Панорама французького кіно: які фільми варто подивитися

В Україні покажуть новинки французького кінематографа
Панорама французького кіно: які фільми варто подивитися
Фото DR

3 квітня в рамках традиційної «Французької весни в Україні» в Києві розпочнеться фестиваль «Панорама французького кіно». Протягом найближчих шести днів (огляд завершиться 9 квітня) глядачі матимуть можливість побачити допрем'єрні покази найсвіжіших робіт французьких режисерів.

Крім новинок, на великому екрані можна буде побачити кілька класичних стрічок епохи, з якою пов'язують розквіт і міжнародну славу кінематографа Франції, – кінця 1950-х – початку 1960-х років (дивіться фотогалерею Forbes).

«Панорама французького кіно» відбуватиметься не тільки в столиці. Аналогічні покази протягом місяця почнуться і в інших містах, які беруть участь у всеукраїнському фестивалі: у Харкові (2–7 квітня), Одесі (2–8 квітня), Дніпропетровську (7–12 квітня), Львові (10–14 квітня), Донецьку (17–21 квітня).

Про всі фільми, які покажуть у рамках фестивалю «Панорама французького кіно», читайте в огляді Forbes.

1«Ів Сен-Лоран»

«Ів Сен-Лоран»
Режисер: Джеліл Леспер

Рік: 2014

Програма: допрем'єрні покази


Фото kinopoisk.ru

Обов'язковий пункт програми всіх міні-фестивалів зарубіжного кінематографа, які відбуваються в Україні, – байопіки знаменитостей.

Фільм Джаліля Леспера «Ів Сен-Лоран» присвячений становленню великого кутюр'є. Історія починається 1957 року, коли після смерті Крістіана Діора керівником модного будинку стає 21-річний Ів Сен-Лоран.

Треба зазначити, що у глядачів незабаром буде можливість порівняти роботу Леспера зі ще однією: другий байопік Сен-Лорана, прем'єра якого відбудеться у вересні, знімає Бертран Бонелло, а головну роль виконує Гаспар Ульєль.

2«Мізерере»

«Мізерере»
Режисер: Сільвен Вайт

Рік: 2013

Програма: допрем'єрні покази


Фото kinopoisk.ru

 «Мізерере» – традиційний трилер, який комусь нагадає французьку продукцію десятирічної давності на кшталт «Багряні річки» Матьє Кассовіца, а комусь – своїм напіврелігійним антуражем – популярні сюжети від Дена Брауна.

Цікаво, чи антиросійські активісти, активізувавшись на тлі ситуації з Кримом, не бойкотуватимуть цю детективну стрічку, головну роль у якій зіграв Жерар Депардьє, який утік від французьких податків у Російську Федерацію.

3«Аттіла Марсель»

«Аттіла Марсель»
Режисер: Сільвен Шоме

Рік: 2013

Програма: допрем'єрні покази


Фото kinopoisk.ru

Режисер «Аттіли» Шоме більше відомий кінопубліці як мультиплікатор – автор «Тріо з Бельвіля», а також «Ілюзіоніста», в основу якого ліг незавершений сценарій класика французької комедії Жака Таті.

В екстравагантному гуморі останнього, схоже, і криються витоки сюжету, з яким Шоме звернувся до ігрового кінематографа. «Аттіла» розповідає про життя аутичного молодика віком трохи за тридцять. Він, усе життя проживши в товаристві двох старих тіток, несподівано для себе відкриває новий світ стараннями сусідки на ім’я мадам Пруст.

4«Китайська головоломка»

«Китайська головоломка»
Режисер: Седрік Клапіш

Рік: 2013

Програма: допрем'єрні покази


Фото kinopoisk.ru

Остання частина написаної й поставленої Клапішем трилогії про взаємини Ксав’є (Ромен Дюріс) і Мартіни (Одрі Тоту), ідею якої можна порівняти з циклом «Перед світанком» Річарда Лінклейтера.

Утім, основна тема, яка турбує режисера, – це необхідність серйозного життєвого вибору, з якою герої стикаються і в 20 («Іспанка»), і в 30 («Красуні»), а тепер – у «Головоломці» – і в 40 з гаком років.

5«Стій, або я продовжу»

«Стій, або я продовжу»
Режисер: Софі Фійєр

Рік: 2013

Програма: допрем'єрні покази


Фото kinopoisk.ru

Комедія режисера і сценариста Софі Фійєр, перші покази якої відбулися в рамках позаконкурсної програми на Берлінале-2014.

«Стій, або я продовжу» – це спроба виявити «сюрреалістичний підтекст» повсякденної побутової рутини, яка зробила прісним колись бурхливий роман головних героїв у виконанні Матьє Амальріка та Еммануель Дево. Ефект від цього видовища, на думку деяких критиків, «терапевтичний».

6«Набережна д’Орсе»

«Набережна д’Орсе»
Режисер: Бертран Таверньє

Рік: 2013

Програма: допрем'єрні покази


Фото kinopoisk.ru

Політична комедія від заслуженого французького постановника Бертрана Таверньє, серед попередніх робіт якого – «Годинникар із Сен-Поля» за Жоржем Сименоном та оскароносна «джазова драма» «Близько опівночі».

Головного героя «Набережної», міністра закордонних справ, списано з прем'єра Франції 2005–2007 років Домініка де Вільпена, а грає його актор Т’єррі Лермітт, знайомий місцевому глядачеві за багатьма фільмами із «золотого фонду французької комедії» (на кшталт «Відкрийте, поліція!»).

7«Дипломатія»

«Дипломатія»
Режисер: Фолькер Шлендорф

Рік: 2013

Програма: допрем'єрні покази


Фото kinopoisk.ru

Остання на сьогодні робота Фолькера Шлендорфа – живого класика німецького кінематографа, творця «Бляшаного барабана» і «Втраченої честі Катаріни Блюм».

«Дипломатія» – це історична стрічка про спробу замаху на Гітлера 1944 року, але витримана в жанрі не трилера, а розмовної драми. Двоє вже немолодих героїв, перебуваючи по різні боки барикад, намагаються пояснити один одному свої погляди на війну і мир, постійно переходячи на підвищений тон.

8«Шибеники»

«Шибеники»
Режисер: Ентоні Марсіано

Рік: 2013

Програма: допрем'єрні покази


Фото kinopoisk.ru

Комедія Ентоні Марсіано з Аленом Шаба – постановником «Дідьє» й «Астерікс та Обелікс: Місія «Клеопатра» – у головній ролі.

«Шибеники» – легкий фільм у жанрі bromance, популяризованому американськими комедіографами 2000-х років: про вірну холостяцьку дружбу до смерті, яка в цьому випадку спалахує між немолодим Жільбером та його майбутнім зятем, який наостанок вирішує пізнати всі незвідані принади життя поза шлюбом.

9«Жакі в королівстві жінок»

«Жакі в королівстві жінок»
Режисер: Ріад Сатуф

Рік: 2014

Програма: допрем'єрні покази


Фото kinopoisk.ru

Чи то ще одна варіація на тему міфічного «міста жінок», що вже не раз простежувалася у фільмах різних режисерів та епох, чи то м'яка сатира на мусульман, які з кожним роком становлять дедалі більший відсоток французького суспільства.

У королівстві жінок, яке описує режисер Сатуф, чоловіки носять хіджаб і намагаються якомога рідше показуватися за межами будинку, тоді як жінки постають у ролі «сильної статі». Одну з сильних жінок грає Шарлотта Гензбур, яка звикла до такого амплуа.

10«Клео від 5 до 7»

«Клео від 5 до 7»
Режисер: Ан’єс Варда

Рік: 1962

Програма: фільми нової хвилі


Фото kinopoisk.ru

Ан’єс Варда знімала тоді ж, коли й режисери «нової хвилі», з якими потрапила в одну ретроспективу, проте, строго кажучи, вона швидше належить до руху кінематографістів «лівого берега». Ці постановники, старші за критиків, які прийшли в режисуру, із Cahiers du Cinema, також боролися за відмову від літературності кінематографа та нову модерністську кіномову.

Однак «Клео від 5 до 7» – це модернізм із людським обличчям: витончена і глядабельна замальовка в реальному часі – у півторагодинний хронометраж умістилися дві (від 5 до 7) незвичайні години з життя головної героїні.

11«Хіросіма, любов моя»

«Хіросіма, любов моя»
Режисер: Ален Рене

Рік: 1959

Програма: фільми нової хвилі


Фото kinopoisk.ru

Один із перших фільмів тієї ж «лівобережної кінохвилі», знятий Аленом Рене, який помер 1 березня цього року. У своїй дебютній роботі Рене фіксує діалог двох світів – Європи й Азії – через призму війни, повислої важким тягарем на недавньому минулому обох.

Дивитися «Хіросіму», якщо порівняти з іншими фільмами архівної програми, – значно більша праця для непідготовленого глядача. Проте як мінімум неможливо не дістати задоволення від дивовижної акторської роботи Еммануель Ріви, яка нещодавно знову нагадала глядачам про себе в «Любові» Міхаеля Ганеке.

12«Красунчик Серж»

«Красунчик Серж»
Режисер: Клод Шаброль

Рік: 1958

Програма: фільми нової хвилі


Фото kinopoisk.ru

Дебютна робота Клода Шаброля – можливо, найпліднішого з режисерів, які починали в рамках «нової хвилі», а також найменш авангардистського: Шаброль ніколи не тяжів до вишукувань на зразок годарівських, віддаючи перевагу жанровим стрічкам для найрізноманітнішого глядача.

«Красунчик Серж» – це можливість поспостерігати за «новою хвилею» в становленні: сюжетна зав'язка витримана в дусі післявоєнного «неореалізму», який передував цій течії, але знімав Шаброль уже з прицілом на майбутнє.

13«Божевільний П'єро»

«Божевільний П'єро»
Режисер: Жан-Люк Годар

Рік: 1965

Програма: фільми нової хвилі


Фото kinopoisk.ru

Видатна стрічка знакового представника «нової хвилі» – із Жан-Полем Бельмондо, який уже зіграв у Годара в не менш легендарному «На останньому диханні», і дружиною режисера Анною Каріною в головних ролях.

«Божевільного П'єро» прийнято вважати спробою режисера створити з допомогою кіноплівки твір украй актуального на той момент поп-арту: звідси – і кричуща колірна гамма, і безцеремонне, але вміле поводження з поп-культурними символами, які миготять на екрані в міру розвитку кримінального сюжету.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Стиль життя
Як незвичайні формати аукціонів сприяли продажам мистецтва в 2016 році
І чого світовому та українському арт-ринків чекати від 2017 року
Пішли в тираж: як пройшли перші в цьому році великі українські торги мистецтвом
І наскільки затребуваним виявився тиражний арт
Прем'єра тижня: «Велика стіна»
Навіщо дивитися новий фільм Чжана Імоу
Усі матеріали розділу
FORBES У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ
Коментарів 0
Увійдіть, щоб опублікувати коментар
Вибір редактора
Приватне і відверте: 5 книг грудня
Приватне і відверте: 5 книг грудня
На які новинки художньої літератури варто звернути увагу цього місяця
Як ізраїльська армія стала «кузнею стартапів»
Як ізраїльська армія стала «кузнею стартапів»
Колишні бійці загадкової ізраїльської служби кіберрозвідки – Підрозділ 8200 – створили приблизно 1000 нових IT-компаній. Саме їм Ізраїль багато в чому зобов’язаний іміджем «нації стартапів»
Ходіння по колу: як у Мінфіні переписують Податковий кодекс
Ходіння по колу: як у Мінфіні переписують Податковий кодекс
І чому депутати наполягають на проведенні разового декларування
Олігархи під підозрою: кому потрібен Архів клептократії та чому до нього потрапили тільки «обрані»
Олігархи під підозрою: кому потрібен Архів клептократії та чому до нього потрапили тільки «обрані»
Українські публічні персони готові оскаржувати дані, опубліковані в Архіві
Зараз на головній
Технічні роботи на сайті Forbes Україна
Технічні роботи на сайті Forbes Україна
Випуск матеріалів на сайті тимчасово припинено
Олександр Шлапак: «Судитися з великими боржниками банку безглуздо, оскільки ці борги не мають забезпечення»
Олександр Шлапак: «Судитися з великими боржниками банку безглуздо, оскільки ці борги не мають забезпечення»
Глава ПриватБанку - про повернення боргів колишніх акціонерів, розвиток банку та перспективи кримських вкладників
Найтемніший час перед світанком: як подолати кризу в компанії
Найтемніший час перед світанком: як подолати кризу в компанії
Які завдання ляжуть на плечі команди, а які ─ безпосередньо на власника
Колектори і юрособи: з бізнесом не церемоняться
Колектори і юрособи: з бізнесом не церемоняться
Чим відрізняється поведінка колекторських структур стосовно боржників-фізосіб і бізнесменів