Вкладникам банку «Петрокоммерц-Україна» повернуть 19 млн гривень

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) може відшкодувати вкладникам неплатоспроможного банку «Петрокоммерц-Україна» 19,125 млн грн станом на 18 березня 2016 року.

Про це йдеться в повідомленні на сайті Фонду.

У повідомленні також вказується, що ФГВФО розпочав пошуки попередньо кваліфікованих осіб, зацікавлених в участі у виведенні банку з ринку. Прийом документів від попередньо кваліфікованих осіб буде здійснюватися до 4 квітня.

Як повідомлялося, Національний банк України (НБУ) постановою правління №169 від 17 березня 2016 року відніс банк «Петрокоммерц-Україна» до категорії неплатоспроможних.

Згідно з повідомленням, раніше банк було віднесено до категорії проблемних у зв'язку з непрозорою структурою власності. У березні 2015 року акціонер банку − російський банк «Петрокоммерц» − продав акції банку 11 фізичним особам, частка кожного з яких становила менше 10%. Протягом 2015 року акціонери банку та його фактичні контролери Іван Шехавцов, Олексій Крупій не раз повідомляли НБУ про свій намір юридично оформити акції банку на себе, але тільки в грудні подали регулятору відповідні пакети документів. Наприкінці лютого − на початку березня 2016 року ці фірми без будь-якого попередження продали акції банку 11 фізичним особам, після чого повідомили, що вийшли зі складу акціонерів і відкликали пакети документів. Одночасно у банку виникли проблеми з ліквідністю.

Як зазначено в повідомленні, після віднесення банку «Петрокоммерц-Україна» до категорії проблемних були встановлені факти невиконання банком операцій клієнтів у встановлений законодавством термін. На 16 березня обсяг невиконаних операцій перевищив 30% зобов'язань банку.

Крім того, НБУ прийняв рішення визнати І.Шехавцова і О.Крупія власниками істотної участі в банку, оскільки незалежно від формального володіння вони здійснювали вирішальний вплив на управління та діяльність банку протягом березня 2015 року-лютого 2016. Таким чином, на І .Шехавцова і О.Крупія поширюються всі обов'язки і відповідальність, які згідно із законом покладаються на власників істотної участі в банку, йдеться в повідомленні.

Як повідомлялося, в березні 2015 року стало відомо, що банк «Петрокоммерц» (РФ) вийшов зі складу акціонерів українського дочірнього банку − «Петрокоммерц-Україна», продавши 96,4835% його акцій.

У банку «Петрокоммерц-Україна» немає акціонерів з істотною участю.

Банк «Петрокоммерц-Україна» (раніше − Авіатекбанк) засновано в 1996 році.

Згідно з даними Нацбанку України, на 1 січня 2015 року з розміром загальних активів (1,117 млрд грн) банк займав 92-е місце серед 158 банків, що діяли в країні.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарів 0
Увійдіть, щоб опублікувати коментар
Останні новини
18:03
На Сицилії відбувається виверження вулкану Етна (ВІДЕО)
14:46
Ілон Маск відправить двох туристів у подорож навколо Місяця
13:33
Керівництво "Дельта банку" підозрюють у розкраданні 1,7 млрд грн
08:00
Польща шукатиме в Смоленській трагедії сліди «російської агресії»
22:49
У Києві обвалилася частина Шулявського мосту.
17:11
Інвесткомпанія Баффета збільшила пакет акцій Apple вдвічі
15:42
Євросоюз запровадив безвізовий режим із Грузією
14:31
В Румунії тривають масштабні антиурядові протести
12:33
Суд заарештував резиденцію президента в Криму
12:18
Відновлено виплати вкладникам Артем-банку
11:17
Суд визнав законність арешту газу компаній Онищенка
08:00
Стало відомо, коли Samsung представить Galaxy S8
07:16
Оголошено переможців кінопремії «Оскар»
18:52
У Білорусі - масові протести проти «податку на тунеядство»
11:32
Дональд Трамп відмовився брати участь у традиційній вечері з журналістами
FORBES У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ