Президента просять прискорити розслідування трагедії в Одесі

Голова парламентської фракції Опозиційного блоку Юрій Бойко звернувся з депутатським запитом до Президента України Петра Порошенка й Генерального прокурора України Віктора Шокіна з вимогою прискорити проведення неупередженого розслідування подій в Одесі 2 травня 2014 року.

Про це повідомляє прес-служба блоку.

«До мене як до народного депутата України та голови фракції Опозиційного блоку надходять численні звернення від виборців про необхідність прискорення всебічного й неупередженого розслідування на Грецькій площі й у будинку Профспілок у м. Одеса 2 травня 2014 року, проведення необхідних слідчих дій, захисту прав людини в час досудового слідства й судового розгляду», – йдеться в запиті народного депутата.

«На думку заявників, більшість із яких є членами сімей громадян, котрі постраждали під час подій 2 травня 2014 року, слідчі дії, проведені правоохоронними органами, мають, на жаль, чітке політичне забарвлення, що є наругою над пам’яттю 48 загиблих громадян, серед яких жінки й неповнолітній», – зазначає Бойко.

Лідер Опозиційного блоку також вказує на те, що звинувачення пред’явлено тільки учасникам «антиМайдану», що, на думку заявників, є прямим свідченням дискримінаційних процесів, упередженості та політичної заангажованості під час проведення досудового слідства.

«Такий підхід до проведення розслідування масових заворушень і загибелі людей 2 травня в Одесі ставить під сумнів сумлінність намірів правоохоронних органів щодо ефективного проведення слідства, виявлення та притягнення до відповідальності осіб, дії яких прямо або побічно призвели до загибелі та травмування великої кількості людей», – заявив Бойко.

Про умисне затягування процесу може свідчити також тривале зволікання у проведенні необхідних слідчих дій і експертиз, вважає політик. До того ж, заявники повідомляють про наявність численних порушень прав людини як під час досудових слухань, так і під час судового слідства, а також факти фізичного і психологічного тиску на підозрюваних і суддів.

Юрій Бойко звернувся до Президента дати доручення відповідним правоохоронним органам терміново вжити належних заходів для проведення ефективного, неупередженого і вільного від «політичної доцільності» розслідування подій у м. Одеса 2 травня 2014 року, перевірити факти можливих зловживань під час досудового слідства й судового розгляду зазначених подій, надати правову оцінку діям відповідних посадових осіб, які призвели до затягування процесу розслідування і притягнення винних осіб до відповідальності», – йдеться у зверненні лідера Опозиційного блоку.

Нагадаємо, раніше Юрій Бойко повідомив про те, що до розслідування трагедії в Одесі будуть залучені міжнародні організації, зокрема Європейський суд із прав людини. Також народний депутат звернувся до відомої правозахисниці Валентині Теличенко з проханням сприяти прозорості розслідування, зокрема в контексті захисту прав людини.

Президента просят ускорить расследование трагедии в Одессе
Президента просят ускорить расследование трагедии в Одессе
Президента просят ускорить расследование трагедии в Одессе
Президента просят ускорить расследование трагедии в Одессе

Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарів 0
Увійдіть, щоб опублікувати коментар
Останні новини
18:03
На Сицилії відбувається виверження вулкану Етна (ВІДЕО)
14:46
Ілон Маск відправить двох туристів у подорож навколо Місяця
13:33
Керівництво "Дельта банку" підозрюють у розкраданні 1,7 млрд грн
08:00
Польща шукатиме в Смоленській трагедії сліди «російської агресії»
22:49
У Києві обвалилася частина Шулявського мосту.
17:11
Інвесткомпанія Баффета збільшила пакет акцій Apple вдвічі
15:42
Євросоюз запровадив безвізовий режим із Грузією
14:31
В Румунії тривають масштабні антиурядові протести
12:33
Суд заарештував резиденцію президента в Криму
12:18
Відновлено виплати вкладникам Артем-банку
11:17
Суд визнав законність арешту газу компаній Онищенка
08:00
Стало відомо, коли Samsung представить Galaxy S8
07:16
Оголошено переможців кінопремії «Оскар»
18:52
У Білорусі - масові протести проти «податку на тунеядство»
11:32
Дональд Трамп відмовився брати участь у традиційній вечері з журналістами
FORBES У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ