Серед основних загроз для світової економіки Лагард зазначила геополітичні ризики, відтік капіталів з деяких ринків, а також падіння цін на сировину.
«У даний момент ми вважаємо, що ймовірність матеріалізації цих ризиків трохи збільшилася, однак зростання економіки продовжується», − цитує главу МВФ агентство Bloomberg.
За словами К. Лагард, китайська економіка проходить період зміни балансу зростання ВВП на користь сфери послуг і споживання, і МВФ рекомендував Китаю встановити цільовий показник зростання економіки на рівні 6-6,5%.
Влада КНР раніше цього місяця встановила орієнтир підйому ВВП на 2016 рік на рівні 6,5-7%, що нижче цільового показника 2015 року в 7%.
Лагард зазначила, що ефективність заходів кредитно-грошової політики світових центробанків, включаючи найбільш інноваційні заходи, скорочується.
Раніше цього тижня МВФ закликав країни G20 вжити термінових заходів для підтримки глобальної економіки і зниження ризиків, відзначивши погіршення економічних перспектив у світі. Зокрема, МВФ вважає за необхідне нарощування бюджетного стимулювання і проведення структурних реформ державами.
За словами Лагард, країни emerging markets стикаються з різними видами проблем. Ряд держав, залежних від сировинного сектору, вже звернулися за допомогою до фонду, зазначила вона.