Андрій Ніколаєнко: Моє призначення перевірили на відповідність закону про люстрацію

Глава держагентства з відновлення Донбасу – про першочергові завдання та суму, необхідну на відновлення регіону після АТО

Уряд визначився, хто відповідатиме за повернення Донецького регіону до нормального життя після закінчення військової операції. Як повідомляється на офіційному сайті Кабміну, головою Державного агентства з питань відновлення Донбасу призначено Андрія Ніколаєнка. 

Андрей Николаенко: Мое назначение проверили на соответствие закону о люстрации
Андрій Ніколаєнко
Українське Фото

35-тирічний Ніколаєнко зробив блискучу кар'єру на держслужбі. У 2013 році він був призначений головою Кіровоградської облдержадміністрації, ставши наймолодшим губернатором у країні. У березні 2014 року увійшов до команди новопризначеного губернатора Донецької області, співвласника ІСД Сергія Тарути, на посаду першого заступника.

Його нинішньому призначенню не завадив навіть сумнівний на поточному етапі розвитку української держави рядок у резюме – з квітня 2013 року Андрій Ніколаєнко був членом ради і виконавчого комітету Кіровоградської обласної організації Партії регіонів. Цю політичну силу він залишив 23 лютого 2014 року.

Forbes розпитав у глави Державного агентства з питань відновлення Донбасу про деталі призначення та масштаб роботи на новій посаді.

– Від кого виходила пропозиція зайняти пост глави Держагентства з питань відновлення Донбасу?

– Від профільного віце-прем'єра Володимира Гройсмана, у штаб якого я входив (кризовий енергетичний штаб при Кабінеті Міністрів – Forbes).

Спочатку було розуміння, що необхідний спеціальний орган, який буде профільно займатися питаннями відновлення регіонів. В умовах розпорошеності функцій між різними відомствами і в забюрократизованій системі вирішувати ці питання оперативно неможливо. Розглядався варіант роботи на базі вже існуючих держагентств, але там виникали питання в частині оптимальності структури або боргів, якими вони обтяжені.

У нас є приклад ефективної роботи Агентства з підготовки до Євро-2012 – я твердо переконаний, що без нього ми б не змогли провести чемпіонат на такому високому рівні. Зрозуміло, що до нашої роботи не повинно бути ніяких корупційних підозр – закупівлі ресурсів, матеріалів, послуг повинні вестися без посередників, у виробника або офіційного дилера, максимально прозоро.

Так, щодо мого призначення виникали питання в частині дотримання закону про люстрацію, оскільки я мав відношення до минулої влади. На минулому засіданні Кабміну, де обговорювалося це питання, був присутній і міністр оборони, і глава МВС, і у них не виникло з цього приводу заперечень. Служба безпеки також не знайшла обмежень, через які я не міг би зайняти цей пост.

– Після призначення главою Держагентства ви втрачаєте статус заступника губернатора?

– Так, зрозуміло, таке сумісництво неможливе.

– Ви згодні з оцінкою збитків на Донбасі на рівні 11,8 млрд гривень? (оцінка Володимира Гройсмана на 12 вересня, із застереженням про приблизність підрахунків)

– Цифра дуже приблизна. Фактично, вона зростає щодня, коли стріляють. На сьогодні вона напевно вища, оскільки після того, як вона була озвучена, була спроба взяття Маріуполя. Знову ж таки, складно назвати кінцеву цифру при поточних коливаннях курсу.

Є статті, за якими ми можемо оцінити суму збитків досить точно – це об'єкти, на які виїжджали наші інженери, де проводилась експертиза. Це цифри, в яких ми впевнені як мінімум на 80%. Але є багато об'єктів, про ступінь руйнувань яких ми поки маємо уявлення тільки з двох-трьох кострубатих фотографій.

– Які джерела цих коштів – донори, держбюджет?

– Ми реалісти. Я був на зустрічах з представниками міжнародних фінансових організацій, зокрема Світового банку, і у мене є підстави припускати, що гроші буде виділено.

Але: а) їх буде виділено не швидко; б) їх буде виділено не на все. Тобто певні проекти – відновлення доріг, мостів можуть бути профінансовані з цього джерела, але американці і німці не будуть латати дахи і вставляти вікна рядовим громадянам. Цю роботу за нас ніхто не зробить.

З цими питаннями ми повинні впоратися за рахунок резервного фонду, місцевих бюджетів, донорської допомоги. Забезпечення опалювального сезону – це першочергове завдання, рішення з відновлювальних робіт повинні прийматися максимально оперативно. Можна перенести заняття в школах, можна відкласти відновлення мостів, але не обігріти людей ми не можемо.

– Як співіснуватимуть Держагентство з питань відновлення Донбасу та Агентство розвитку Донбасу, створення якого ініціював Сергій Тарута? Їх функції не будуть дублюватися?

– Ні, оскільки у них принципово різний статус. Агентство з розвитку Донбасу – це фактично благодійний фонд, який може бути нашим партнером. Потрібно буде виконати величезну роботу по залученню донорської допомоги. Я дуже хочу залучити до нашої роботи волонтерські організації, які зараз вкладають значні зусилля у відновлення життєдіяльності регіону.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Держава
Тимур Хромаєв: «З усіх європейських країн лише Україна не має повноцінного регулятора цінних паперів»
Глава НКЦПФР – про специфіку фондового ринку України, боротьбу з сумнівними емітентами та роль високих технологій у забезпеченні довіри до роботи регулятора
Зигмунт Бердиховський: «У наш час дуже важко відрізнити дурість від державної зради»
Бліц-інтерв'ю з головою програмної ради Економічного форуму і екс-депутатом польського Сейму
Гроші з труби: хто отримає плату за газорозподільні мережі
Черговий виток боротьби за фінансові потоки загострив протиріччя між НКРЕКУ і «Нафтогазом»
Усі матеріали розділу
FORBES У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ
Коментарів 0
Увійдіть, щоб опублікувати коментар
Вибір редактора
Приватне і відверте: 5 книг грудня
Приватне і відверте: 5 книг грудня
На які новинки художньої літератури варто звернути увагу цього місяця
Як ізраїльська армія стала «кузнею стартапів»
Як ізраїльська армія стала «кузнею стартапів»
Колишні бійці загадкової ізраїльської служби кіберрозвідки – Підрозділ 8200 – створили приблизно 1000 нових IT-компаній. Саме їм Ізраїль багато в чому зобов’язаний іміджем «нації стартапів»
Ходіння по колу: як у Мінфіні переписують Податковий кодекс
Ходіння по колу: як у Мінфіні переписують Податковий кодекс
І чому депутати наполягають на проведенні разового декларування
Олігархи під підозрою: кому потрібен Архів клептократії та чому до нього потрапили тільки «обрані»
Олігархи під підозрою: кому потрібен Архів клептократії та чому до нього потрапили тільки «обрані»
Українські публічні персони готові оскаржувати дані, опубліковані в Архіві
Зараз на головній
Технічні роботи на сайті Forbes Україна
Технічні роботи на сайті Forbes Україна
Випуск матеріалів на сайті тимчасово припинено
Олександр Шлапак: «Судитися з великими боржниками банку безглуздо, оскільки ці борги не мають забезпечення»
Олександр Шлапак: «Судитися з великими боржниками банку безглуздо, оскільки ці борги не мають забезпечення»
Глава ПриватБанку - про повернення боргів колишніх акціонерів, розвиток банку та перспективи кримських вкладників
Найтемніший час перед світанком: як подолати кризу в компанії
Найтемніший час перед світанком: як подолати кризу в компанії
Які завдання ляжуть на плечі команди, а які ─ безпосередньо на власника
Колектори і юрособи: з бізнесом не церемоняться
Колектори і юрособи: з бізнесом не церемоняться
Чим відрізняється поведінка колекторських структур стосовно боржників-фізосіб і бізнесменів