Hathaway
Уоррен Баффетт
Фото Getty Images

Останні 15 років для Уоррена Баффета були сповнені стабільності: він завжди залишався на другому місці в списку найбагатших американців і поступався лише своєму партнерові по картах Біллу Гейтсу. Але успіх Amazon не можна порівняти з показниками Berkshire Hathaway ─ і йому довелося поступитися. У США навіть жартують, що «так низько» Баффет не був з часів президентства Білла Клінтона. Втім, у нього є шанс застати ще одного президента Клінтона, тільки тепер це буде вона ─ Хілларі. І це можна сприймати як гарний привід зробити ривок і повернути собі другу позицію в рейтингу.

4Марк Цукерберг

Марк Цукерберг
Статки: $55,1 млрд
Вік: 32 роки
Основний актив: Facebook
Марк Цукерберг

«Мільйон ─ це не круто. А знаєш, що круто? Мільярд», ─ говорить у фільмі «Соціальна мережа» Шон Паркер, який допомагав будувати Марку Цукербергу Facebook. Марк пораду свого друга прийняв, але вирішив її трохи доопрацювати: «Круто ─ це коли не мільярд, а $55 млрд». За останні кілька років справи Цукерберга пішли вгору: щокварталу компанія показує рекордні результати з продажу реклами, а позначки в мільярд користувачів вже досягли три сервіси ─ Facebook, Facebook Messenger і WhatsApp. Попереду ще один виклик ─ «виростити» Instagram до 1 млрд осіб: поки що в сервісі лише 500 млн. Щоправда, робить це Марк не надто чесно. Останнім часом його компанії адаптують у своїх сервісах розробки Snapchat, без зайвої скромності копіюючи ідеї.

5Ларрі Еллісон

Ларрі Еллісон
Статки: $49,1 млрд
Вік: 72 роки
Основний актив: Oracle
Ларрі Еллісон
Фото Getty Images

Складно сказати, що у людини зі статками в $49,1 млрд справи можуть іти погано. Але після публікації цього рейтингу Еллісон дійсно трохи засмутився: останні кілька років він стабільно входив у трійку найбагатших людей у США. З цієї позиції він впав вперше з 2007-го. При цьому капітал Еллісона збільшується: за останній рік він додав $1,8 млрд. Але зараз Oracle не може рости так само швидко, як Amazon чи Facebook. Як результат ─ і капіталу в Ларрі менше.

6Майкл Блумберг

Майкл Блумберг
Статки: $45 млрд
Вік: 74 роки
Основний актив: Bloomberg
Майкл Блумберг

Після крісла мера Нью-Йорка Майкл Блумберг навіть подумував вплутатися в гонку за президентство, але в підсумку вирішив не виставляти свою кандидатуру. Замість цього 72-річний підприємець сконцентрував усі сили на оновленні свого медіа-активу ─ компанії Bloomberg. Основна мета полягала в зміщенні фокусу з політики на бізнес і фінанси, чим компанія і займалася раніше. За останній рік він піднявся з 8-го рядка рейтингу на 6-ий, що вказує на позитивний ефект його плану.

7Чарльз Кох і Девід Кох

Чарльз Кох і Девід Кох
Статки: у кожного по $42 млрд
Вік: 80 і 76 років
Основний актив: Koch Industries
Чарльз Кох і Девід Кох

Брати Кохи, які разом займають сьому і восьму сходинку рейтингу, контролюють другу найбільшу приватну компанію в світі ─ Koch Industries. Свій бізнес, заснований у 1940-му, братам передав батько: він навчився робити з важкої нафти бензин. У 1967 році, після смерті батька, Чарльз взяв управління компанією в свої руки і вивів її на новий рівень: тепер це не просто переробник нафти, а величезний конгломерат, куди входить хімічний бізнес, виробництво труб і т.д. Обидва брати не підтримують кандидатів, які сьогодні обираються на посаду президента. За їхніми словами, це немов вибір між «раком» і «серцевим нападом».

8Ларрі Пейдж

Ларрі Пейдж
Статки: $38,5 млрд
Вік: 43
Основний актив: Alphabet
Ларрі Пейдж
Фото Getty Images

Минулого серпня Ларрі Пейдж змінив пост CEO Google на керівництво величезним холдингом Alphabet, куди в якості окремих компаній входили всі колишні напрямки роботи Google. Завдяки цьому інвестори дізналися, скільки насправді приносять грошей сервіси Google, а скільки ─ весь інший бізнес. Виявилося, що зовсім небагато: $448 млн проти $74 млрд доходів у Google. Втім, це не збентежило інвесторів ─ і Alphabet вперше зайняла місце найдорожчої компанії, обігнавши лідера попередніх років Apple.

9Сергій Брін

Сергій Брін
Статки: $37,5 млрд
Вік: 43
Основний актив: Alphabet
Сергій Брін

Сергій Брін ─ найбагатший іммігрант у списку. Він виїхав разом з родиною з Радянського Союзу, коли йому було шість років, а в 2009-му пожертвував $1 млн організації HIAS, яка тоді допомогла його сім'ї виїхати з країни. Зараз пост Бріна називається «Президент Alphabet», але весь свій час він присвячує проектам з напряму X-лабораторії, де працюють над технологіями майбутнього, на зразок самокерованих авто. Щоправда, одна з перших розробок ─ окуляри Google Glass ─ так і не стала популярною. Проект, яким особисто пишався Сергій, закрили через відсутність великого попиту серед звичайних користувачів.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Бізнес
Олександр Шлапак: «Судитися з великими боржниками банку безглуздо, оскільки ці борги не мають забезпечення»
Глава ПриватБанку - про повернення боргів колишніх акціонерів, розвиток банку та перспективи кримських вкладників
Роль особистості в (банківській) історії: на що впливає перша особа банку?
Хто і як керує найбільшими фінустановами країни
Не як у людей: що в Україні заважає іноземним інвесторам
Однорічні дозволи на перебування в країні, неможливість репатріації капіталу, погана англійська мова і так далі
Усі матеріали розділу
FORBES У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ
Коментарів 0
Увійдіть, щоб опублікувати коментар
Вибір редактора
Приватне і відверте: 5 книг грудня
Приватне і відверте: 5 книг грудня
На які новинки художньої літератури варто звернути увагу цього місяця
Як ізраїльська армія стала «кузнею стартапів»
Як ізраїльська армія стала «кузнею стартапів»
Колишні бійці загадкової ізраїльської служби кіберрозвідки – Підрозділ 8200 – створили приблизно 1000 нових IT-компаній. Саме їм Ізраїль багато в чому зобов’язаний іміджем «нації стартапів»
Ходіння по колу: як у Мінфіні переписують Податковий кодекс
Ходіння по колу: як у Мінфіні переписують Податковий кодекс
І чому депутати наполягають на проведенні разового декларування
Олігархи під підозрою: кому потрібен Архів клептократії та чому до нього потрапили тільки «обрані»
Олігархи під підозрою: кому потрібен Архів клептократії та чому до нього потрапили тільки «обрані»
Українські публічні персони готові оскаржувати дані, опубліковані в Архіві
Зараз на головній
Технічні роботи на сайті Forbes Україна
Технічні роботи на сайті Forbes Україна
Випуск матеріалів на сайті тимчасово припинено
Олександр Шлапак: «Судитися з великими боржниками банку безглуздо, оскільки ці борги не мають забезпечення»
Олександр Шлапак: «Судитися з великими боржниками банку безглуздо, оскільки ці борги не мають забезпечення»
Глава ПриватБанку - про повернення боргів колишніх акціонерів, розвиток банку та перспективи кримських вкладників
Найтемніший час перед світанком: як подолати кризу в компанії
Найтемніший час перед світанком: як подолати кризу в компанії
Які завдання ляжуть на плечі команди, а які ─ безпосередньо на власника
Колектори і юрособи: з бізнесом не церемоняться
Колектори і юрособи: з бізнесом не церемоняться
Чим відрізняється поведінка колекторських структур стосовно боржників-фізосіб і бізнесменів