Прем’єри тижня: «Казка казок», «Любов без зобов’язань» і «Той, що біжить лабіринтом: Випробування вогнем»

Цього тижня від картин, що виходять у прокат, варто очікувати підступу

17 вересня в український прокат виходять: артхаусна сюрреалістична сатира «Казка казок», романтична комедія з елементами мелодрами «Любов без зобов’язань» і друга частина підліткової антиутопії «Той, що біжить лабіринтом». Кожен із фільмів обманює очікування глядачів, щоправда – не завжди в поганому розумінні.

Прем’єри тижня: «Казка казок», «Любов без зобов’язань» і «Той, що біжить лабіринтом: Випробування вогнем»
Фото: kinopoisk.ru

«Казка казок»

В одному королівстві цариця (Сальма Хайек) дуже хотіла дитину, але все ніяк не могла завагітніти. Тоді чарівник-некромант обіцяв цареві, що коли він виріже серце морського чудовиська, а цариця з’їсть його, то в них відразу народиться син. Морське чудовисько король знайшов, і навіть роздобув серце, але сам загинув. Обіцяна дитина, щоправда, народилася, точніше, відразу двоє – у цариці й у служниці, яка торкнулася серця. Коли хлопчики, схожі один на одного як дві краплі води, виросли, королева заборонила їм спілкуватися. Однак за занадто суворий контроль над сином дорого поплатилася.

У сусідньому королівстві велелюбний король (Венсан Кассель) якось бродив нудьгуючи палацом і почув жіночий спів – і відраз закохався в голос. Звичайно, він припустив, що володарка голосу – юна красуня. Насправді ж нею виявилася старезна баба, не позбавлена, втім, авантюрної жилки.

У третьому королівстві правитель заводить собі оригінальну хатню тварину – блоху. Поки король дресирує комаху й вирощує її до розміру невеликого носорога, його дочка-принцеса мріє про чоловіка. Батько не дуже хоче видавати дочку заміж, але в підсумку її чоловіком виявляється велетень-людожер.

Італієць Маттео Гарроне екранізував твори Джамбаттиста Базіле – поета й письменника XVI–XVII століть, який першим почав записувати народні казки. Треба сказати, що вони в Базіле виходили не стільки чарівними, скільки жорстокими і кривавими. У Гарроне теж вийшло досить жорстоко: у кожній із трьох новел ближче до фіналу кров ллється рікою. Але цю жорсткість італійський режисер поєднав з естетським сюрреалізмом, тонким чорним гумором і дотепним сарказмом, спрямованим на сучасне суспільство. Водночас в основі «Казки казок» лежить цілком реалістична драма: у кожного бажання є ціна і, щоб отримати бажане, доведеться заплатити, іноді – дорожче, ніж хотілося б.

«Кохання без зобов’язань»

Джейк (Джейсон Судейкіс) і Ленні (Елісон Брі) познайомилися ще в коледжі. У перший же вечір, побалакавши й викуривши косячок, вони з’ясували, що обоє – ще незаймані. І вирішили позбутися цього тягаря разом. Минуло 12 років. Джейк намагається будувати стосунки, але щоразу не може втриматися від зради. Ленні теж зраджує бойфренду – з хлопцем, у якого закохана ще з часів коледжу. Одного разу вони випадково зустрічаються на зборах анонімних сексоголіків. І після одного побачення вирішують, що будуть тільки друзями.

«Кохання без зобов’язань» – один із «розмовних» фільмів, у яких герої в будь-якій ситуації – на пробіжці, у кафе, у парку, у барі, у крамниці – обговорюють свої почуття, рясно використовуючи водночас відсилання до інших фільмів і серіалів. Значна частина розмов – про секс і стосунки між чоловіком і жінкою. А оскільки «Кохання без зобов’язань» – романтична комедія, то ці бесіди в половині випадків смішні.

Щоправда, як і має бути в гарній романтичній комедії, ближче до фіналу вона стає мелодрамою. Але якщо інші фільми цього жанру потім знову повертаються в комедійний тон, то «Кохання без зобов’язань» на якомусь етапі несподівано обертається пронизливою психологічною драмою. Втім, фільму це йде у плюс – робить його якщо не правдоподібнішим (про правдоподібність тут у принципі не йдеться), то глибшим. Ну, і хепі-енд теж ніхто не скасовував.       

«Той, що біжить лабіринтом: Випробування вогнем»

Військова організація рятує Томаса та його друзів-глейдерів, які щойно вибрались із Лабіринту. «Ми веземо вас у безпечне місце», – впевнено говорить  капітан Єнсон. На планеті залишилося мало людей, більшість інфікована невідомою хворобою. Остання надія людства – підлітки, які були в лабіринті, у них є імунітет до хвороби, тож з їхньої крові можна зробити вакцину. На добре захищеній базі герої дізнаються, що подібних на їхній лабіринт було безліч, там експериментували над тисячами дітей. Томас  одразу запідозрює, що Єнсон недоговорює. Випробування Лабіринтом – лише перша фаза, і зараз організація ПЕКЛО продовжує свої жорстокі дослідження, у фіналі яких на всіх підлітків чекає смерть. Тому Томас і команда тікають із військової бази в пошуках повстанців.

Друга частина франшизи «Той, що біжить лабіринтом» має підзаголовок «Випробування вогнем»: герої значну частину екранного часу проводять під палючим сонцем у пустелі. Однак для глядачів картина обертається випробуванням терпіння. Якщо в першому «Тому, що біжить лабіринтом» у героїв були глибокі характери, вигаданий світ був ретельно продуманий, сюжет розгортався навколо центральної таємниці, а сама стрічка виявлялася непоганою антиутопією, то в другій частині замість всього цього – дещо безглуздий сюжет, пласкі діалоги і не надто вражаючі спецефекти.

Ситуацію не рятують навіть зомбі – вони у стрічці існують замість механічних чудовиськ гриверів. Деякі з цих істот ніби виростають із фактурної настінної плісняви. Це нове слово у міфології зомбі. І якщо друга частина «Того, що біжить в лабіринті» чимось і запам’ятається – то саме цим.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Стиль життя
Як незвичайні формати аукціонів сприяли продажам мистецтва в 2016 році
І чого світовому та українському арт-ринків чекати від 2017 року
Пішли в тираж: як пройшли перші в цьому році великі українські торги мистецтвом
І наскільки затребуваним виявився тиражний арт
Прем'єра тижня: «Велика стіна»
Навіщо дивитися новий фільм Чжана Імоу
Усі матеріали розділу
FORBES У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ
Коментарів 0
Увійдіть, щоб опублікувати коментар
Вибір редактора
Приватне і відверте: 5 книг грудня
Приватне і відверте: 5 книг грудня
На які новинки художньої літератури варто звернути увагу цього місяця
Як ізраїльська армія стала «кузнею стартапів»
Як ізраїльська армія стала «кузнею стартапів»
Колишні бійці загадкової ізраїльської служби кіберрозвідки – Підрозділ 8200 – створили приблизно 1000 нових IT-компаній. Саме їм Ізраїль багато в чому зобов’язаний іміджем «нації стартапів»
Ходіння по колу: як у Мінфіні переписують Податковий кодекс
Ходіння по колу: як у Мінфіні переписують Податковий кодекс
І чому депутати наполягають на проведенні разового декларування
Олігархи під підозрою: кому потрібен Архів клептократії та чому до нього потрапили тільки «обрані»
Олігархи під підозрою: кому потрібен Архів клептократії та чому до нього потрапили тільки «обрані»
Українські публічні персони готові оскаржувати дані, опубліковані в Архіві
Зараз на головній
Технічні роботи на сайті Forbes Україна
Технічні роботи на сайті Forbes Україна
Випуск матеріалів на сайті тимчасово припинено
Олександр Шлапак: «Судитися з великими боржниками банку безглуздо, оскільки ці борги не мають забезпечення»
Олександр Шлапак: «Судитися з великими боржниками банку безглуздо, оскільки ці борги не мають забезпечення»
Глава ПриватБанку - про повернення боргів колишніх акціонерів, розвиток банку та перспективи кримських вкладників
Найтемніший час перед світанком: як подолати кризу в компанії
Найтемніший час перед світанком: як подолати кризу в компанії
Які завдання ляжуть на плечі команди, а які ─ безпосередньо на власника
Колектори і юрособи: з бізнесом не церемоняться
Колектори і юрособи: з бізнесом не церемоняться
Чим відрізняється поведінка колекторських структур стосовно боржників-фізосіб і бізнесменів