Міжнародні резерви України в жовтні зросли

Міжнародні резерви Національного банку України (НБУ) в жовтні збільшилися на $0,188 млрд, або на 1,5%, − до $12,962 млрд.
Міжнародні резерви України в жовтні зросли
Золотовалютні резерви зросли
Фото Shutterstock

Про це повідомляють на сайті центробанку.

«Збільшення резервів відбулося, насамперед, за рахунок купівлі валюти на міжбанківському валютному ринку України. У жовтні Нацбанк придбав на міжбанківському ринку $300,5 млн. Значну частину цих коштів ($295,5 млн) придбано на аукціонах», − пояснив НБУ.

Центробанк уточнив: крім того, міжнародні резерви Нацбанку поповнилися за рахунок надходжень від банку KFW (Німеччина) на користь уряду України в розмірі 199 млн євро.

Регулятор також підкреслив, що зростання резервів відбулося, незважаючи на платежі з погашення та обслуговування державного та гарантованого державного боргу в іноземній валюті, на які в жовтні було направлено $95,7 млн, із них $13,2 млн − на обслуговування по державних цінних паперах.

Водночас НБУ уточнює, що в жовтні здійснив інтервенції з продажу іноземної валюти на $46,5 млн, з яких $37,5 млн продано під час голландського аукціону 30 жовтня.

Як зазначає глава центробанку Валерія Гонтарева, найближчим часом очікується візит місії МВФ, який було відкладено з технічних причин.

«Ми плануємо отримати третій транш кредиту, який дозволить збільшити міжнародні резерви до $15 млрд», − наводяться її слова на веб-сайті.

Згідно з повідомленням, в даний час обсяг міжнародних резервів України достатній для виконання зобов'язань та поточних операцій уряду й Нацбанку.

Як повідомлялося, В.Гонтарева 4 серпня спрогнозувала, що міжнародні резерви до кінця 2015 року складуть майже $18 млрд, а 24 вересня вона повідомила, що резерви перевищили $13 млрд.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарів 0
Увійдіть, щоб опублікувати коментар
Останні новини
FORBES У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ