Банк «Михайлівський» визнано неплатоспроможним

Правління Національного банку України ухвалило рішення про віднесення банку «Михайлівський» до категорії неплатоспроможних через проведені банком сумнівні операції з депозитами фізичних осіб.

Як повідомляють на сайті НБУ, 23 грудня 2015 року банк було визнано проблемним через проведення ризикової діяльності, і з того часу регулятор вів роботу з акціонером і менеджментом банку для врегулювання ситуації.

20 травня голова правління банку «Михайлівський» Ігор Дорошенко повідомив, що залишив посаду, і цього ж дня банк заявив, що з технічних причин не працює система «операційний день банку». Отримавши доступ до системи банку пізно ввечері 20 травня, куратор побачив велику кількість операцій з переказу вкладів фізичних осіб з фінансової компанії, пов'язаної з банком, на баланс банку, що збільшило навантаження на Фонд гарантування вкладів фізосіб з 1,6 до 2,6 млрд грн.

Нацбанк наголошує, що, виявивши ці факти, відповідно до закону України «Про банки і банківську діяльність», був зобов'язаний ухвалити рішення про віднесення банку до категорії неплатоспроможних.

При цьому, як зазначено в повідомленні, у понеділок 23 травня, банк «Михайлівський» чинив опір куратору Національного банку в доступі до інформації, яка б підтверджувала такі операції, у зв'язку з чим рішення про визнання банку неплатоспроможним було ухвалено пізно ввечері.

Також повідомляють, що за повідомленням Нацбанку представники Фонду гарантування вкладів прибули в банк у понеділок вранці для здійснення додаткового контролю. Протягом цього часу кореспондентський рахунок банку було заблоковано, що унеможливлювало виведення коштів за межі банку, проте куратор отримав інформацію про низку операцій внутрішнього взаємозаліку, яку наразі перевіряють.

Нацбанк зауважує, що за результатами перевірки планує звернутися до правоохоронних органів щодо доведення банку до банкрутства, а додаткове навантаження на Фонд гарантування вкладів в обсязі 1 млрд грн оскаржуватимуть.

При цьому Нацбанк зазначає, що не отримував пакету документів для приєднання банку «Михайлівський» до іншої фінустанови.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарів 0
Увійдіть, щоб опублікувати коментар
Останні новини
18:03
На Сицилії відбувається виверження вулкану Етна (ВІДЕО)
14:46
Ілон Маск відправить двох туристів у подорож навколо Місяця
13:33
Керівництво "Дельта банку" підозрюють у розкраданні 1,7 млрд грн
08:00
Польща шукатиме в Смоленській трагедії сліди «російської агресії»
22:49
У Києві обвалилася частина Шулявського мосту.
17:11
Інвесткомпанія Баффета збільшила пакет акцій Apple вдвічі
15:42
Євросоюз запровадив безвізовий режим із Грузією
14:31
В Румунії тривають масштабні антиурядові протести
12:33
Суд заарештував резиденцію президента в Криму
12:18
Відновлено виплати вкладникам Артем-банку
11:17
Суд визнав законність арешту газу компаній Онищенка
08:00
Стало відомо, коли Samsung представить Galaxy S8
07:16
Оголошено переможців кінопремії «Оскар»
18:52
У Білорусі - масові протести проти «податку на тунеядство»
11:32
Дональд Трамп відмовився брати участь у традиційній вечері з журналістами
FORBES У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ