Google виграла патентний спір з Oracle

Компанія Alphabet, яка володіє Google, виграла судовий спір з Oracle про патентні права на використання програмного забезпечення Java.

Суд у Сан-Франциско відмовив Oracle у компенсації в розмірі $9 млрд, заявленій компанією, передають «Вести. Экономика».

Oracle подавала позов, у якому вказувала, що Google отримала $8,8 млрд у результаті порушення авторських прав Oracle. Компанія подала в суд на Google шість років тому, стверджуючи, що «Корпорації добра» потрібно заплатити за ліцензію на використання компонентів Java в мобільній операційній системі Android. Google скопіювала частини Java, щоб полегшити розробникам створення софту під Android, оскільки ті вже були ознайомлені з мовою Java.

На початку року юрист компанії Oracle на засіданні суду у справі про несплату відрахувань за використання ПЗ Java повідомляла, що за весь час існування Android, а це трохи більш як сім років, мобільна операційна система принесла Google $31 млрд виторгу і $22 млрд чистого прибутку.

Показники було розраховано на базі значень, отриманих Oracle із конфіденційних фінансових документів Google. Корпорація Google сама ніколи не розкривала суми, тому, дізнавшись, що юрист Oracle озвучив їх публічно, вимагала від суду ввести щодо цієї інформації заборонні заходи.

«Google ніколи не публікувала обсяги виторгів і прибутків від Android окремо від загальних фінансових результатів. Це конфіденційна інформація, і її публічне розкриття може принести суттєвий негативний ефект бізнесу Google», – йдеться у зверненні Google до суду.

Сама операційна система Android поширюється безплатно, але Alphabet заробляє за рахунок реклами і частки від продажів додатків, ігор і контенту в магазині Google Play.

Java використовують для написання клієнтських додатків і серверного програмного забезпечення. Перевагою технології є повна незалежність байт-коду від операційної системи й устаткування, що дає змогу виконувати Java-додатки на будь-якому пристрої, для якого існує відповідна віртуальна машина.

Іншою важливою особливістю технології Java є гнучка система безпеки, в рамках якої виконання програми повністю контролюється віртуальною машиною. Будь-які операції, які перевищують встановлені повноваження програми (наприклад спроба несанкціонованого доступу до даних або з'єднання з іншим комп'ютером), викликають негайне переривання.

Java було розроблено компанією Sun Microsystems, яку Oracle поглинула 2010 року.

Oracle заявляла, що права на мову програмування додатків, яка використовується в Java, належать їй, але в підсумку суд став на бік Alphabet, ухваливши, що використання корпорацією платформи Java в Android не потребує ліцензії чи дозволу з боку Oracle.

В Oracle мають намір оскаржити це рішення.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарів 0
Увійдіть, щоб опублікувати коментар
Останні новини
18:03
На Сицилії відбувається виверження вулкану Етна (ВІДЕО)
14:46
Ілон Маск відправить двох туристів у подорож навколо Місяця
13:33
Керівництво "Дельта банку" підозрюють у розкраданні 1,7 млрд грн
08:00
Польща шукатиме в Смоленській трагедії сліди «російської агресії»
22:49
У Києві обвалилася частина Шулявського мосту.
17:11
Інвесткомпанія Баффета збільшила пакет акцій Apple вдвічі
15:42
Євросоюз запровадив безвізовий режим із Грузією
14:31
В Румунії тривають масштабні антиурядові протести
12:33
Суд заарештував резиденцію президента в Криму
12:18
Відновлено виплати вкладникам Артем-банку
11:17
Суд визнав законність арешту газу компаній Онищенка
08:00
Стало відомо, коли Samsung представить Galaxy S8
07:16
Оголошено переможців кінопремії «Оскар»
18:52
У Білорусі - масові протести проти «податку на тунеядство»
11:32
Дональд Трамп відмовився брати участь у традиційній вечері з журналістами
FORBES У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ