Fitch знизило прогноз зростання ВВП США

Слабкість emerging markets і коригування витрат енергетичного сектору продовжує чинити тиск на темпи зростання світової економіки, йдеться у глобальному економічному прогнозі міжнародного рейтингового агентства Fitch Ratings.

Агентство істотно знизило прогноз підвищення ВВП США у 2016 році – до 1,8%. Вперше з 2013 року оцінка виявилася нижчою за 2%, зазначено в повідомленні.

Водночас очікування для китайської економіки було переглянуто в бік поліпшення до 6,3% в цьому й наступному роках із раніше очікуваних відповідно 6,2% і 6%.

«Короткострокові загрози темпами зростання emerging markets ослабли у зв’язку з більш рішучою стимуляційною політикою Китаю і стабілізацією сировинних цін», – заявив головний економіст Fitch Брайан Колтон.

Скорочення капзатрат в енергетичному секторі в усьому світі, уповільнення інвестицій у КНР і істотне падіння внутрішнього попиту в Росії і Бразилії нейтралізували позитивний вплив від зниження нафтових котирувань на темпи зростання світової економіки в останні два роки. На цьому тлі слабше, ніж очікувалося, зростання ВВП США в першому кварталі дало додаткові докази значного впливу зовнішніх шоків на економіку, водночас експорт знизився за підсумками другого кварталу поспіль, пов’язані з нафтою інвестиції скоротилися на третину, а спад у промисловому виробництві продовжився, зазначено в повідомленні агентства.

«Малоймовірно, що споживчі витрати у США будуть несприйнятливими до уповільнення промисловому секторі. Проте, ми не бачимо доказів внутрішніх дисбалансів у приватному секторі США, які могли б підштовхнути економіку до глибшого коригування», – сказав Б. Коултон.

Інтенсифікація зовнішніх шоків буде великою загрозою для економіки, але «в короткостроковій перспективі картина зростання у країнах EM виглядає трохи кращою», наголошується у звіті Fitch. Що найважливіше, китайський сектор житлового будівництва, схоже, відновлюється, що вплине й на інші частини економіки країни. Останні дані з Росії також приємно дивують.

Аналітики агентства переглянули прогноз зростання ВВП єврозони в поточному році на 0,1 процентного пункту – до 1,6%. Проте, оцінка економічного зростання у Великобританії була погіршена на 0,2 п. п. – до 1,9%, що відображає вплив невизначеностей, пов’язаних із референдумом про членство країни в Європейському Союзі.

Темпи зростання світової економіки (ґрунтуються на агрегованих даних 20 найбільших розвинених і країн, що розвиваються) у 2016 році, як очікується, складуть 2,5%, що аналогічно до торішнього підвищення й березневого прогнозу.

У 2017 році зростання показника може прискоритися приблизно до 3% на тлі стабілізації економік Росії і Бразилії.

За матерiалами: Интерфакс-Украина
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарів 0
Увійдіть, щоб опублікувати коментар
Останні новини
18:03
На Сицилії відбувається виверження вулкану Етна (ВІДЕО)
14:46
Ілон Маск відправить двох туристів у подорож навколо Місяця
13:33
Керівництво "Дельта банку" підозрюють у розкраданні 1,7 млрд грн
08:00
Польща шукатиме в Смоленській трагедії сліди «російської агресії»
22:49
У Києві обвалилася частина Шулявського мосту.
17:11
Інвесткомпанія Баффета збільшила пакет акцій Apple вдвічі
15:42
Євросоюз запровадив безвізовий режим із Грузією
14:31
В Румунії тривають масштабні антиурядові протести
12:33
Суд заарештував резиденцію президента в Криму
12:18
Відновлено виплати вкладникам Артем-банку
11:17
Суд визнав законність арешту газу компаній Онищенка
08:00
Стало відомо, коли Samsung представить Galaxy S8
07:16
Оголошено переможців кінопремії «Оскар»
18:52
У Білорусі - масові протести проти «податку на тунеядство»
11:32
Дональд Трамп відмовився брати участь у традиційній вечері з журналістами
FORBES У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ