Рокфеллери позбуваються нафтових і вугільних активів

Фонд Рокфеллерів Rockefeller Family Fund заявив про те, що буде скорочувати інвестиції в горючі копалини якомога швидше і «ліквідувати свої активи» в Exxon Mobil, звинувачуючи енергетичну компанію в тому, що та обманює громадськість у питаннях стосовно кліматичних змін.

Американський благодійний фонд також заявив про ліквідацію активів у вугільній промисловості і в канадських нафтових пісках, передають Вести экономика.

Цей крок особливо важливий, оскільки сто років тому Джон Рокфеллер-старший здобув своє багатство, керуючи Standard Oil, яка була попередницею Exxon Mobil.

З огляду на загрозу для виживання людства і природних екосистем, «немає ніякого сенсу компаніям продовжувати розробляти нові джерела вуглеводнів», заявили у фонді.

У Exxon швидко відкинули всі звинувачення Rockefeller Family Fund.

«Не дивно, що вони виводять інвестиції з компанії, бо вони вже фінансують змову проти нас», − заявив представник Exxon в інтерв'ю CNBC. Фонд Rockefeller Family Fund дав пояснення.

«Це абсолютно помилкове тлумачення нашої програми», − заявив Лі Вассерман, директор фонду Rockefeller Family Fund, але відмовився давати докладніші коментарі.

Багато глав нафтових компаній не раз попереджали, що мільйони людей у країнах, що розвиваються, опиняться в темряві і злиднях, якщо суспільство перестане використовувати горючі копалини протягом наступних кількох десятиліть, перш ніж людство зможе одержувати достатні обсяги енергії з чистих джерел.

Однак Комісія з цінних паперів США постановила, що Exxon Mobil повинна включати питання кліматичних змін у свою щорічну довіреність на голосування.

Фонд Rockefeller Family Fund не надав детальної інформації про розмір активів у сфері горючих копалин і зокрема про частку акцій Exxon.

У листі, опублікованому на сайті фонду, Rockefeller Family Fund заявляє, що поведінка Exxon в питанні кліматичних змін «заслуговує на осуд».

У листопаді генеральний прокурор штату Нью-Йорк Ерік Шнайдерман почав розслідування з питання про те, чи дійсно Exxon вводила громадськість і акціонерів в оману щодо загрози кліматичних змін.

Водночас компанія заявила, що вона включила інформацію про загрозу кліматичних змін у свої щоквартальні звіти, звіти про соціальну відповідальність компанії і в інші звіти, що надаються акціонерам.

Глава Exxon Рекс Тіллеосон відкрито говорив про реальність кліматичних змін. Компанія заявляє, що вона протягом багатьох років вкладає кошти в кліматичні дослідження.

Ще в 2008 році члени сім'ї Рокфеллерів закликали Exxon змінити управління компанією і підвищити витрати на альтернативні джерела.

Наприкінці 2014 року ще один фонд, що знаходиться під управлінням сім'ї Рокфеллерів − Rockefeller Brothers Fund, і кілька інших благодійних організацій і неурядових організацій заявили, що вони будуть ліквідувати свої активи, пов'язані з інвестиціями в горючі копалини.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарів 0
Увійдіть, щоб опублікувати коментар
Останні новини
18:03
На Сицилії відбувається виверження вулкану Етна (ВІДЕО)
14:46
Ілон Маск відправить двох туристів у подорож навколо Місяця
13:33
Керівництво "Дельта банку" підозрюють у розкраданні 1,7 млрд грн
08:00
Польща шукатиме в Смоленській трагедії сліди «російської агресії»
22:49
У Києві обвалилася частина Шулявського мосту.
17:11
Інвесткомпанія Баффета збільшила пакет акцій Apple вдвічі
15:42
Євросоюз запровадив безвізовий режим із Грузією
14:31
В Румунії тривають масштабні антиурядові протести
12:33
Суд заарештував резиденцію президента в Криму
12:18
Відновлено виплати вкладникам Артем-банку
11:17
Суд визнав законність арешту газу компаній Онищенка
08:00
Стало відомо, коли Samsung представить Galaxy S8
07:16
Оголошено переможців кінопремії «Оскар»
18:52
У Білорусі - масові протести проти «податку на тунеядство»
11:32
Дональд Трамп відмовився брати участь у традиційній вечері з журналістами
FORBES У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ