Продалися по-тихому: як у Києві пройшли великі осінні арт-торги

І як новий формат та широкий асортимент лотів принесли аукціоністам високі продажі
Продалися по-тихому: як у Києві пройшли великі осінні арт-торги

Відразу два аукціонних доми ─ «Дукат» і «Золотое Сечение» ─ провели в жовтні великі торги предметами мистецтва. В обох випадках ─ вельми успішні.

Першим колекцію представив «Дукат». Аукціонний будинок обрав тактику «тематичних торгів» ─ 8 жовтня відбувся аукціон «Українська книга». Загальна кількість лотів ─ 115. «З них ─ 60 лотів, тобто 52%, було продано на торгах. В цілому, аукціон пройшов вдало», ─ прокоментували результати в «Дукаті». Жваві торги велися за виданого в 1860 році «Кобзаря» Тараса Шевченка ─ це останнє прижиттєве видання. Топ-лот, за яким і прийшли багато цінителів, було продано зі значним перевищенням стартової ціни ─ торг розпочався з $3500, а пішов з молотка лот за $6050.

Аукціонний дім «Золотое Сечение», на відміну від «Дуката», не став обмежуватися однією темою і 12 жовтня провів торги з класичного, андеграундного і сучасного мистецтва. Підсумок продажів ─ більше 50% проданих лотів, яких всього було 124. А з урахуванням постаукціонних продажів ─ близько 70%.

Самі аукціоністи приписують свій успіх незвичайному формату: цього разу Михайло і Олексій Василенки ─ власники АД «Золотое Сечение» ─ поєднали «тихі» й живі торги. Починати робити ставки колекціонери могли ще на відкритті передаукціонної експозиції 7 жовтня. «Тихі» торги, коли колекціонер може назвати свою ціну в будь-який момент в режимі онлайн, тривали п'ять днів і завершилися традиційним «живим» аукціоном.

Найдорожчим проданим лотом уже вдруге поспіль стала робота українського класика Сергія Шишка: натюрморт «Троянди і проліски» купили за $9350

Топ-лотом живих торгів, за який поціновувачі класичного мистецтва билися особливо люто, стала робота Ернеста Коткова «Кораблик» ─ при старті в $1500 її продали за $3960. Бажаним для колекціонерів об'єктом стала картина Матвія Вайсберга «Голуб» ─ остання ставка перевищила верхній естімейт на $200, в результаті ціна продажу склала $2200. (старт ─ $1000). Робота Олександра Ройтбурда із серії «Гей-готика» пішла з молотка за $6600 при старті в $4500.

Серед інших проданих з хорошими торгами робіт: «Автопортрет» Бориса Плаксія (пішла за $2310), «Голубка. Зима» Марко Гейко ($2860), «Інопланетянин» Іллі Чичкана (продали за $880), «В садку» Михайла Деяка ($2640), «Розмова» Леопольда Левицького (продали за $605).

Найдорожчим проданим лотом уже вдруге поспіль стала робота українського класика Сергія Шишка: натюрморт «Троянди і підсніжники» купили за $9350. До цього на весняному аукціоні «Золотого Сечения» картину Шишка «Розлив Дніпра» продали за $27 500.

Результати торгів свідчать про те, що колекціонери, як і раніше, активно цікавляться андеграундним мистецтвом 1960-х, зазначає Олексій Василенко. «Крім того, з'явилася нова генерація колекціонерів, які не просто хотіли б бачити у себе на стіні живопис, а які купують вдумливо і впевнено. При цьому близько 30% бідів було зроблено в процесі «тихого» аукціону через наш сайт, що підтверджує загальну тенденцію західного арт-ринку ─ переміщення угод в онлайн. І ще один тренд ─ українське мистецтво знову цікавить західного покупця. І мова не тільки про сучасний, а й про неофіційний арт: сім лотів з колекції аукціону вирушать до Франції, Канади та Італії», ─ прокоментував результати торгів Олексій Василенко.

Серед інших тенденцій останніх дев'яти місяців представники українського арт-ринку відзначають зростання продажів на 10-12% в класичному сегменті і 18-20% ─ у сучасному мистецтві порівняно з дев'ятьма місяцями 2015 року.

«Думаю, до кінця року продажі повинні зрости ще на 10-15%. Пов'язано це з сезонністю: основне зростання продажів на ринку мистецтва припадає на весну та осінь», ─ прогнозує Михайло Василенко.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Стиль життя
Як незвичайні формати аукціонів сприяли продажам мистецтва в 2016 році
І чого світовому та українському арт-ринків чекати від 2017 року
Пішли в тираж: як пройшли перші в цьому році великі українські торги мистецтвом
І наскільки затребуваним виявився тиражний арт
Прем'єра тижня: «Велика стіна»
Навіщо дивитися новий фільм Чжана Імоу
Усі матеріали розділу
FORBES У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ
Коментарів 0
Увійдіть, щоб опублікувати коментар
Вибір редактора
Приватне і відверте: 5 книг грудня
Приватне і відверте: 5 книг грудня
На які новинки художньої літератури варто звернути увагу цього місяця
Як ізраїльська армія стала «кузнею стартапів»
Як ізраїльська армія стала «кузнею стартапів»
Колишні бійці загадкової ізраїльської служби кіберрозвідки – Підрозділ 8200 – створили приблизно 1000 нових IT-компаній. Саме їм Ізраїль багато в чому зобов’язаний іміджем «нації стартапів»
Ходіння по колу: як у Мінфіні переписують Податковий кодекс
Ходіння по колу: як у Мінфіні переписують Податковий кодекс
І чому депутати наполягають на проведенні разового декларування
Олігархи під підозрою: кому потрібен Архів клептократії та чому до нього потрапили тільки «обрані»
Олігархи під підозрою: кому потрібен Архів клептократії та чому до нього потрапили тільки «обрані»
Українські публічні персони готові оскаржувати дані, опубліковані в Архіві
Зараз на головній
Технічні роботи на сайті Forbes Україна
Технічні роботи на сайті Forbes Україна
Випуск матеріалів на сайті тимчасово припинено
Олександр Шлапак: «Судитися з великими боржниками банку безглуздо, оскільки ці борги не мають забезпечення»
Олександр Шлапак: «Судитися з великими боржниками банку безглуздо, оскільки ці борги не мають забезпечення»
Глава ПриватБанку - про повернення боргів колишніх акціонерів, розвиток банку та перспективи кримських вкладників
Найтемніший час перед світанком: як подолати кризу в компанії
Найтемніший час перед світанком: як подолати кризу в компанії
Які завдання ляжуть на плечі команди, а які ─ безпосередньо на власника
Колектори і юрособи: з бізнесом не церемоняться
Колектори і юрособи: з бізнесом не церемоняться
Чим відрізняється поведінка колекторських структур стосовно боржників-фізосіб і бізнесменів