Юридичний радник Порошенка пояснив ситуацію з офшорами

Створення компаній в іноземній юрисдикції було єдиним можливим шляхом для передання активів президента України Петра Порошенка в управління авторитетній міжнародній трастовій структурі, заявляє юридична фірма «Авеллум», яка є юридичним радником Порошенко.

«Компанії в іноземних юрисдикціях необхідні і використовуються саме для передання їх у blind trust (довірчу власність). Банківські рахунки ці компанії не відкривали, вони не здійснювали якихось фінансових операцій. Тому будь-які твердження про ухилення від сплати податків є безпідставними», – йдеться в релізі «Авеллум» у понеділок, поширеному на прохання клієнта у зв'язку з оприлюдненим 3 квітня журналістським розслідуванням.

Юрфірма уточнює, що Порошенко уповноважив її підготувати його частку в кондитерській корпорації «Рошен» для продажу бізнесу, а в подальшому – для передання в blind trust.

«Із цією метою було підписано відповідні договори, якими уповноважено нас, (інвестгрупу) ICU і залучених нами іноземних юридичних радників у подальшому здійснювати всі дії, необхідні для передання активу в blind trust, у повній відповідності з українським законодавством і законодавством інших країн», – зазначено в заяві юрфірми.

Згідно з нею, наразі договір про створення blind trust підписано.

«Авеллум» наголошує, що статутні капітали іноземних компаній не оплачувалися, акції, що належать клієнту, номінальної вартості не мали, тому не підлягали декларуванню відповідно до законодавства країни.

«Навіть після передання активу в blind trust одержувачем виплат буде не офшорна, а українська юридична особа. Тому всі податки сплачуватимуться в Україні, прибутки, відповідно до законодавства та банківського регулювання, залишатися в Україні», – зазначає юрфірма.

При цьому вона заявляє, що створення іноземної структури не впливає на оподаткування компаній групи «Рошен» в Україні, яка і далі платить податки відповідно до законодавства.

Як відомо, у рамках проекту «Центр з дослідження корупції та організованої злочинності» (OCCRP) на основі масиву отриманих від анонімного джерела матеріалів про офшори представників світової еліти було оприлюднено інформацію, що 21 серпня 2014 року на Британських Віргінських островах була зареєстрована компанія Prime Asset Partners Limited (BVI), власником якої є П.Порошенко. Восени 2014 року Prime Asset Partners Limited заснувала на Кіпрі компанію CEE Confectionery Investments Limited, яка, у свою чергу, заснувала в Нідерландах компанію Roshen Europe BV. При цьому в опублікованій інформації також вказували, що така корпоративна реструктуризація була підготовчою стадією для подальшого продажу групи «Рошен».

Серед висловлених претензій до глави держави – відсутність у його деклараціях про доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2014–2015 роки інформації про створення Prime Asset Partners Limited (BVI).

До корпорації «Рошен», одного з найбільших в Україні виробників кондитерських виробів, входить Київська, Кременчуцька (Полтавська обл.) кондитерські фабрики, два виробничі майданчики у Вінницькій області, масло-молочний комбінат «Бершадь молоко» (Вінницька обл.), два виробничі майданчики в Липецькій області (РФ), Клайпедська кондитерська фабрика (Литва) і фабрика Bonbonetti Choco (Угорщина).

Порошенко 14 січня 2016 року заявив про підписання цього року договору, згідно з яким він передав свою частку в корпорації «Рошен» у незалежний «сліпий» траст (blind trust).

«Що передбачає цей траст? Перше: на весь час моєї каденції як президента ні я, ні ніхто інший не може цей траст розірвати. Друге: за цим договором жоден мій підпис, жодна моя вказівка не мають будь-якої юридичної сили. Як управителя цього трасту призначено респектабельний іноземний банк першої категорії, який володітиме, контролюватиме й управлятиме активами», – сказав він журналістам на прес-конференції.

При цьому президент запевнив, що стандарти «сліпого» трасту застосовують європейські й американські провідні політики в ідентичних ситуаціях, це є єдиним способом усунення конфлікту інтересів.

Порошенко зазначив, що банк, який є управителем трасту, має також довіреність на чотири роки на переговори про продаж активів.

За його словами, наступним після «Рошен» на управління трастом буде переоформлений Міжнародний інвестиційний банк, у якому йому належить 60%.

За матерiалами: Интерфакс-Украина
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарів 0
Увійдіть, щоб опублікувати коментар
Останні новини
18:03
На Сицилії відбувається виверження вулкану Етна (ВІДЕО)
14:46
Ілон Маск відправить двох туристів у подорож навколо Місяця
13:33
Керівництво "Дельта банку" підозрюють у розкраданні 1,7 млрд грн
08:00
Польща шукатиме в Смоленській трагедії сліди «російської агресії»
22:49
У Києві обвалилася частина Шулявського мосту.
17:11
Інвесткомпанія Баффета збільшила пакет акцій Apple вдвічі
15:42
Євросоюз запровадив безвізовий режим із Грузією
14:31
В Румунії тривають масштабні антиурядові протести
12:33
Суд заарештував резиденцію президента в Криму
12:18
Відновлено виплати вкладникам Артем-банку
11:17
Суд визнав законність арешту газу компаній Онищенка
08:00
Стало відомо, коли Samsung представить Galaxy S8
07:16
Оголошено переможців кінопремії «Оскар»
18:52
У Білорусі - масові протести проти «податку на тунеядство»
11:32
Дональд Трамп відмовився брати участь у традиційній вечері з журналістами
FORBES У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ