НБУ скоротив строк очікування купівлі валюти на міжбанку

Національний банк України в рамках поступового ослаблення тимчасових антикризових заходів, введених у 2014–2015 роках, скоротив на день строк депонування уповноваженими банками гривневих коштів для купівлі іноземної валюти за дорученням клієнтів.

«Досі банки мали можливість купувати валюту для клієнтів не раніше як третього операційного дня (режим Т+2). Тепер здійснити таку купівлю можна буде, починаючи з наступного операційного дня (режим Т+1) після попереднього депонування гривні», – йдеться в повідомленні НБУ на його сайті у зв'язку з ухваленням у середу постанови №332 з правками до постанови №140 від 3 березня 2016 року.

Згідно з нею, зміни набувають чинності з 1 червня 2016 року.

Регулятор вказує, що, як і раніше, проведення таких операцій потребуватиме його підтвердження для запобігання непродуктивному відпливу капіталу. «Але якщо досі строки перевірки контрактів і терміни попереднього депонування гривні збігалися, то тепер вони можуть відрізнятися», – зазначає НБУ.

Центробанк пояснює, що здійснити купівлю валюти можна буде на другий день після надання йому інформації для підтвердження операції (режим Т+2), але клієнти додатково матимуть дві можливості. Перша – перерахувати кошти в гривні на окремий рахунок за день до підтвердження НБУ і провести купівлю в день підтвердження від НБУ. Друга – перерахувати кошти на окремий рахунок за день до дати купівлі валюти після отримання підтвердження Нацбанку, яке діє протягом 30 днів.

Водночас уповноважені банки повинні будуть надавати НБУ інформацію щодо загального обсягу гривні, задепонованої для майбутньої купівлі валюти, за допомогою засобів Системи підтвердження угод на міжбанківському валютному ринку України НБУ. Така інформація має подаватися в той же час, що й інформація про загальний обсяг обов'язкового продажу, запланованого на наступний робочий день, – до 18.15 поточного дня.

«Такий крок спростить процедуру купівлі іноземної валюти та сприятиме збільшенню обсягу обігових коштів бізнесу, доступних для фінансування поточної діяльності. Водночас це збереже можливості Національного банку щодо прогнозування попиту і пропозиції іноземної валюти та запобігання надмірним коливанням обмінного курсу гривні, які виникають у результаті тимчасових дисбалансів на валютному ринку», – зазначає регулятор.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарів 0
Увійдіть, щоб опублікувати коментар
Останні новини
18:03
На Сицилії відбувається виверження вулкану Етна (ВІДЕО)
14:46
Ілон Маск відправить двох туристів у подорож навколо Місяця
13:33
Керівництво "Дельта банку" підозрюють у розкраданні 1,7 млрд грн
08:00
Польща шукатиме в Смоленській трагедії сліди «російської агресії»
22:49
У Києві обвалилася частина Шулявського мосту.
17:11
Інвесткомпанія Баффета збільшила пакет акцій Apple вдвічі
15:42
Євросоюз запровадив безвізовий режим із Грузією
14:31
В Румунії тривають масштабні антиурядові протести
12:33
Суд заарештував резиденцію президента в Криму
12:18
Відновлено виплати вкладникам Артем-банку
11:17
Суд визнав законність арешту газу компаній Онищенка
08:00
Стало відомо, коли Samsung представить Galaxy S8
07:16
Оголошено переможців кінопремії «Оскар»
18:52
У Білорусі - масові протести проти «податку на тунеядство»
11:32
Дональд Трамп відмовився брати участь у традиційній вечері з журналістами
FORBES У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ