15 тез Петра Порошенка про роботу в 2015 році

Президент України − про переговори з Росією, права на Roshen та амбіції Міхеїла Саакашвілі
15 тез Петра Порошенка про роботу в 2015 році
Фото сайт президента України

Президент Петро Порошенко дав свою першу в 2016 році прес-конференцію, на якій підбив підсумки минулого року. Серед важливих досягнень за останній рік він назвав зміцнення обороноздатності, що дозволило протистояти у війні з Російською федерацією, поглиблення зовнішньої торгівлі з Євросоюзом, уникнення дефолту, макроекономічну і фінансову стабілізацію, а також реструктуризацію зовнішнього боргу та створення передумов для економічного зростання.

У манері поведінки президента привертали увагу два, здавалося б, взаємовиключних фактори. З одного боку, Порошенко випромінював упевненість і повний контроль над ситуацією − як у поточний момент, так і глобально, і в той же час надмірно підігрував пресі, аж до підлещування, переходив на особистості, жартував.

Forbes наводить ключові тези з виступу Петра Порошенка.

Про міжнародну політику

Ми забезпечили активність і дієздатність міжнародної коаліції на підтримку України. Яскравим фактом такої підтримки стало те, що минулої осені 177 країн підтримали Україну як непостійного члена Ради Безпеки ООН.

Нагадаю, що попередній рік завершився солідарним рішенням усіх 28 країн-членів Євросоюзу продовжити санкції проти Російської федерації − як країни-агресора, яка порушує Мінські угоди. Причиною санкцій є агресія проти України і невиконання Мінських угод.

Не думайте, що це відбувалося автоматично, без зусиль з боку нашої української команди. Платою за агресію стала економічна криза, в яку Росія занурюється все глибше і глибше.

Про світову нестабільність

Створено передумови для економічного зростання. Зараз весь світ перебуває в зоні відчутної турбулентності.

Про очільницю НБУ

Я дуже задоволений роботою голови Національного банку − Валерії Гонтаревої. Вона провела велику роботу зі звільнення української банківської системи від «банків-пустушок, які інфікували банківську систему. Валерія Гонтарева могла б претендувати на звання найкращого керівника національної банківської системи в світі. Високий рівень інфляції минулого року пов'язаний із падінням цін на український експортний продукт − аграрну продукцію, продукцію металургії, хімічної промисловості тощо. Цього року очікується значне скорочення темпів інфляції.

Про пропозицію для бізнесу

Я також розраховую, що підприємці й український бізнес та інвестори оцінять наше рішення і зроблять крок у відповідь, а саме − інвестори підуть на підвищення заробітних плат українським працівникам. Тому що це робилося не тільки для того, щоб підвищити прибуток українських підприємств, а в першу чергу, щоб, залишаючись конкурентоздатними у виробництві продукції, збільшити частину заробітної плати.

Про судову реформу

Сподіваюся, що до 2 лютого Верховна Рада з таким ентузіазмом, як вона відправила судову реформу в Конституційний суд, проголосує в першому читанні, і навесні−на початку літа ми зможемо, нарешті, почати процес оновлення суддівської гілки влади.

Про охорону здоров'я

Охорона здоров'я − це не ліжко, і не обладнання, це зміна взаємовідносин між пацієнтом і лікарем. Кардинально нова система страхової медицини, це система захисту малозабезпечених через механізм страхових субсидій.

Про співпрацю з МВФ

Я думаю, що прийняття бюджету і змін до Податкового кодексу значно наблизили нас до отримання траншу МВФ. Найближчим часом у мене буде зустріч у Швейцарії. Там і узгодимо з МВФ деталі меморандуму про черговий транш. Деякі питання меморандуму потрібно доопрацювати, однак я не можу розкривати зміст. Дане питання вимагатиме мого втручання. Я втручаюся тільки тоді, коли є чутливі моменти.

Про олігархів

Домовлятися я буду тільки з українським народом, і мета − це відокремити олігархів від державних грошей, від влади, від політики, щоб вони перетворилися на звичайних підприємців і працювали на конкурентних умовах.

Про електроенергію

Незважаючи на жахливу критику про те, що у нас цієї зими неминучими будуть віялові відключення, ми залишимося без газу, без світла, без вугілля, зупиниться промисловість − не дочекаєтеся. Світло є, навіть без перетоків із Російської федерації. І ми готові постачати електроенергію в Крим, але − в український Крим.

Про безвізовий режим

Поїздки в Європу без віз повинні стати реальністю вже цього року. Я подам у найближчі дні останні кілька законопроектів, які пришвидшать формальні процедури Євросоюзу, необхідні для запуску безвізового режиму.

Про перспективи Арсенія Яценюка

У нас є порядок, встановлений Конституцією, президент не посилає у відставку і не призначає уряд, це справа коаліції.

Замість продажу бізнесу

Я цього року підписав договір про передання моєї частки в Roshen у незалежний траст, який створено за моделлю «сліпого трасту». Що це означає? Перше: на весь час моєї каденції як президента ні я, ні хтось інший не може цей траст розірвати. Друге: за цим договором жоден мій підпис, жодна моя вказівка не мають жодної юридичної сили. В якості управителя цього трасту призначено респектабельний іноземний банк першої категорії, який буде володіти, контролювати й управляти активами. Після Roshen в управління трастом буде переоформлено Міжнародний інвестиційний банк.

Про Саакашвілі

Я знаю [Міхеїла] Саакашвілі майже 30 років і не шкодую ні секунди про його запрошення працювати в Україні.

Про Мінські угоди

Чи є загроза того, що Росія не виконає або не імплементує якісь пункти Мінських угод? Я буду з вами відвертий − дійсно є.

Про продовження перемовин

І давайте припинимо будь-які інсинуації щодо Мінська-3. Його не існує і, я сподіваюся, не буде існувати.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Держава
Тимур Хромаєв: «З усіх європейських країн лише Україна не має повноцінного регулятора цінних паперів»
Глава НКЦПФР – про специфіку фондового ринку України, боротьбу з сумнівними емітентами та роль високих технологій у забезпеченні довіри до роботи регулятора
Зигмунт Бердиховський: «У наш час дуже важко відрізнити дурість від державної зради»
Бліц-інтерв'ю з головою програмної ради Економічного форуму і екс-депутатом польського Сейму
Гроші з труби: хто отримає плату за газорозподільні мережі
Черговий виток боротьби за фінансові потоки загострив протиріччя між НКРЕКУ і «Нафтогазом»
Усі матеріали розділу
FORBES У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ
Коментарів 0
Увійдіть, щоб опублікувати коментар
Вибір редактора
Приватне і відверте: 5 книг грудня
Приватне і відверте: 5 книг грудня
На які новинки художньої літератури варто звернути увагу цього місяця
Як ізраїльська армія стала «кузнею стартапів»
Як ізраїльська армія стала «кузнею стартапів»
Колишні бійці загадкової ізраїльської служби кіберрозвідки – Підрозділ 8200 – створили приблизно 1000 нових IT-компаній. Саме їм Ізраїль багато в чому зобов’язаний іміджем «нації стартапів»
Ходіння по колу: як у Мінфіні переписують Податковий кодекс
Ходіння по колу: як у Мінфіні переписують Податковий кодекс
І чому депутати наполягають на проведенні разового декларування
Олігархи під підозрою: кому потрібен Архів клептократії та чому до нього потрапили тільки «обрані»
Олігархи під підозрою: кому потрібен Архів клептократії та чому до нього потрапили тільки «обрані»
Українські публічні персони готові оскаржувати дані, опубліковані в Архіві
Зараз на головній
Технічні роботи на сайті Forbes Україна
Технічні роботи на сайті Forbes Україна
Випуск матеріалів на сайті тимчасово припинено
Олександр Шлапак: «Судитися з великими боржниками банку безглуздо, оскільки ці борги не мають забезпечення»
Олександр Шлапак: «Судитися з великими боржниками банку безглуздо, оскільки ці борги не мають забезпечення»
Глава ПриватБанку - про повернення боргів колишніх акціонерів, розвиток банку та перспективи кримських вкладників
Найтемніший час перед світанком: як подолати кризу в компанії
Найтемніший час перед світанком: як подолати кризу в компанії
Які завдання ляжуть на плечі команди, а які ─ безпосередньо на власника
Колектори і юрособи: з бізнесом не церемоняться
Колектори і юрособи: з бізнесом не церемоняться
Чим відрізняється поведінка колекторських структур стосовно боржників-фізосіб і бізнесменів