«Кредитний портфель складався з кредитів, які було видано готівкою через картки й точки продажів у магазинах-партнерах банку. Йдеться про майже 111 тис. кредитних договорів балансовою вартістю понад 682 млн грн», – йдеться в релізі.
ФГВФО уточнює, що передання прав вимоги за кредитами від банку «Михайлівський» іншим фінансовим компаніям відбулося 19 травня.
«Фонд гарантування вкладів вже готує заяву про вчинення кримінального злочину керівним складом і посадовцями банку «Михайлівський», – йдеться в повідомленні Фонду.
ФГВФО також просить звернути увагу позичальників банку «Михайлівський» на необхідність погашати свої кредити тільки за реквізитами банку, заявляючи, що банк залишається єдиним дійсним кредитодавцем за укладеними раніше договорами.
Банк «Михайлівський» зареєстрований 14 червня 2013 року. Згідно з даними Нацбанку України, на 1 квітня 2016 року за розміром загальних активів (2,954 млрд грн) посідав 71-е місце у групі українських недержавних банків зі 109 банків у країні. Його регіональна мережа нараховує 83 відділення, 53 міні-офіси й понад 2100 точок продажів у всій Україні.
Нацбанк визнав банк «Михайлівський» неплатоспроможним 23 травня й повідомив, що ще 23 грудня 2015 року його присвоїв фінустанові статус проблемної у зв’язку з ризиковою діяльністю, після чого вів роботу з акціонером і менеджментом щодо врегулювання ситуації.
Незважаючи на це 20 травня банк провів операції, за підсумками яких навантаження на Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) зросло з 1,6 млрд грн до 2,6 млрд грн.
Крім того, 19 травня власник мережі з продажу побутової техніки й електроніки «Ельдорадо» Віктор Поліщук продав свою контрольну 92,501% частку в ТОВ «Екосіпан», якому належить 100% банку «Михайлівський», групі інвесторів-фізичних осіб, жоден із яких не отримав більше 10%. Цю інформацію було відображено в держреєстрі, проте зараз бенефіціаром банку в ньому знову вказано Поліщука.