Financial Times: доходи світових інвестбанків знижуються

Доходи світових інвестбанків від трейдингових операцій різко зменшилися в першому кварталі 2016 року, що може призвести до нових скорочень робочих місць, а також дивідендних виплат у секторі, пише газета Financial Times.

Зниження доходів інвестбанків від торгівлі акціями, облігаціями, валютами, сировиною та іншими інструментами пов'язане як з ослабленням активності клієнтів в умовах уповільнення економічного підйому в Китаї та спаду цін на нафту, так і складним ринковим середовищем.

За оцінками експертів, опитаних FT, чотири найбільші інвестбанки Європи – Credit Suisse, Deutsche Bank, UBS і Barclays зменшили виторг від торговельних операцій у середньому на 25% в січні-березні цього року.

Найгірші результати серед європейських інвестбанків, як очікується, показав Credit Suisse, трейдинговий виторг якого в минулому кварталі знизився на 34%. UBS, за оцінками експертів, зменшив прибуток на 26%, Deutsche Bank – на 24%, Barclays – на 13%.

Зниження виторгу від торговельних операцій матиме серйозні наслідки для європейських фінінститутів, яким, як і раніше, необхідно збільшувати капітал, щоб привести його у відповідність з новими регулятивними вимогами, зазначає банківський аналітик Nomura Джон Піс.

«Зменшення торговельних доходів відстрочить повернення до нормальної виплати дивідендів у слабких банках і обмежить дивідендні виплати у сильніших фінкомпаніях», – вважає він.

Дохід від торговельних операцій особливо важливий для європейських фінінститутів, оскільки на його частку припадає три чверті виторгу інвестбанків.

Середнє зменшення виторгу від трейдингових операцій п'яти найбільших інвестбанків США – Goldman Sachs, Morgan Stanley, Citigroup і Bank of America – також становить близько 25% у першому кварталі, прогнозують аналітики.

За їхніми оцінками, Goldman Sachs зменшив виторг на 48%, Morgan Stanley – на 56%.

У минулому американські інвестбанки мали можливість компенсувати слабкі результати від трейдингових операцій високими доходами від інвестиційно-банківської діяльності, зокрема супроводу угод зі злиття і поглинання, розміщень акцій і облігацій тощо. Проте 2016 року в цій сфері спостерігається затишшя, і голови деяких з інвестбанків уже попередили інвесторів, що варто чекати на погані новини.

Так, головний фінансовий директор Citi Джон Герспач заявив, що виторг банку від трейдингових операцій у першому кварталі зменшиться на 15%, а дохід від інвестиційно-банківської діяльності зменшиться на 25%.

JPMorgan у лютому цього року повідомив, що комісійні, які він одержує від інвестиційно-банківських операцій, знизилися на 25%, а Morgan Stanley попередив, що календар запланованих на першу половину року розміщень акцій і облігацій є «надзвичайно спокійним».

«Зовнішнє середовище становить реальну проблему, – заявив головний фінансовий директор Morgan Stanley Джонатан Прузан. – Ми не можемо тримати під контролем те, що відбувається на ринках, але ми можемо контролювати такі речі, як, наприклад, наші витрати чи кількість співробітників».

Morgan Stanley торік оголосив про скорочення 1,2 тис. робочих місць, зазначивши зростання тиску на операції у сфері торгівлі активами з фіксованим доходом, валютами і сировинними товарами (FICC).

Credit Suisse раніше цього місяця повідомив, що зменшить розмір інвестпідрозділу, зменшивши обсяг активів під управлінням і звільнивши близько 2 тис. працівників.

За матерiалами: Интерфакс-Украина
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарів 0
Увійдіть, щоб опублікувати коментар
Останні новини
18:03
На Сицилії відбувається виверження вулкану Етна (ВІДЕО)
14:46
Ілон Маск відправить двох туристів у подорож навколо Місяця
13:33
Керівництво "Дельта банку" підозрюють у розкраданні 1,7 млрд грн
08:00
Польща шукатиме в Смоленській трагедії сліди «російської агресії»
22:49
У Києві обвалилася частина Шулявського мосту.
17:11
Інвесткомпанія Баффета збільшила пакет акцій Apple вдвічі
15:42
Євросоюз запровадив безвізовий режим із Грузією
14:31
В Румунії тривають масштабні антиурядові протести
12:33
Суд заарештував резиденцію президента в Криму
12:18
Відновлено виплати вкладникам Артем-банку
11:17
Суд визнав законність арешту газу компаній Онищенка
08:00
Стало відомо, коли Samsung представить Galaxy S8
07:16
Оголошено переможців кінопремії «Оскар»
18:52
У Білорусі - масові протести проти «податку на тунеядство»
11:32
Дональд Трамп відмовився брати участь у традиційній вечері з журналістами
FORBES У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ