МЗС рекомендує добре подумати перед поїздкою в РФ

Міністерство закордонних справ України констатує, що останнім часом все частіше фіксуються випадки безпідставного затримання громадян України на території РФ, і рекомендує українцям перед поїздкою в Росію оцінювати можливі ризики.

Як повідомляється на сайті МЗС України, останнім часом стали частішими випадки затримання (арешту) громадян України, серед особистих речей яких нібито виявлено сторонні предмети, в тому числі наркотичні речовини, підкинуті третіми особами при їх в'їзді або перебуванні на території РФ. Щоб уникнути неправомірного позбавлення волі в подібних випадках, необхідно проявляти пильність і уважність у контактах зі сторонніми особами, в тому числі з посадовими особами РФ, уповноваженими проводити митний, паспортний та всі інші види контролю, вказує МЗС.

Крім того, українське зовнішньополітичне відомство попереджає про поширення практики втягнення в злочинну діяльність з незаконного перевезення наркотичних речовин, в тому числі в Російській Федерації, шляхом пропозицій про працевлаштування експедиторами для доставки товару в країни ближнього зарубіжжя. Так, протягом останнього часу в МЗС не раз надходили звернення членів сімей експедиторів ‒ громадян України про арешт їхніх рідних у Російській федерації за звинуваченням в незаконному ввезенні на територію РФ наркотичних речовин у посилках, які вони перевозили. МЗС рекомендує громадянам проявляти підвищену обережність і пильність при отриманні пропозицій від посередницьких структур або окремих осіб з транспортування товару через кордон.

«Зазначеними діями, а також численними фактами неповідомлення в дипломатичні та консульські установи України в РФ про затримання громадян України, незабезпечення їх невід'ємного права на зустріч з консульською посадовою особою, російська сторона грубо порушує універсальні норми міжнародного права в сфері дотримання прав і свобод людини, а також свої міжнародно-правові зобов'язання відповідно до Віденської конвенції про консульські зносини 1963 р. і Консульської конвенції між Україною і Російською федерацією від 1993 року», ‒ йдеться в заяві МЗС.

Таким чином, МЗС рекомендує громадянам України при плануванні поїздок в РФ реально оцінювати існуючі ризики та загрози, ретельно зважувати необхідність таких подорожей.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарів 0
Увійдіть, щоб опублікувати коментар
Останні новини
18:03
На Сицилії відбувається виверження вулкану Етна (ВІДЕО)
14:46
Ілон Маск відправить двох туристів у подорож навколо Місяця
13:33
Керівництво "Дельта банку" підозрюють у розкраданні 1,7 млрд грн
08:00
Польща шукатиме в Смоленській трагедії сліди «російської агресії»
22:49
У Києві обвалилася частина Шулявського мосту.
17:11
Інвесткомпанія Баффета збільшила пакет акцій Apple вдвічі
15:42
Євросоюз запровадив безвізовий режим із Грузією
14:31
В Румунії тривають масштабні антиурядові протести
12:33
Суд заарештував резиденцію президента в Криму
12:18
Відновлено виплати вкладникам Артем-банку
11:17
Суд визнав законність арешту газу компаній Онищенка
08:00
Стало відомо, коли Samsung представить Galaxy S8
07:16
Оголошено переможців кінопремії «Оскар»
18:52
У Білорусі - масові протести проти «податку на тунеядство»
11:32
Дональд Трамп відмовився брати участь у традиційній вечері з журналістами
FORBES У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ