Хто лобіює інтереси ПриватБанку в США

Раніше вирішувалися питання реструктуризації держборгу, а зараз обговорюється майбутня капіталізація банку
Хто лобіює інтереси ПриватБанку в США
Фото shutterstock

У розпорядженні Forbes з’явився перелік осіб та організацій, які представляють інтереси ПриватБанку на території Сполучених Штатів Америки. Їхню діяльність, найімовірніше, пов’язують із деякими аспектами реструктуризації зовнішнього боргу банку та вирішенням питань із міжнародними агентами впливу, як-от МВФ.

Насамперед, експерти говорять про захист інтересів «Привату» в США з боку Qovris MSL Group. Ця організація працює на ринку лобі вже 15 років і виступає офіційним лобістом, зокрема, Королівства Саудівська Аравія, Королівства Бахрейн, Курдистану, екваторіальної Гвінеї, посольства КНР (ці п’ять клієнтів названі самою MSL Group під час офіційної реєстрації як лобіста). Також, на сайті організації клієнтами вказані приватний військовий підрядник Vencore, який обслуговує U.S. Intelligence Community (розвідувальні служби США) і Міністерство оборони; суднобудівна компанія Ingalls Shipbuilding, а також Асоціація фахівців із контролю за інфекціями й епідеміології, й інші впливові структури.

Безпосередньо інтереси ПриватБанку представляє виконавчий віце-президент Quvris MSL Group Мет Лауер. У послужному списку цього фахівця – координація публічної дипломатії Держдепартаменту США під час війни в Іраку, а саме – Operation Iraqi Freedom OIF, аудит американських комунікацій в Індонезії, Китаї, Сенегалі, Канаді, Мексиці, Туреччині, Росії, Сербії, Кореї. Мет Лауер – член Атлантичної Ради США.

Серед організацій, які можуть вплинути на прийняття рішень на користь ПриватБанку в США – фінансовий гігант JPMorgan Chase Bank: Приват є великим клієнтом цього закладу, і тримає на коррахунках у цьому банку сотні мільйонів доларів

Другий помітний лобіст – група «Krull corp.» Олександра Мірчева. На пострадянському просторі він відомий як радник уряду Нурсултана Назарбаєва, який прописав геополітичні стратегії розвитку і загалом Казахстану, і «непохитній репутації» самого Назарбаєва, через що самого лобіста навіть згадувала Human Rights Foundation у зв’язку з публікацією «списку Жанаозена».

Олександр Мірчев, крім питань глобальної політики, опікується проблемами енергетики й публікується як колумніст Forbes. «У нього є зв’язки й доступ до Royal United Services Institute, через який він може розв’язувати питання у Великобританії, і до Atlantic Council, через який у нього є, у свою чергу, доступ до американського політикуму. Його вважають аналітиком у стратегічних питаннях», – говорить джерело Forbes в D.C.

Співрозмовники Forbes також називають інших лобістів ПриватБанку у Вашингтоні. Зокрема, лунало ім’я Річарда Барта, колишнього посла США в Німеччині й екс-помічника держсекретаря США в справах Європи та Канади. Свого часу головний посередник на переговорах про скорочення стратегічних озброєнь із Радянським Союзом, сьогодні Річард Барт – керівний директор європейської та євразійської практики McLarty Associates. Раніше він також брав участь у деяких спільних проектах з Альфа-Банком. «Зараз Барт і «Приват» не працюють, тому що в Барта є клієнти з Росії», – говорить джерело Forbes.

Які питання може сьогодні вирішувати ПриватБанк у Вашингтоні? Джерела Forbes на Західному узбережжі США припускають, що насамперед триває обговорення питань реструктуризації й капіталізації банку. «Можливо, юристи можуть оцінити це не як лобізм, а як економічно спрямовану діяльність. І тоді робота за цими напрямами не вимагає реєстрації як лобістів», – кажуть аналітики у Вашингтоні.

«У ПриватБанку є два «маяки». Рекапіталізація, щоб привести капітал до достатнього рівня до 1 листопада. Це зажадає значних грошових вливань. І друге – жорстка вимога МВФ щодо інсайдерських кредитів, посилення застав, багато з яких в Україні знайти не можна», – уточнює екс-заступник голови НБУ Олександр Савченко.

Лобізм інтересів українських бізнесів у США і ЄС є традиційною практикою. Як раніше писав Forbes, до послуг лобістів із різних питань вдаються більшість учасників списку Forbes. Рінат Ахметов вдавався до таких послуг кілька років тому, коли купував бізнес у США. Відомі товариські зв’язки Віктора Пінчука з демократичною партією США. Лобізмом Дмитра Фірташа в США опікується Lanny J. Davis&Associates – компанія, яка свого часу згладжувала скандал навколо президента Білла Клінтона й Моніки Левінські.

Як і в історії з «Приватом», лобісти не заявляють про свою співпрацю з українськими клієнтами.

«Жодна з корпорацій, які належать українському бізнесу, як суб’єкт лобістського процесу в США останні три роки не реєструвалася. Пінчук офіційно витрачає тільки на гонорари місцевим лобістським фірмам, як-от Schoen і Doug, більш ніж по $80 000 на рік – тут і далі суми тільки гонорарів без урахування прямих витрат на транспорт, оплату організації заходів, медіа, підтверджених документально. У Фірташа витрати солідніші – більш ніж по $400 000 у 2014 і 2015 роках – через Lanny J. Davis&Associates», – розповідає експерт з управління репутацією й колумніст Forbes Борис Тизенгаузен.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Бізнес
Олександр Шлапак: «Судитися з великими боржниками банку безглуздо, оскільки ці борги не мають забезпечення»
Глава ПриватБанку - про повернення боргів колишніх акціонерів, розвиток банку та перспективи кримських вкладників
Роль особистості в (банківській) історії: на що впливає перша особа банку?
Хто і як керує найбільшими фінустановами країни
Не як у людей: що в Україні заважає іноземним інвесторам
Однорічні дозволи на перебування в країні, неможливість репатріації капіталу, погана англійська мова і так далі
Усі матеріали розділу
FORBES У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ
Коментарів 0
Увійдіть, щоб опублікувати коментар
Вибір редактора
Приватне і відверте: 5 книг грудня
Приватне і відверте: 5 книг грудня
На які новинки художньої літератури варто звернути увагу цього місяця
Як ізраїльська армія стала «кузнею стартапів»
Як ізраїльська армія стала «кузнею стартапів»
Колишні бійці загадкової ізраїльської служби кіберрозвідки – Підрозділ 8200 – створили приблизно 1000 нових IT-компаній. Саме їм Ізраїль багато в чому зобов’язаний іміджем «нації стартапів»
Ходіння по колу: як у Мінфіні переписують Податковий кодекс
Ходіння по колу: як у Мінфіні переписують Податковий кодекс
І чому депутати наполягають на проведенні разового декларування
Олігархи під підозрою: кому потрібен Архів клептократії та чому до нього потрапили тільки «обрані»
Олігархи під підозрою: кому потрібен Архів клептократії та чому до нього потрапили тільки «обрані»
Українські публічні персони готові оскаржувати дані, опубліковані в Архіві
Зараз на головній
Технічні роботи на сайті Forbes Україна
Технічні роботи на сайті Forbes Україна
Випуск матеріалів на сайті тимчасово припинено
Олександр Шлапак: «Судитися з великими боржниками банку безглуздо, оскільки ці борги не мають забезпечення»
Олександр Шлапак: «Судитися з великими боржниками банку безглуздо, оскільки ці борги не мають забезпечення»
Глава ПриватБанку - про повернення боргів колишніх акціонерів, розвиток банку та перспективи кримських вкладників
Найтемніший час перед світанком: як подолати кризу в компанії
Найтемніший час перед світанком: як подолати кризу в компанії
Які завдання ляжуть на плечі команди, а які ─ безпосередньо на власника
Колектори і юрособи: з бізнесом не церемоняться
Колектори і юрособи: з бізнесом не церемоняться
Чим відрізняється поведінка колекторських структур стосовно боржників-фізосіб і бізнесменів