Ігор Воронов
Ігор Воронов – один із найменш публічних українських мільйонерів. Перші гроші Воронов заробив як спортсмен, виступаючи, зокрема, за збірну Радянського Союзу з ковзанярського спорту. «Пізніше я пішов зі спорту. Але потреби в грошах залишилися, і я на три місяці поїхав піонервожатим у Туапсе – недалеко від Сочі», – згадує перші заробітки Воронов. Бізнес-інтереси Ігоря Воронова, історика за освітою, завжди були різноманітними. Бізнесмен володів компаніями або частками в них у газовій, телекомунікаційній та у фінансовій сферах.
Однією з найпомітніших для громадськості угод Воронова став продаж 2006 року частки у страховій компанії «Кредо-Класік», яка займала на той час панівні позиції на ринку, австрійської страхової групи UNIQA. Воронов неохоче розповідає про свої нинішні бізнес-інтереси. Зі значно більшим задоволенням ділиться уподобаннями в мистецтві – головній пристрасті останніх років. Приводів для гордості достатньо. Воронов володіє однією з найбільших колекцій скульптури і живопису у Східній Європі. Мільйонер – власник одного з повних комплектів бронзових відливків Едґара Деґа. У його зібранні – роботи Родена, Бранкузі, Пікассо, Джакометті й Архипенка.
Воронов упевнений, що нині настав час інтелектуального бізнесу – з використанням сучасних технологій. «Безумовно, можна стати багатим, вирощуючи пшеницю, але якщо ви не використовуєте високих технологій, у більшості випадків ви просто перепродуватимете товар спекулянтам за безцінь», – пояснює мільйонер. До добробуту Воронов ставиться по-філософськи: «Я не розглядаю гроші як щось глобальне і фундаментальне. Для мене це просто інструмент, можливість почуватися вільним». І наголошує, що в якійсь критичній ситуації «гроші – не більше ніж папір».