Новий податок: інтернет-покупки подорожчають

Мінфін отримав пропозицію оподатковувати покупки, які перевищують 22 євро
Новий податок: інтернет-покупки подорожчають

Асоціація підприємств інформаційних технологій України (АПІТУ) відправила до Мінфіну пропозицію знизити вартість неоподатковуваних покупок у закордонних інтернет-магазинах з 150 євро на місяць до 22 євро. Ця пропозиція, в певному сенсі, була сформована на противагу іншій ініціативі ─ законопроекту про скасування податку на додану вартість в Україні.

Дану ініціативу в Асоціації пояснюють тим, що зниження суми сприятиме скороченню обсягів тіньового імпорту. «Звільнення від ПДВ товарів, що імпортуються при тому, що ПДВ стягується з вітчизняних товарів, є для економіки країни абсурдним і самогубством. У країні, де в податковій системі є ПДВ, припинення його стягнення з імпортних товарів негайно призведе до колапсу економіки», ─ упевнений гендиректор АПІТУ Юрій Пероганич.

За його словами, в 2016 році очікуваний обсяг доходів бюджету складає 603 млрд гривень. З них податкових надходжень 502,2 млрд гривень. Відрахування ПДВ із ввезених на митну територію України товарів складають 171,2 млрд гривень. Тобто ПДВ на імпорт становить 34,1%, або понад третину від загального обсягу податкових надходжень.

За даними АПІТУ, через ухилення від декларування та заниження митної вартості бюджет України недоотримує мінімум 80 млрд гривень, які могли б бути спрямовані, наприклад, на збільшення активів Пенсійного фонду або на подвоєння витрат на оборону або освіту.

За даними АПІТУ, через ухилення від декларування та заниження митної вартості бюджет України недоотримує мінімум 80 млрд гривень

«Для легального імпортера ціна в 150 євро на умовах FOB перетворюється в 180-195 євро на умовах DDP з подальшою ціною в роздробі в 225 євро. Для смартфонів після 2014 року в цьому ціновому сегменті вже більше 90% ринку в штуках і більше 75% у грошах. Ринок портативної електроніки практично весь потрапляє в даний ліміт і великими темпами рухається в «тінь», ─ впевнений Юрій Пероганич.

В Асоціації вважають, що підприємці розбивають партії на кілька частин і пересилають міжнародними поштовими відправленнями товари, ціна яких становить до 150 євро, щоб не оплачувати податки. «Масовим є заниження реальної вартості і «вписування» її в 150 євро при замовленнях у міжнародних відправників в Україні. Такі товари ввозяться для особистого користування, а далі реалізуються через торговельні мережі. Це вважається нормою, але завдає великого удару по інвестиційній привабливості нашої країни», ─ каже Пероганич.

Суму покупок все одно знизять

У Міністерстві фінансів не раз висловлювали свою позицію з даного питання ─ зі зменшенням неоподатковуваної суми згодні, аргументуючи це вимогами ЄС. «Ми підтримуємо пропозицію про необхідність зменшення порогів неоподатковуваних мінімумів при ввезенні та пересиланні товарів в Україну громадянами, а також впровадження обмежень у розмірі пільг для громадян, які часто перетинають кордон», ─ розповів Forbes Євген Капінус, заступник Міністра фінансів.

У відомстві зазначають: аналіз законодавства ЄС свідчить, що для одного й того ж товару пороги звільнення від оподаткування залежать від великої кількості факторів, зокрема ─ способу транспортування. Наприклад, у ручній поклажі ці пороги становлять 300-430 євро, поштою ─ 45 євро, виду транспорту ─ авіаційний 430 євро або автомобільний 300 євро. Також усе залежить від того, хто ввозить товар ─ юридичні особи не сплачують мито на товари вартістю до 150 євро, але платять ПДВ на товари, вартість яких більша за 10-22 євро. На оподаткування впливає і мета ввезення ─ з комерційною метою звільнення не передбачається для громадян, з некомерційною метою діють зазначені вище пороги.

«Тому, беручи до уваги, що впровадження зазначених вище порогів і принципів оподаткування також є і частиною зобов'язань України в рамках Угоди про асоціацію з ЄС, Мінфіном доручено ДФС підготувати комплексний законопроект для врегулювання даного питання. У свою чергу, Мінфін у рамках підготовки програми реформування митної справи також передбачає впровадження зазначених законодавчих ініціатив», ─ запевняє Євген Капінус.

Компанії перейдуть у тінь

Експерти впевнені, що зниження вартості неоподатковуваних покупок зі 150 євро в місяць до 22 євро призведе до того, що ринок, навпаки, піде «в тінь». «Єдина мета цієї ініціативи, як і багатьох інших, прийнятих, або тих, що розглядаються останнім часом, ─ це наповнення держбюджету. При цьому самими ініціаторами фактично не розглядаються ніякі можливі негативні екстерналії. Все може статися, як, наприклад, вийшло зі зборами з валютних операцій, коли в результаті ринок забився в тінь і не хоче звідти виходити, а обсяг зібраних доходів до бюджету сміховинний», ─ впевнений інвестбанкір Іван Угляниця.

В ЄС для одного і того ж товару пороги звільнення від оподаткування залежать від великої кількості факторів, зокрема ─ способу транспортування. Наприклад, у ручній поклажі ці пороги становлять 300-430 євро, поштою ─ 45 євро, виду транспорту ─ авіаційний 430 євро або автомобільний 300 євро

А за словами Владислава Чечоткіна, засновника Rozetka.ua, дана пропозиція ─ це спроба монополізувати ринок. З одного боку, товари певних марок дозволено ввозити тільки деяким компаніям, а з іншого ─ ці компанії заробляють на цей товар стільки, скільки хочуть, не остерігаючись конкуренції.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Бізнес
Олександр Шлапак: «Судитися з великими боржниками банку безглуздо, оскільки ці борги не мають забезпечення»
Глава ПриватБанку - про повернення боргів колишніх акціонерів, розвиток банку та перспективи кримських вкладників
Роль особистості в (банківській) історії: на що впливає перша особа банку?
Хто і як керує найбільшими фінустановами країни
Не як у людей: що в Україні заважає іноземним інвесторам
Однорічні дозволи на перебування в країні, неможливість репатріації капіталу, погана англійська мова і так далі
Усі матеріали розділу
FORBES У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ
Коментарів 6
Увійдіть, щоб опублікувати коментар
Kirill Subbotin
Kirill Subbotin — 07.12.2016, 16:36

https://petition.president.gov.ua /petition/31085

Bogdan Getman
Bogdan Getman — 29.11.2016, 18:46

Збираємо валізи і тікаємо геть з цієї недолугої країни...
Замість відпускати мита і податки - закручують гайки.
Знову буде процвітання корупції на митниці.
В кінцевому результаті для кінцевого споживача товар буде дорогий і недоступний :(

Oleksiy Omelyanchuk
Oleksiy Omelyanchuk — 28.11.2016, 01:13

Це може стимулювати розвиток української fashion індустрії яка налічує сотні брендів частина з яких є наприклад тут: http://shoppingmall.com.ua/?lang= ua

Art Zlo
Art Zlo — 27.11.2016, 00:30

АПИТУ это типичный лоббист. Это компания паразит! Которая просто приследует иетеоесы группы компаний, а не интересы Украины иинаполнения бюджета !
Лучше бы нашли решение, а не ставили очередные барьеры. Пострадает только конечный потребитель от этого решения. Бред рассказывать, что компании дробят пвртии смартфон, а потом их объединяют для реализации в сетях !

Микола Миколайович
Микола Миколайович — 26.11.2016, 13:34

як завжди все роблять для простих людей, щоб нам жилось краще, як ця влада вже достала всіх, надіюсь депутатам вистачить розуму щоб не приймати цей антинародний закон

Юлія Шабуріна
Юлія Шабуріна — 26.11.2016, 10:02

Купувати через інтернет і так останнім часом стало невигідно із-за курсу валют. А тепер навіть не знаю, буду планувати покупки до цієї суми.

Вибір редактора
Приватне і відверте: 5 книг грудня
Приватне і відверте: 5 книг грудня
На які новинки художньої літератури варто звернути увагу цього місяця
Як ізраїльська армія стала «кузнею стартапів»
Як ізраїльська армія стала «кузнею стартапів»
Колишні бійці загадкової ізраїльської служби кіберрозвідки – Підрозділ 8200 – створили приблизно 1000 нових IT-компаній. Саме їм Ізраїль багато в чому зобов’язаний іміджем «нації стартапів»
Ходіння по колу: як у Мінфіні переписують Податковий кодекс
Ходіння по колу: як у Мінфіні переписують Податковий кодекс
І чому депутати наполягають на проведенні разового декларування
Олігархи під підозрою: кому потрібен Архів клептократії та чому до нього потрапили тільки «обрані»
Олігархи під підозрою: кому потрібен Архів клептократії та чому до нього потрапили тільки «обрані»
Українські публічні персони готові оскаржувати дані, опубліковані в Архіві
Зараз на головній
Технічні роботи на сайті Forbes Україна
Технічні роботи на сайті Forbes Україна
Випуск матеріалів на сайті тимчасово припинено
Олександр Шлапак: «Судитися з великими боржниками банку безглуздо, оскільки ці борги не мають забезпечення»
Олександр Шлапак: «Судитися з великими боржниками банку безглуздо, оскільки ці борги не мають забезпечення»
Глава ПриватБанку - про повернення боргів колишніх акціонерів, розвиток банку та перспективи кримських вкладників
Найтемніший час перед світанком: як подолати кризу в компанії
Найтемніший час перед світанком: як подолати кризу в компанії
Які завдання ляжуть на плечі команди, а які ─ безпосередньо на власника
Колектори і юрособи: з бізнесом не церемоняться
Колектори і юрособи: з бізнесом не церемоняться
Чим відрізняється поведінка колекторських структур стосовно боржників-фізосіб і бізнесменів