Україні радять боротися з корупцією за прикладом Гватемали

Подолати корупцію в Україні в умовах, коли система суду і прокуратури вважаються наскрізь корумпованими, можна лише створивши спеціальну організацію, яка мала б ознаки міжнародного трибуналу.

Про це пише Джош Коген, колишній співробітник Агентства США з міжнародного розвитку USAID, який займався менеджментом економічних реформ у державах колишнього СРСР, передає «Голос Америки» з посиланням на The Foreign Policy.

«Хоча громадськість продовжує вимагати, щоб влада реально боролася з корупцією, представники «старої гвардії» в уряді та парламенті продовжують боротися… зі змінами на кожному кроці. То що можна зробити в такій ситуації? На диво, найкориснішим для України прикладом могла б стати маленька й далека від України центральноамериканська країна Гватемала», – зазначив Коген.

Експерт звертає увагу на досвід роботи Міжнародної комісії проти безкарності у Гватемалі (International Commission Against Impunity in Guatemala).

Цій установі, створеній спільними зусиллями уряду країни й ООН, було надано унікальні повноваження, а уряд фактично відмовився від частини суверенних повноважень задля надання CICIG реальних повноважень для ефективної боротьби з корупцією.

У результаті, CICIG від початку своєї роботи у 2006-му році розслідувала понад 200 справ про корупцію на вищих щаблях влади і висунула звинувачення проти 160 нинішніх і колишніх чиновників.

Серед притягнутих до відповідальності: впливові бізнесмени, колишні генерали, колишні міністри оборони і внутрішніх справ, колишні керівники поліції, колишній президент і навіть чинний на той момент президент.

Експерт вважає, що в Україні агентство має почати працювати з мандатом мінімум на 5 років, має оновлюватися автоматично, за винятком припинення повноважень агентства спеціальним законом. А США й західні донори повинні заздалегідь профінансувати перші 5 років роботи організації.

Крім того, на думку Когена, агентство має отримати повноваження прокуратури.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарів 0
Увійдіть, щоб опублікувати коментар
FORBES У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ