Система «Єдине вікно» запрацює на митниці з 1 серпня

Електронна система обміну даними «Єдине вікно», яка сприятиме спрощенню митних процедур та усуне можливості для корупції на митниці, почне працювати в Україні з 1 серпня, повідомляють на сайті Міністерства фінансів України.

Міністерство зазначає, що продовжує роботу над реформуванням Державної фіскальної служби, зокрема і митних органів. У рамках цієї політики Мінфін нагадав, що розробив проект закону про інститут уповноважених економічних операторів – аналогічний тому, який функціонує в Європейському Союзі. Крім цього, з ініціативи Мінфіну вже впроваджено автоматичну систему розподілу митних декларацій, а також укладено низку міжурядових угод із міжнародними партнерами про взаємну допомогу в митній справі.

«Черговим кроком у цьому напрямку є запуск «Єдиного вікна»... Система «Єдине вікно» вважається передовим сучасним інструментом спрощення та зменшення кількості митних процедур. Система передбачає створення єдиної електронної бази даних, яка дає змогу різним службам контролю та митним пунктам в автоматичному режимі обмінюватися інформацією про вантаж, який проходить через кордон України», – йдеться в повідомленні.

Згідно з повідомленням, система передбачає здійснення всіх видів контролю (митного, санітарно-епідеміологічного, ветеринарно-санітарного, фітосанітарного, екологічного, радіологічного та інших видів контролю) за допомогою електронного обміну даними. Отже, замість печаток і штампів державних органів, на паперових документах проставлятимуть електронні позначки в загальній базі даних.

Міністерство зазначає, що створення «Єдиного вікна» дасть можливість значно спростити митні процедури і зменшить час на їхнє проведення, мінімізує людський фактор при ухваленні рішень митниками та органами контролю, що дозволить значно знизити корупційні ризики і можливості для перевищення службових повноважень.

За матерiалами: УНИАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарів 0
Увійдіть, щоб опублікувати коментар
Останні новини
18:03
На Сицилії відбувається виверження вулкану Етна (ВІДЕО)
14:46
Ілон Маск відправить двох туристів у подорож навколо Місяця
13:33
Керівництво "Дельта банку" підозрюють у розкраданні 1,7 млрд грн
08:00
Польща шукатиме в Смоленській трагедії сліди «російської агресії»
22:49
У Києві обвалилася частина Шулявського мосту.
17:11
Інвесткомпанія Баффета збільшила пакет акцій Apple вдвічі
15:42
Євросоюз запровадив безвізовий режим із Грузією
14:31
В Румунії тривають масштабні антиурядові протести
12:33
Суд заарештував резиденцію президента в Криму
12:18
Відновлено виплати вкладникам Артем-банку
11:17
Суд визнав законність арешту газу компаній Онищенка
08:00
Стало відомо, коли Samsung представить Galaxy S8
07:16
Оголошено переможців кінопремії «Оскар»
18:52
У Білорусі - масові протести проти «податку на тунеядство»
11:32
Дональд Трамп відмовився брати участь у традиційній вечері з журналістами
FORBES У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ