Fitch знизило рейтинг ДТЕК

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings знизило довгостроковий рейтинг дефолту емітента (РДЕ) DTEK Energy B.V. – холдингової компанії найбільшої української приватної вертикально інтегрованої енергогрупи ДТЕК – із рівня «С» до рівня «RD» (обмежений дефолт).
Fitch знизило рейтинг ДТЕК
shutterstock.com

Як ідеться в повідомленні агентства в четвер, така рейтингова дія пов'язана з тим, що, за інформацією агентства, компанія пропустила строки платежів за низкою банківських кредитів.

Водночас у ДТЕК повідомили, що компанія продовжує переговори про реструктуризацію заборгованості перед іноземними кредиторами з залученням одного з провідних міжнародних консультантів – компанії Rotschild.

«Компанія перебуває у постійному діалозі з власниками єврооблігацій і банками-кредиторами. «ДТЕК Енерго» веде переговори, спрямовані на збалансування фінансових можливостей компанії з обслуговування кредитів. Сподіваємося завершити переговорний процес 2016 року», – йдеться в релізі компанії, переданому агентству.

Згідно з ним, менеджмент ДТЕК докладає всіх зусиль для підвищення ефективності компанії в цей важкий для всієї української енергетики період в умовах збереження несприятливої економічної ситуації в Україні.

«Це не дає змоги бізнесу рефінансувати позики, змушує шукати рішення щодо довгострокової реструктуризації боргу і розраховувати на розуміння та підтримку інвесторів», – наводять у повідомленні слова керівника департаменту з корпоративних фінансів ДТЕК Дмитра Федотова.

Компанія нагадує, що в першому півріччі 2015 року провела обмін єврооблігацій у розмірі $200 млн на нові папери на суму $160 млн з терміном погашення в березні 2018 року. У другому півріччі 2015 року з метою організації процесу з реструктуризації боргових зобов'язань вона найняла фінансового радника Rothschild і юридичного консультанта Latham & Watkins.

Fitch зазначає, що після можливої фінансової реструктуризації та отримання достатньої інформації рейтинг «RD» буде переглянуто з урахуванням нової структури капіталу, ризиків і перспектив.

Агентство уточнює, що пільговий період для платежів за кредитами на загальну номінальну суму 14,3 млрд ($528 млн), запланованих на кінець лютого 2016 року, минув, а загальна сума прострочення близька до порогу $50 млн, визначеного як умову крос-дефолту за єврооблігаціями, і цей поріг може бути перевищено протягом найближчого місяця.

За даними Fitch, кошти ДТЕК на початок лютого становили 937 млн грн ($37 млн), з яких 40% – в українських банках (зокрема в пов'язаному банку ПУМБ), за суми короткострокового боргу з погашенням цього року 25 млрд грн ($997 млн).

Рейтингове агентство додає, що на кінець минулого року 58,2% боргу було номіновано в доларах, 19% – у євро і 17,6% – у рублях, тоді як частка доларового виторгу становила 6%, а більшість інших доходів була у гривні.

ДТЕК створено 2005 року для управління енергетичними активами групи «Систем Кепітал Менеджмент» (СКМ, Донецьк) Ріната Ахметова. Корпорації делеговано функції зі стратегічного управління підприємствами групи, що становлять вертикально інтегрований ланцюжок з видобутку і збагачення вугілля, виробництва та реалізації електроенергії.

ДТЕК у січні-червні 2015 року отримав збиток у розмірі 20,794 млрд грн, що в 4,2 разу більше, ніж в аналогічному періоді 2014 року. Його чистий дохід у першому півріччі минулого року зріс на 4,6% – до 45,728 млрд грн, а EBITDA опустилася на 57,9% – до 2,95 млрд грн. До наведених цифр не входять показники DTEK Oil & Gas і DTEK Renewables.

За матерiалами: Интерфакс-Украина
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарів 0
Увійдіть, щоб опублікувати коментар
Останні новини
18:03
На Сицилії відбувається виверження вулкану Етна (ВІДЕО)
14:46
Ілон Маск відправить двох туристів у подорож навколо Місяця
13:33
Керівництво "Дельта банку" підозрюють у розкраданні 1,7 млрд грн
08:00
Польща шукатиме в Смоленській трагедії сліди «російської агресії»
22:49
У Києві обвалилася частина Шулявського мосту.
17:11
Інвесткомпанія Баффета збільшила пакет акцій Apple вдвічі
15:42
Євросоюз запровадив безвізовий режим із Грузією
14:31
В Румунії тривають масштабні антиурядові протести
12:33
Суд заарештував резиденцію президента в Криму
12:18
Відновлено виплати вкладникам Артем-банку
11:17
Суд визнав законність арешту газу компаній Онищенка
08:00
Стало відомо, коли Samsung представить Galaxy S8
07:16
Оголошено переможців кінопремії «Оскар»
18:52
У Білорусі - масові протести проти «податку на тунеядство»
11:32
Дональд Трамп відмовився брати участь у традиційній вечері з журналістами
FORBES У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ