Щомісяця Forbes вибирає свіжі, цікаві, і найголовніше ‒ корисні книжкові новинки. Цієї весни такими стали збірник думок про менеджмент Іцхака Адізеса, рекомендації Шепа Хайкена, як побудувати сервісний бізнес, роздуми про штучний інтелект від професора факультету філософії Оксфордського університету Ніка Бострома, а також передбачення творця брендів Panasonic, Technics і National Коносуке Мацусіта про те, які компанії будуть панувати на ринку через 20 років.
Як зрозуміти, чи є життєво важливим для компанії той чи інший співробітник? На думку Іцхака Адізеса, якого в сфері управління персоналом та лідерства можна назвати гуру без іронії, все досить просто. По-перше, ще на співбесіді потрібно з'ясувати, чи розуміє кандидат на ту чи іншу посаду різницю між «очікуванням» і «бажанням», і якщо ні ‒ то задуматися про те, що в такому випадку система мотивації навряд чи спрацює. А по-друге, достатньо тримати в голові всього чотири параметри: «ефективність», «результативність», «ближня і далека перспективи». Й обчислювати незамінність співробітника, керуючись ними.
Експерт в області клієнтського сервісу Шеп Хайкен писав книгу, яку сам міг би використовувати щодня як зведення інструкцій. У підсумку важливих правил для того, щоб побудувати хороший сервіс, у нього набралося трохи більше півсотні. Деякі з них цілком можна роздруковувати і вішати над столами працівників сервісного бізнесу: дотримуючись рекомендацій, вони перестануть сприймати корпоративні процедури як злі підступи проти себе. Але найголовніше правило із зібраних у книзі «Клієнтам це подобається» таке: щоб досягти успіху в сфері сервісу, потрібно краще за інших робити щось одне, а все інше підтримувати на прийнятному рівні, і не намагатися домогтися переваги в усьому.
Професор факультету філософії Оксфордського університету Нік Бострем розповідає про явище, яке ще зовсім недавно вважалося вигадкою наукових фантастів, а сьогодні стає частиною повсякденного життя, ‒ про штучний інтелект (ШІ). З одного боку, зважаючи на дедалі активніше його поширення, добре було б точно розуміти, що це таке. З іншого ‒ вивчивши, зрозуміти проблеми і ризики, пов'язані з поширенням штучного інтелекту, щоб бути готовим до моменту, коли ШІ вселиться в усі сфери життя. У тому, що він настане, і вже скоро, Бострем не сумнівається: «Нас очікує багато зупинок між нинішнім станом і майбутнім штучного інтелекту, але це не кінець. Наступна зупинка ‒ станція «Надрозум». А потім наш поїзд розженеться так, що біля станції «Людина» не зможе не тільки зупинитися, але навіть уповільнити хід. Він зі свистом промчить повз неї». Одночасно тему штучного інтелекту Бострем використовує як привід поговорити про цінності та цілі.
Засновник Matsushita Electric і творець брендів Panasonic, Technics і National Коносуке Мацусіта написав книгу для тих, хто прагне створити компанію світового масштабу. Він веде мову про те, що для досягнення успіху потрібно пам'ятати про численні фактори, а також дає економічні поради, керуючись східною філософією. Наприклад, Мацусіта стверджує: якщо клієнт неправий, з ним варто сперечатися. Або що ознака блискучого керівника ‒ в умінні реалізовувати не тільки обумовлені цілі проекту, а й ті, на які сторони тільки натякали. Розповідаючи про успішні стратегії, працюючі логічні конструкції та роль етики у веденні справ, Мацусіта заодно пророкує, які бренди будуть панувати на ринку через два десятки років.
З нетерпінням чекаю книг "Доставка щастя. Шлях до прибутку, задоволення і мрії " Тоні Шея. Вона б чудово тематично доповнила цей список http://goo.gl/QaNBSd