Поживанов: «В Австрії сім'ю Януковича порівнюють із сім'ями Каддафі й Мубарака»

Соратник Тимошенко − про своє життя в еміграції, конфлікти всередині команди влади і негідників у «Батьківщині»
Поживанов: «В Австрії сім'ю Януковича порівнюють із сім'ями Каддафі й Мубарака»
Фото Коментарі

Михайло Поживанов більше трьох років живе у Відні. В Австрію він емігрував у 2010 році, а в березні 2011-го СБУ оголосила його в розшук. Екс-чиновника, який у 2008-2009 роках очолював Державний комітет із матеріального резерву, звинувачують у розкраданні 35 млн гривень. Поживанов звинувачення заперечує і вважає, що СБУ почала розслідування за ініціативою Валерія Хорошковського, з яким у нього давній конфлікт.

У 2012 році, після того, як Хорошковський пішов з СБУ, слідство проти чиновника було припинено. Офіційна причина − слідчі не знали, де він знаходиться. Хоча Поживанов стверджує, що передав силовикам усі свої координати і готовий давати свідчення. Політичного притулку в Австрії він не просить, зате має вид на проживання і дозвіл на роботу до 2016 року.

Поживанов − політик зі стажем. Він депутат Верховної Ради чотирьох скликань, а в 1994-1998 роках поєднував депутатство з посадою мера Маріуполя. Тоді ж він познайомився з Юлією Тимошенко і Віктором Януковичем. Але з останнім уродженець Донбасу не спрацювався. Під час Помаранчевої революції, будучи членом «Нашої України», він підтримав Віктора Ющенка. Потім увійшов у «Батьківщину», за списком якої в 2007 році пройшов до парламенту. У 2008-му Поживанов перейшов на роботу в уряд − спочатку очолював Держкомрезерв, а з 2009 року працював заступником міністра економіки Богдана Данилишина.

В інтерв'ю Forbes Поживанов розповів про життя біженця в Австрії, зустрічі з українськими та європейськими політиками, проблеми в опозиції, конфлікти всередині Партії регіонів і свої стосунки з Євгеном Щербанем, у вбивстві якого підозрюють Юлію Тимошенко.

− Чим ви займаєтеся в Австрії?

− У 2010 році я уклав контракт із великою австрійською девелоперською компанією і продовжую з нею працювати. В силу різних обставин змінилося кілька напрямків, але останніх 2 роки я відповідаю за об'єкти в Чехії, Словаччині та Австрії.

− Яким чином потрапили в компанію?

− Вони мені запропонували, і я погодився.

− Українські політики часто приїжджають до Відня?

− Дуже часто.

− Хто саме?

− Щоб перелічити всіх − не вистачить часу. Вони приїжджають із політичних питань. Просять допомоги в ОБСЄ, в міністерстві закордонних справ або в торгово-промисловій палаті... Останній, хто тут був, − голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов. Він приїжджав, щоб відкрити пам'ятник українським козакам. Постійно зустрічаюся з нашим послом в Австрії Андрієм Бережним.

− Ви стежили за парламентом нового скликання? Що думаєте про роботу опозиції?

− Опозиція повинна була діяти більш активно й конструктивно: пропонувати свої варіанти і нав'язувати свою політику. Але цього не було. Замість цього вони займалися речами, які ніяк не змінювали ситуацію в країні. Єдиний плюс − помилок у влади було більше, ніж у опозиції. В результаті ситуація в країні змінюється в гірший бік, що дає шанси опозиції перемогти на майбутніх президентських виборах.

− Із представниками опозиції зустрічаєтеся?

− Так, тут бували практично всі опозиційні депутати. Кілька разів був Микола Томенко, приїжджали Володимир Ар'єв та Олександр Бригинець (всі троє − члени фракції «Батьківщина» − Forbes). Буквально вчора зустрічався з Леонідом Ємцем (фракція «Батьківщина»). Тут часто бувають і депутати від Партії регіонів.

Справи «сімейні»

Члени Партії регіонів зізнавалися, що бояться вкладати гроші в Україну − вони не вірять у перемогу Януковича в 2015 році

− Можете назвати регіонала, який налагоджує діалог між українською владою і Австрією або Європейським союзом у цілому?

− Ні, не можу. Можу тільки сказати, що часто в наших краях буває міністр закордонних справ Леонід Кожара. Але мені з ним, на жаль, перетнутися не вдалося. Справа в тому, що я один із небагатьох представників опозиції − уродженець Донецької області. Тому, звичайно, знаю дуже багато регіоналів і регулярно з ними спілкуюся. Їхні прізвища називати не хочу, щоб не нашкодити цим людям. Але можу сказати одне − розмови з ними вселили в мене оптимізм.

Я вперше цього року почув певні прохання про допомогу членам їхніх сімей, які стосувалися розміщення їх фінансів в Австрії і т. д. Я прямо запитував кожного з них: ви ж сьогодні перебуваєте при владі, чому не вкладаєте гроші в Україну? Вони відповідали, що бояться це робити, оскільки не вірять у перемогу Віктора Януковича на президентських виборах в 2015 році. Якщо члени команди не вірять у перемогу, то лідерові ніколи не перемогти.

− Таких людей багато?

− З десяток. Причому я можу сказати, що серед них були голови комітетів Верховної Ради, тобто досить впливові люди.

Янукович мені здавався сильною людиною. Його загартувало життя

− Яке враження при особистій зустрічі склалося у вас про Віктора Януковича?

− Мені він завжди здавався сильною людиною. Його загартувало життя. Може, він не начитаний, може, програє комусь інтелектуально, але в нього є життєва сила. Він − людина слова. У квітні 1997 року в нас була серйозна розмова. Він приїхав до мене і попросив не заважати йому, щоб він міг стати губернатором Донецької області. Ми домовилися, що будемо нормально працювати на благо області і що в нас будуть хороші стосунки. На жаль, його вистачило на півроку. Отримавши владу, вседозволеність і контроль над правоохоронними органами, він усе забув. А я досі пам'ятаю ту розмову і його невиконані обіцянки.

− Якою була домовленість? Ви йому не заважаєте, а він що натомість?

− Що ми нормально працюємо. Що він не чіпає місто, що не буде того наїзду на Маріуполь, який був із боку тодішнього губернатора Володимира Щербаня, що не буде утисків щодо бюджету, не скорочуватимуться соціальні програми. Але його призначили губернатором на початку травня, а вже в жовтні-листопаді почалися запитання стосовно перекриття газу на Маріуполь. У багатьох питаннях він зайняв сторону керівників металургійних підприємств, не виконавши наших із ним домовленостей.

− Через це ви перебралися до Києва в 1998 році?

− Так, 100%.

− У 2006-2007 роках починалося становлення бізнесу Олександра Януковича, ви тоді про нього що-небудь знали?

− Не чув. Я знав, що у Януковича є два сини − Олександр і Віктор. Я знав, що Олександр Янукович є, і що ставлення батьків до нього дуже хороше.

− У європейській пресі, в тому числі австрійській, останнім часом з'являлися матеріали про бізнес сина президента. Як в Австрії зараз сприймають Януковича і його «сім'ю»?

− В Австрії з'явилося кілька таких статей. Остання − два з половиною місяці тому. Це була досить жорстка стаття на тему «з грязі в князі»: як раніше нікому невідомий Олександр Янукович стрімко увірвався в рейтинг найбагатших людей України. Там згадувалися і члени так званої «сім'ї» − перший віце-прем'єр Сергій Арбузов, міністр доходів і зборів Олександр Клименко.

Після цього співробітники нашої фірми досить активно цікавилися в мене цією темою. Не можу сказати, що вони сприйняли її з осудом, швидше − з подивом. Люди не могли зрозуміти, як у нормальній європейській країні можуть діяти стандарти азіатських і північноафриканських країн. Зараз в Австрії сім'ю Януковича порівнюють із родиною Каддафі та сім'єю Мубарака. Мене часто запитують, чи не боїться Янукович повторення в Україні сценарію північноафриканських подій.

Серед австрійського бомонду часто звучать прізвища Олексія Азарова та Дмитра Фірташа. Знаю, що дружина Азарова (молодшого) має у Відні галерею Р-12.

− Вам відомо, з якими австрійськими компаніями веде бізнес Олександр Янукович?

− Ні. Але повірте, якби це могло бути, то таке не можна було б приховати. Я часто чую про бізнес і активи в Австрії українських політиків і бізнесменів. Востаннє на одному з економічних форумів мені розповідали про будинок, який належить Дмитру Фірташу. Тут часто серед бомонду звучать прізвища Олексія Азарова та Дмитра Фірташа.

− Чим займається Олексій Азаров?

− Я детально не копався в його активах. Я знаю, що його дружина Лілія має у Відні галерею P-12. А він − власник багатьох об'єктів нерухомості.

− У кулуарах парламенту зараз говорять про те, що Дмитро Фірташ слідом за Валерієм Хорошковським найближчим часом може виїхати на постійне місце проживання в ЄС. Ви чули про це?

− Цілком припускаю. Буквально три тижні тому я зустрічався з одним із впливових депутатів від Партії регіонів, який очолює один з економічних комітетів парламенту. Він сказав мені, що протягом двох тижнів Сергія Льовочкіна буде звільнено з посади глави Адміністрації президента, а його місце займе Віталій Захарченко.

Це мало статися ще до дня народження президента. Буквально через кілька днів після нашої бесіди почалися штурми відділень міліції, включилися всі видимі й невидимі сили, в тому числі підключилася фракція УДАРу, почалася кампанія за відставку Захарченка з посади голови МВС. Я так розумію, що всі ці дії координувалися з одного центру, яким керують панове Льовочкін та Фірташ.

Голова одного з парламентських комітетів від ПР сказав, що протягом двох тижнів Льовочкіна звільнять з посади глави АП, а на його місце призначать Захарченка. Через кілька днів почалася кампанія за відставку останнього

− По-вашому, УДАР діє в інтересах Льовочкіна і Фірташа. У вас є докази зв'язку Віталія Кличка з цими людьми?

− А в нас хтось колись підтверджував подібні контакти? Довести це практично неможливо. У 2005 році я був заступником голови тимчасової слідчої комісії парламенту. Вона займалася розслідуванням причетності Бориса Березовського до фінансування виборчої кампанії Віктора Ющенка. Я голосніше за всіх кричав, що такого фінансування не було. Хоча в Лондоні Борис Березовський показував мені, Юрію Кармазіну та Ігорю Шургаю контракти і рахунки, на які він перекладав ці гроші. Але ні Ющенко, ні Давид Жванія, ні Олександр Третьяков, які фігурували в цих контрактах, не визнали, що Березовський причетний до фінансування кампанії.

Те ж саме й тут. Такі речі практично важко довести. Але зв'язок Кличка і Фірташа можна довести, проаналізувавши склад його фракції та голосування. Можу сказати, що за моїми спостереженнями, більш комфортного середовища, ніж те, в якому перебуває партія УДАР, не було в жодної опозиційної фракції за всю історію України.

− Можна говорити, що зараз, фактично перебуваючи при владі, Фірташ і Льовочкін складають опозицію Януковичу?

− Можу судити з інформації у ЗМІ та з розмов народних депутатів і представників політичних штабів, які бувають у Відні чи Празі. У Чехії я теж часто буваю, спілкуюся з Богданом Данилишиним (екс-міністр економіки України − Forbes). Аналізуючи інформацію, можу сказати , що це схоже на правду.

УДАР ззаду

− Тренувальний табір братів Кличків розташовано в австрійському Гоїнгу. Ви зустрічалися там із Кличком?

− Мені дуже подобається це місце. Збираюся туди поїхати і, думаю, знову його зустріну. Вони з Володимиром майже весь вільний час намагаються проводити там. У нас із Віталієм була довга розмова перед парламентськими виборами. Я розповів йому про свою позицію щодо подій в Україні. У разі мого повернення я попросив його про підтримку моєї кандидатури на посаду мера Києва, якщо він сам не балотуватиметься. Натомість він попросив максимально допомогти в тому, щоб екс-секретар Київради Олесь Довгий не переміг у своєму окрузі (№214) під час парламентських виборів.

− Що ви для цього зробили?

− Округ Довгого межує з районами, від яких у 2002 році я пройшов до Київради. Я знайшов тих людей, які обиралися тоді по мажоритарці, попросив про допомогу. Плюс до сьогоднішнього дня працюють мої штаби в Києві, хоч і в «сплячому режимі». Але з людьми я постійно спілкуюся, якщо прошу про допомогу − допомагають. Після завершення парламентських виборів у мене не було можливості поговорити з Кличком. Він перестав брати слухавку.

− Виходить, ви стримали свою обіцянку, а він − ні?

− Ну, в мене залишилося таке відчуття.

− Якщо ви говорили про свою участь у виборах, значить, планували повернутися?

− Так.

− Кличко не дає відповіді на питання, чи буде брати участь у виборах мера Києва. Вам він про це не казав?

− Ні. Він сказав, що він буде думати. Ніякої конкретики.

− Навіщо вам пост мера Києва?

− Мені здається, я − найбільш підготовлений кандидат на сьогодні. В мене є досвід роботи у Відні, це місто 5 років поспіль вважається найкомфортнішим містом для життя в світі. Я бачу, як працюють ці механізми, і дуже багато чого засвоїв для себе.

− Але для цього вам знадобиться підтримка опозиційних партій?

− Я сподівався і сьогодні сподіваюся, що з боку «Батьківщини» вона буде. Тому я і розмовляв із Кличком, розуміючи, що має бути підтримка і з боку УДАРу. Але я розумію, що Кличко сьогодні − найрейтинговіший кандидат на пост мера Києва. Я говорив, що якщо він балотуватиметься − я готовий прийти йому на допомогу.

Думаю, Порошенко не братиме участь у виборах мера Києва. Ймовірно, він використовує цю тему для розкручування свого імені по всій Україні і своєї прив'язки до опозиції. Він готується до президентської кампанії-2015

− Про підтримку «Батьківщини», у разі своєї участі у виборах мера Києва, намагається домовитися і Петро Порошенко. Це серйозний конкурент.

− Думаю, він не буде балотуватися. Ймовірно, він використовує цю тему для розкручування свого імені по всій Україні і своєї прив'язки до опозиційних сил. Насправді він готується до президентської кампанії 2015 року.

Якщо говорити про кандидатів від «Батьківщини», не бачу нікого сильнішого, ніж Микола Томенко. Якби він балотувався, я б знайшов можливість допомогти йому й увійти або в його команду, або в команду Кличка.

− Нардеп від «Батьківщини» Микола Катеринчук активніше за інших веде кампанію. Які в нього шанси?

− Він і в 2008 році активно її вів і навіть отримав маленьку фракцію. Де ця фракція сьогодні і де відповідальність за цих людей − ви бачите. При всьому нормальному ставленні до нього і його політтехнолога Сергія Гайдая − це не кандидатура для Києва.

− Хто його фінансує, як думаєте?

− У нього були інтереси в нерухомості в центрі Києва. Наскільки я знаю, деякі об'єкти було реалізовано. Думаю, особисті кошті дозволяють Катеринчуку фінансувати свою кампанію. Але певною мірою його дії є вигідними для влади, і її представники можуть підігрувати, не обов'язково безпосередньо. Наприклад, певні компанії можуть робити йому знижки на білборди або рекламу в ЗМІ, і йому це обходитиметься дешевше. Ви ж розумієте, на чиєму полі він працює.

Між Юлею і Віднем

Роман Безсмертний рекомендував братів Клименків як перспективних хлопців. Він не помилився − вони дуже перспективні

− У 2006 році ви брали участь у виборах мера Донецька від «Нашої України». І тоді ж до складу партії входили перший віце-прем'єр Сергій Арбузов і брат нинішнього голови Міністерства доходів і зборів Антон Клименко. Що можете сказати про них?

− Була пропозиція брати участь, але я не реєструвався і не здавав документи. Арбузова тоді я не знав, але коли побачив братів Клименків, поговорив з Романом Безсмертним (тоді голова виконкому партії − Forbes) і запитав його: Рома, кому ти довірив область? Із цими людьми НУ не отримає жодного результату. На що я почув дуже оптимістичну відповідь, що це дуже перспективні хлопці. Роман Петрович, як завжди, мав рацію: вони дуже перспективні, ми сьогодні бачимо, як вони управляють економічним блоком країни.

− А хто привів їх у партію?

− Принаймні, Роман Петрович дуже рекомендував і відстоював кандидатури братів Клименків.

− У той час вам було що-небудь відомо про їхні зв'язки з родиною Януковича?

− Я не знаю. Враховуючи, що це був кінець 2005 − початок 2006 року, то можна розуміти, що були кулуарні домовленості з Партією регіонів, але потім все, мабуть, перегралося, і розвідники повернулися додому.

− Ви вважаєте себе людиною команди Юлії Тимошенко?

− Так. Не Олександра Турчинова чи ще когось. Я вважаю, що біля Турчинова є кілька негідників, яких я ненавиджу, і впевнений, що вони завдають величезної шкоди партії. Якщо раніше на цей рахунок багато говорили про Богдана Губського, то зараз його немає в партії. Але такі постаті, як Сергій Пашинський, залишилися в оточенні до сьогодні. Реально з такими людьми я бути поруч не хочу.

− Вийшовши на свободу, Юрій Луценко активно почав створювати рух «Третя українська республіка». Ви з ним говорили з цього приводу?

− Спілкувалися через Facebook, і коли він разом із сином приїжджав у віденську клініку. Він повинен бути знову тут наприкінці серпня – на початку вересня, домовилися з ним поспілкуватися.

З точки зору здоров'я Тимошенко потрібно їхати лікуватися за кордон. Але з політичної точки зору її виїзд є небажаним

− Ви братимете участь у його русі?

− Подивимося. Мені дуже не сподобалася присутність Олександра Третьякова (екс-депутат від НУ-НС − Forbes) на фото в Facebook, де Луценко показував свої «мозкові штурми». Але я не обговорював цей момент із Юрою. Тарас Стецьків, Володимир Філенко, Роман Безсмертний питань не викликають. Але поява там Третьякова, який «вбивав» Володимира Ар'єва у київському окрузі − це занадто. Можна закрити очі на чиєсь зло заради боротьби з більшим злом, але мені здається, що не до такої міри.

− Ви спілкуєтеся з Юлією Тимошенко?

− Ні, у мене немає такої можливості. Періодично спілкуюся з Олександром Тимошенко і передаю свої думки з приводу подій, що відбуваються. Не знаю, чи доходить до неї ця інформація.

− Якщо питання Тимошенко не вирішать, ЄС підпише угоду про асоціацію з Україною в цьому році?

− Якщо говорити про сьогодення, то шанси дуже маленькі, а якщо буде її персональне звернення до Євросоюзу − можливо, воно буде враховане.

− Зараз в Україні активно обговорюють можливість виїзду Юлії Тимошенко до Німеччини на лікування. Що ви думаєте з цього приводу?

− З точки зору здоров'я − треба їхати, але потім повертатися. Якщо є можливість перечекати − потрібно перечекати. Можна було б їхати Юрію Луценку, мені, Данилишину, щоб уникнути переслідувань. Але вона лідер і, на жаль, їй доводиться нести відповідальність за всіх нас. Із політичної точки зору її виїзд є небажаним, але це моя суб'єктивна думка.

У другій частині інтерв'ю (буде опубліковано завтра, 30 липня) читайте про те, що Михайло Поживанов знає про обставини життя і смерті Євгена Щербаня.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Держава
Тимур Хромаєв: «З усіх європейських країн лише Україна не має повноцінного регулятора цінних паперів»
Глава НКЦПФР – про специфіку фондового ринку України, боротьбу з сумнівними емітентами та роль високих технологій у забезпеченні довіри до роботи регулятора
Зигмунт Бердиховський: «У наш час дуже важко відрізнити дурість від державної зради»
Бліц-інтерв'ю з головою програмної ради Економічного форуму і екс-депутатом польського Сейму
Гроші з труби: хто отримає плату за газорозподільні мережі
Черговий виток боротьби за фінансові потоки загострив протиріччя між НКРЕКУ і «Нафтогазом»
Усі матеріали розділу
FORBES У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ
Коментарів 9
Увійдіть, щоб опублікувати коментар
Ket Fatianova
Ket Fatianova — 31.07.2013, 07:54

Пойман на родине за деяния, подпадающие под уголовную ответственность - сбежал и укрылся за границей и стал политически преследуемым. Как такое может быть, если его деятельность на государственной должности подпадает под уголовную статью?

Геннадий Нефьодов
Геннадий Нефьодов — 29.07.2013, 23:51

четверг 2 часа дня еще один бизнес у нас забирают!!! Как вы думаете ХТО??? как жыть дальше в етой стране....

Mykle Sedoy
Mykle Sedoy — 29.07.2013, 20:47

Анатолий Ирынюк ВЫ ОЧЕНЬ ИНФОРМИРОВАННАЯ ЛИЧНОСТЬ, ПОДКИНЬТЕ ПАРУ СЮЖЕТОВ НЕ О ПАПЕРЕДНИКАХ А ДЕЙСТВУЮЩЕЙ ГОПОТЕ..........

Анатолий Ирынюк
Анатолий Ирынюк — 29.07.2013, 21:59

Благодарю за внимание к моей информации.Но в ней я не делю на "папередников и нынешнюю гопоту",на власть и аппазицию,ибо это одна дружная команда по "обслуживанию" бюджета Украины.Нынешний зам Генпрокурора Кузьмин и зам нач управления ГПУ генерал Молодык,когда-то так же вместе работали в прокуратуре Киева ,и я отправлял на их преступное бездействия и укрывательство преступлений ЕЭСУ и Стройиндустрии в Генпрокуратуру заявления о возбуждении уголовного дела-теперь они спокойно могут их читать в Генпрокуратуре и устами своих подчиненных намекать мне об перспективе очередного уголовного преследования.Когда-то в очередную свою каденцию Генпрокурор Пискун так и "возбуждался",когда читал мои заявления на нач следствия налоговой Пискуна и его приемника -Молодыка.Возбудились,чуть побегали по прокуратуре и опять закрыли мое налоговое дело "0219" сфабрикованное Молодыком еще в Луганске...Оно еще "расследуется" "по факту",так что могут борзануть и попытаться таки выяснить кто от моего имени поставлял коксующиеся угли на меткомбинаты Донбасса-буду только весьма признателен!Жаль,что "интересовавшиеся "этим,вплоть до фабрикации уголовки вместе с Молодыком,Пискун и Курман не могут теперь помогать Кузьмину и Молодыку:Пискун чухнул на Запад,а генерала СБУ Курмана Гарант недавно уволил...Насколько мне известно,руководитель Стройиндустрии из 90х и сейчас себя неплохо чуствует в УСПП...За Юльку я не переживаю:за два года валяния в ВИП-палате Кузьмин,в отличии от Хорошковского,ей ни чего серьезного не предъявил...Скорее всего.Щербаня валила та же каманда,что и Тейтума в Москве,а нынешняя ГПУ "московским следом" в деле Щербаня не интересуется-следовательно,наме ренно ведет расследование в тупик...Если даже при Путине,когда в 2001м он занялся долгами ЕЭСУ перед Газпромом и МО РФ,а в 2005 это закрыли "за давностью",то в нашей ГПУ ни кому ни чем серьезным грозить не может..."Рука руку моет","ворон ворону глаз не выклюет"-не зря Юлька напрашивалась в ПРиБЮТ,-а Вы делете гопоту на попередников и сегодняшнюю...

Andrey Inkognito
Andrey Inkognito — 30.07.2013, 03:20

Он не информированная личность, а профессиональный тролль.

Владимир Волконский
Владимир Волконский — 29.07.2013, 19:06

Надеюсь судьба бело-голубых отморозков буде также схожа с судьбой Каддафи ...

Сергей Дсв
Сергей Дсв — 29.07.2013, 17:16

Ну да, такой белый пушистый, регионалы плохие...

Почему все хотят разукрасить в черное и белое, хотя сами давно рыльцем в пушку...

да да... Просто кристальной честности человек и он не про "Юлин",

Мне как простому гражданину плевать, кто будет что те что эти... Только эти хоть между собой не грызутся...

В этой стране не главное иметь идею и реализовывать её, а главное кричать по громче "Воры... Воры...", а у нас по другому просто не живут.

Извините накипело

Анатолий Ирынюк
Анатолий Ирынюк — 29.07.2013, 14:53

"..Я больше всех кричал, что такого финансирования не было. Хотя в Лондоне Борис Березовский показывал мне, Юрию Кармазину и Игорю Шурге контракты и счета, на которые он переводил эти деньги. Но ни Ющенко, ни Давид Жвания, ни Александр Третьяков, которые фигурировали в этих контрактах, не признали, что Березовский причастен к финансированию кампании."...Теперь вот и Юлечка хорошая,а плохое окружение Турчинова...Интересно было бы услышать мнение мера Мариуполя (94-98гг) о деятельности исчезнувшего ПСО "Стройиндустрия" (Байконур),тесно работавшего с крупнейшими предприятиями этого города...Боюсь,что подозрения Хорошковского не беспочвенны...В любом случае,именно при нем СБУ вывело Тимошенко на чистую воду и помешало ей с аферой по погашению долга перед МО РФ за счет Нефтегаза...

Костя Сабодаж
Костя Сабодаж — 31.07.2013, 04:06

Не кто не безгрешен, но реалии вещей которые происходят при правлении Януковича не куда не налазят. Беззаконие - это то, что сейчас происходит. Одно дело - не делать позитивных сдвигов, и совсем другое - ухудшать всё что можно. Надо мыслить масштабно.

Верю.

Аве Украина!

Вибір редактора
Приватне і відверте: 5 книг грудня
Приватне і відверте: 5 книг грудня
На які новинки художньої літератури варто звернути увагу цього місяця
Як ізраїльська армія стала «кузнею стартапів»
Як ізраїльська армія стала «кузнею стартапів»
Колишні бійці загадкової ізраїльської служби кіберрозвідки – Підрозділ 8200 – створили приблизно 1000 нових IT-компаній. Саме їм Ізраїль багато в чому зобов’язаний іміджем «нації стартапів»
Ходіння по колу: як у Мінфіні переписують Податковий кодекс
Ходіння по колу: як у Мінфіні переписують Податковий кодекс
І чому депутати наполягають на проведенні разового декларування
Олігархи під підозрою: кому потрібен Архів клептократії та чому до нього потрапили тільки «обрані»
Олігархи під підозрою: кому потрібен Архів клептократії та чому до нього потрапили тільки «обрані»
Українські публічні персони готові оскаржувати дані, опубліковані в Архіві
Зараз на головній
Технічні роботи на сайті Forbes Україна
Технічні роботи на сайті Forbes Україна
Випуск матеріалів на сайті тимчасово припинено
Олександр Шлапак: «Судитися з великими боржниками банку безглуздо, оскільки ці борги не мають забезпечення»
Олександр Шлапак: «Судитися з великими боржниками банку безглуздо, оскільки ці борги не мають забезпечення»
Глава ПриватБанку - про повернення боргів колишніх акціонерів, розвиток банку та перспективи кримських вкладників
Найтемніший час перед світанком: як подолати кризу в компанії
Найтемніший час перед світанком: як подолати кризу в компанії
Які завдання ляжуть на плечі команди, а які ─ безпосередньо на власника
Колектори і юрособи: з бізнесом не церемоняться
Колектори і юрособи: з бізнесом не церемоняться
Чим відрізняється поведінка колекторських структур стосовно боржників-фізосіб і бізнесменів