Радники Порошенка показали схему реструктуризації Roshen

Фонд «Прайм Ессетс Капітал», бенефіціаром якого є президент України Петро Порошенко, в результаті проведених 25 березня 2016 року операцій з підготовки до передачі 85% частки в кондитерській корпорації Roshen в управління Rothschild Trust, став володіти цією часткою не безпосередньо, а через ланцюжок трьох компаній: на Британських Віргінських островах (БВО), на Кіпрі та в Нідерландах.

Як повідомляється в матеріалах, переданих радниками Порошенка агентству «Інтерфакс-Україна» у вівторок, всього було проведено чотири операції.

Фонд «Прайм Ессетс Капітал», зокрема, оплатив 85%-вою часткою ТОВ «Центрально-Європейська кондитерська компанія» (ЦЕКК), яка є холдинговою компанією Roshen, додаткову емісію акцій кіпрської CEE Confectionary Investments Limited, якою до цього одноосібно володіла раніше створена П. Порошенком Prime Asset Partners Limited (БВО).

Після цього кіпрська компанія обміняла цей пакет української компанії на емісію акцій нідерландської Roshen Europe B.V., яка в результаті стала прямим власником 85% в ЦЕКК.

Третьою операцією того дня була купівля фондом «Прайм Ессетс Капітал» у П.Порошенка компанії Prime Asset Partners Limited (БВО), яка, згідно з поданими документами, єдина з чотирьох була здійснена за кошти і оплачена гривнями на території України.

Нарешті, четвертою операцією став обмін українським фондом акцій кіпрської CEE Confectionary Investments Limited на додемісію акцій Prime Asset Partners Limited (БВО).

«Після реструктуризації, станом на 25 травня 2016 року, власником українських корпоративних прав була нідерландська компанія, власником акцій нідерландської компанії була кіпрська компанія, власником кіпрських акцій була БВО компанія, власником БВО акцій був (український) фонд», ‒ описується в документах нова структура володіння П.Порошенком 85%-вою часткою в Roshen.

Радники також оприлюднили висновок юридичної фірми Baker & McKenzie, залученої для незалежної перевірки цієї схеми корпоративної реструктуризації, яка підтвердила відсутність у ній операцій з виведення грошових коштів за кордон та відповідність законодавству України.

Як повідомлялося, П.Порошенко після вступу на посаду президента України в 2014 році заявив про намір продати свої активи, для чого він найняв інвестиційні компанії Rothschild і ICU. Однак у зв'язку з відсутністю покупців 14 січня 2016 року був підписаний договір, за яким він передав свою частку в корпорації Roshen в незалежний «сліпий» траст (blind trust) Rothschild Trust на час свого президентства.

В результаті в держреєстрі серед співвласників ТОВ «Центрально-Європейська кондитерська компанія» місце фонду «Прайм Ессетс Кепітал», в якому об'єднано інші активи П.Порошенка, зайняла нідерландська Roshen Europe B.V., проте кінцевим бенефіціаром 85%, як і раніше, вказано П.Порошенка.

Президенту корпорації Roshen В'ячеславу Москалевському належить 13% через інвестфонд «Кондитерінвест», а ще чотирьом менеджерам ‒ по 0,5%.

Корпорація Roshen, один із найбільших в Україні виробників кондитерських виробів, включає в себе Київську, Маріупольську (Донецька обл.), Кременчуцьку (Полтавська обл.) і дві Вінницькі кондитерські фабрики, ПАТ «Вінницький молочний завод «Рошен», Літинський племзавод (обидва – Вінницька обл.), а також Липецьку фабрику «Рошен» (РФ), Клайпедську кондитерську фабрику (Литва) і фабрику Bonbonetti Choco (Угорщина).

Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарів 0
Увійдіть, щоб опублікувати коментар
Останні новини
18:03
На Сицилії відбувається виверження вулкану Етна (ВІДЕО)
14:46
Ілон Маск відправить двох туристів у подорож навколо Місяця
13:33
Керівництво "Дельта банку" підозрюють у розкраданні 1,7 млрд грн
08:00
Польща шукатиме в Смоленській трагедії сліди «російської агресії»
22:49
У Києві обвалилася частина Шулявського мосту.
17:11
Інвесткомпанія Баффета збільшила пакет акцій Apple вдвічі
15:42
Євросоюз запровадив безвізовий режим із Грузією
14:31
В Румунії тривають масштабні антиурядові протести
12:33
Суд заарештував резиденцію президента в Криму
12:18
Відновлено виплати вкладникам Артем-банку
11:17
Суд визнав законність арешту газу компаній Онищенка
08:00
Стало відомо, коли Samsung представить Galaxy S8
07:16
Оголошено переможців кінопремії «Оскар»
18:52
У Білорусі - масові протести проти «податку на тунеядство»
11:32
Дональд Трамп відмовився брати участь у традиційній вечері з журналістами
FORBES У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ