Кабмін схвалив впровадження «єдиного вікна» на митниці

Кабінет міністрів України на засіданні в середу схвалив ряд проектів з реформування митної системи, що стосуються впровадження концепції «єдиного вікна», інституту уповноважених економічних операторів (УЕО), обмеження переліку підстав для огляду товарів на митниці.

«Це (впровадження нових підходів до митного контролю) дасть нам десятки мільярдів у державний бюджет і надасть можливість конкурентно розвиватися національному виробникові. Це один із наших пріоритетів. Далі все те, що заробить економіка, буде направлено на розвиток країни і забезпечення соціальної політики», ‒ повідомив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання Кабміну в середу.

За його словами, уряд визначає 1 серпня 2016 року можливою датою впровадження особливої процедури огляду товарів на митниці, які підлягають огляду відповідно до системи управління ризиками. Також передбачається технічне переоснащення і модернізація митниці, впровадження фото- і відеофіксації товарів, вантажів, номерних знаків, часу.

«У рамках реформи митниці нашим завданням є, перш за все, протидія корупції, боротьба з контрабандою та порушенням митних правил, спрощення митних процедур, автоматизація роботи митних сервісів і, в цілому, відновлення довіри до митної служби», ‒ підкреслив міністр фінансів Олександр Данилюк під час засідання.

За словами міністра, система «єдиного вікна» дозволить контролюючим органам обмінюватися інформацією про вантаж, що проходить через кордон, для оперативного одночасного здійснення всіх видів контролю (митного, радіологічного, санітарно-епідеміологічного, ветеринарно-фітосанітарного та інших). Після отримання всіх документів контролюючий орган буде приймати рішення і вносити його в систему. При цьому якщо контролюючий орган не приймає рішення протягом 4 годин, IТ-система автоматично сформує позитивне рішення про проведення контролю, що є підставою для завершення процедури митного оформлення товарів. Такий контроль буде проводитися не пізніше, ніж через 24 години після прибуття вантажу на митницю.

Передбачається, що впровадження системи «єдиного вікна» спростить і скоротить кількість митних процедур, мінімізує людський фактор та можливості для корупції на митниці.

У свою чергу, проект впровадження інституту УЕО спрямований на спрощення проходження митних процедур для великих «сумлінних» компаній зі стандартним асортиментом товарів. Як повідомив Данилюк, підприємства будуть набувати статусу УЕО шляхом отримання одного або двох видів сертифікатів: сертифіката про надійність і безпеку, і сертифіката на спрощення митних процедур. Проект встановлює прозорий порядок надання статусу УЕО на підставі певних критеріїв: дотримання законодавства, бездоганна ділова репутація, фінансова стійкість, позитивна історія виконання зобов'язань, дотримання стандартів надійності й безпеки та ін.

Підприємство зі статусом УЕО матиме можливість користуватися такими перевагами, залежно від виду сертифіката: митне оформлення в першочерговому порядку із застосуванням мінімальної кількості митних процедур; надання короткої ввізної декларації, отримання своєчасного повідомлення про проведення митного огляду та обрання місця його проведення.

Міністр підкреслив, що підприємство зі статусом УЕО є повноцінним учасником міжнародного ланцюжка безпечних поставок, що сприятиме підвищенню його конкурентоздатності на зовнішньому і внутрішньому ринках. Кінцевим результатом реформи буде взаємне визнання європейських і українських УЕО.

За словами Данилюка, пріоритетним питанням в коротко- і середньостроковій перспективі є розвиток міжнародного митного співробітництва: розширення договірної бази, збереження і розвиток кадрового потенціалу, обмін інформацією з іншими державами. У частині митної вартості товарів зараз обговорюється питання створення в Державній фіскальної службі центру цінової інформації, який передбачає підключення митниці до міжнародних джерел цінової інформації. Також в Мінфіні планується створення моніторингового центру ‒ додаткового інструменту контролю для отримання оперативної інформації про митні процедури і результати митних оформлень на місцях в онлайн-режимі. Крім того, передбачається модернізація IТ-системи, розвиток автоматизованої системи управління ризиками.

За словами міністра, серед таких проектів з реформування митниці ‒ створення міжвідомчих груп для роботи на проблемних ділянках державного кордону. Його планується винести на розгляд Кабміну наступного тижня.

За матерiалами: Интерфакс-Украина
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарів 0
Увійдіть, щоб опублікувати коментар
Останні новини
18:03
На Сицилії відбувається виверження вулкану Етна (ВІДЕО)
14:46
Ілон Маск відправить двох туристів у подорож навколо Місяця
13:33
Керівництво "Дельта банку" підозрюють у розкраданні 1,7 млрд грн
08:00
Польща шукатиме в Смоленській трагедії сліди «російської агресії»
22:49
У Києві обвалилася частина Шулявського мосту.
17:11
Інвесткомпанія Баффета збільшила пакет акцій Apple вдвічі
15:42
Євросоюз запровадив безвізовий режим із Грузією
14:31
В Румунії тривають масштабні антиурядові протести
12:33
Суд заарештував резиденцію президента в Криму
12:18
Відновлено виплати вкладникам Артем-банку
11:17
Суд визнав законність арешту газу компаній Онищенка
08:00
Стало відомо, коли Samsung представить Galaxy S8
07:16
Оголошено переможців кінопремії «Оскар»
18:52
У Білорусі - масові протести проти «податку на тунеядство»
11:32
Дональд Трамп відмовився брати участь у традиційній вечері з журналістами
FORBES У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ