НБУ дав згоду на самоліквідацію двох банків

Національний банк України (НБУ) надав згоду на самоліквідацію Фінанс Банку (раніше ‒ ТММ-банк) і Інвестиційно-трастового банку (ІТБ, обидва ‒ Київ).

Про це повідомила прес-служба регулятора в середу.

«Правління НБУ вперше прийняло рішення про надання згоди на ліквідацію банків з ініціативи власників і відкликання їх ліцензій», ‒ наголошується в повідомленні.

Згідно з інформацією НБУ, таке рішення акціонерів і реальних кінцевих бенефіціарів власників банків грунтувалося на бажанні переорієнтуватися на інші види профільної діяльності.

Нацбанк зазначив, що вів роботу з приведення структур власності зазначених фінустанов до вимог прозорості. В результаті контролер банків був встановлений, але він не виявив бажання займатися банківською діяльністю, і вибрав шлях самоліквідації.

«Це цивілізований і відповідальний спосіб виходу з ринку. Банківський бізнес ‒ все більш контрольований. В таких умовах власник може вирішити сконцентруватися на своєму ключовому бізнесі й залишити банківський», ‒ прокоментувала заступник голови НБУ Катерина Рожкова, яку цитує прес-служба.

При цьому вона підкреслила, що при самоліквідації погашаються всі зобов'язання перед клієнтами, немає навантаження на Фонд гарантування вкладів фізичних осіб і, відповідно, не псується репутація власників банку.

За даними Нацбанку, загальний обсяг зобов'язань Фінанс Банку й ІТБ перед юридичними і фізичними особами не перевищує 11 млн грн. При цьому обсяг ліквідних коштів дозволить розрахуватися за зобов'язаннями без зовнішніх залучень.

Як повідомлялося, акціонери Фінанс Банку на загальних зборах 30 травня ухвалили рішення про ліквідацію фінустанови. За даними банку, загальна сума його зобов'язань на 30 травня становила 15,105 млн грн, активів ‒ 226,643 млн грн.

У листопаді 2015 року Фінанс Банк повідомив, що компанії Brown&Deer і Eco Food (Угорщина) збільшують свою участь в його статутному капіталі більше ніж до 50%, і затвердили план реалізації нової бізнес-стратегії фінустанови.

За даними НБУ, на 30 березня 2016 року Рита Полтавська володіла 9,8964% акцій банку, Ігор Кюснаржов опосередковано через EKO Food Korlatolt Felelossegu Tarsasa – 9,5721%, Олексій Свергун, Михайло Коледін, Геннадій Гуляєв, Надія Копцева, Юлія Кушелевська, Володимир Ушко – по 9,57% кожен. Крім того, Каталіну Стояновичу через угорську Brown & Deer належало 9,57% акцій.

Згідно з даними Нацбанку, на 1 квітня 2016 року за розміром загальних активів Фінанс Банк займав 19-е місце (250,932 млн грн) у другій групі банків серед 109 банків, що діяли в країні.

Раніше також повідомлялося, що єдиний акціонер Інвестиційно-трастового банку ‒ ТОВ «ТІС Капітал» ‒ 17 травня 2016 року прийняв рішення ліквідувати фінустанову. Загальна сума зобов'язань фінустанови на 17 травня становила 392 тис. грн.

НБУ зареєстрував ПАТ «Інвестиційно-трастовий банк» 30 серпня 2013 року.

Засновником банку виступило ТОВ «Біруанг».

За даними НБУ, станом на 4 червня 2015 року 100% статутного капіталу банку належало ТОВ «ТІС Капітал», засновниками якого є 11 фізосіб.

Як повідомлялося, НБУ 23 березня відмовив І.Дегтяру в придбанні 50,63% Інвестиційно-трастового банку.

Станом на 1 квітня 2016 року Інвестиційно-трастовий банк за розміром активів (132,672 млн грн) займав 73-е місце у другій групі банків серед 109 діючих банків.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарів 0
Увійдіть, щоб опублікувати коментар
Останні новини
18:03
На Сицилії відбувається виверження вулкану Етна (ВІДЕО)
14:46
Ілон Маск відправить двох туристів у подорож навколо Місяця
13:33
Керівництво "Дельта банку" підозрюють у розкраданні 1,7 млрд грн
08:00
Польща шукатиме в Смоленській трагедії сліди «російської агресії»
22:49
У Києві обвалилася частина Шулявського мосту.
17:11
Інвесткомпанія Баффета збільшила пакет акцій Apple вдвічі
15:42
Євросоюз запровадив безвізовий режим із Грузією
14:31
В Румунії тривають масштабні антиурядові протести
12:33
Суд заарештував резиденцію президента в Криму
12:18
Відновлено виплати вкладникам Артем-банку
11:17
Суд визнав законність арешту газу компаній Онищенка
08:00
Стало відомо, коли Samsung представить Galaxy S8
07:16
Оголошено переможців кінопремії «Оскар»
18:52
У Білорусі - масові протести проти «податку на тунеядство»
11:32
Дональд Трамп відмовився брати участь у традиційній вечері з журналістами
FORBES У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ