Нещодавні перебої з поставками нафти на ринок з Канади та Нігерії, зростання попиту на неї з боку Китаю та Індії спонукали учасників ринку переглянути свої прогнози. За оцінками Goldman Sachs, у травні на ринку вперше попит перевищив пропозицію. У другій половині року поставки на ринок і далі зменшуватимуться, вважає багато експертів. Водночас попит на сировину наразі залишається відносно слабким.
Запаси нафти, згідно з даними U.S. Energy Information Administration, зменшилися в США за тиждень на 4,2 млн барелів. Аналітики, опитані S&P Global Platts, у середньому прогнозували зниження лише на 3,3 млн барелів.
Через зміну фундаментальних показників нафта подорожчала порівняно з лютневими мінімумами вже більш ніж на 80%.
Водночас якщо нафта торгуватиметься вище за $50, це може підштовхнути деякі компанії до збільшення виробництва, що може знову призвести до надлишку пропозиції. Зокрема, американська компанія Pioneer Natural Resources заявила нещодавно, що готова збільшити кількість працюючих бурових за ціни WTI вище за $50.
На цінах можуть позначитися також сезонні фактори (саме на травень-червень припадає зростання кількості автопоїздок у США). Торік у цей період ціни на нафту зростали, але потім знову знизилися.
Липневі ф'ючерси на нафту марки Brent на лондонській біржі ICE Futures до 7.55 подорожчали на 0,7% – до $50,08 за барель.
Котирування ф'ючерсів на нафту WTI на липень на електронних торгах Нью-Йоркської товарної біржі (NYMEX) до цього часу підвищилися на 0,6% – до $49,87 за барель.