Лондонська біржа: РФ є джерелом найбільших ризиків

Найбільші 100 компаній Лондонської фондової біржі, що входять до індексу FTSE 100, вважають Росію джерелом найсерйозніших ризиків для бізнесу, пов'язаних із конкретною країною, з'ясували аналітики британської консалтингової фірми Global Counsel, які проаналізували річну звітність компаній.

Про це йдеться в доповіді, опублікованій 14 червня, передає російська служба ВВС.

Це перше таке дослідження: звітність компаній аналізували за 45 головними словами з метою виявити, які ризики вони вважають найвищими.

«Російський ризик – найзначніший з усіх «країнових» ризиків [ризики, пов'язані з інвестиціями в конкретній країні], порівняно з іншими країнами. Пов'язано це з конфліктом в Україні, санкціями, введеними у зв’язку з ним, і геополітичними суперечками з іншими країнами», – розповів ВВС провідний консультант Global Counsel з Росії та СНД Михайло Смотров.

На практиці це означає, що компанії мають вносити корективи до своїх стратегій, виявляти підвищену увагу і виділяти додаткові ресурси на перевірки дотримання санкційного режиму, пояснив він.

Дослідники виділили два види політичних ризиків: «м'які» та «сильні» (soft and hard). Великобританія і США лідирують серед країн, що генерують найбільше «м'яких» ризиків: серед них суворі регуляторні заходи, антикорупційне й «антивідмивне» законодавство, податкова політика.

Росія генерує найбільше «сильних» ризиків: пов'язаних із безпекою, політичною нестабільністю та геополітичними суперечками. Поряд із Росією джерелами «сильних» країнових ризиків компанії визнають Туреччину, Сирію, Іран, Ірак, Єгипет, ПАР і Китай.

Найпоширенішим «м'яким» ризиком у звітності компаній з індексу FTSE 100 є посилення податкового законодавства, з'ясували експерти GC; «найсильнішим» ризиком – загроза тероризму. Потенційними витратами при виході Британії зі складу Євросоюзу стурбовані більш як чверть компаній зі списку.

Індекс FTSE 100, до якого входять 100 найбільших за капіталізацією компаній Лондонської фондової біржі, вважають одним із найвпливовіших біржових індикаторів у Європі. Його розраховує незалежна компанія FTSE Group, якою спільно володіють Financial Times і сама Лондонська біржа.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарів 0
Увійдіть, щоб опублікувати коментар
Останні новини
18:03
На Сицилії відбувається виверження вулкану Етна (ВІДЕО)
14:46
Ілон Маск відправить двох туристів у подорож навколо Місяця
13:33
Керівництво "Дельта банку" підозрюють у розкраданні 1,7 млрд грн
08:00
Польща шукатиме в Смоленській трагедії сліди «російської агресії»
22:49
У Києві обвалилася частина Шулявського мосту.
17:11
Інвесткомпанія Баффета збільшила пакет акцій Apple вдвічі
15:42
Євросоюз запровадив безвізовий режим із Грузією
14:31
В Румунії тривають масштабні антиурядові протести
12:33
Суд заарештував резиденцію президента в Криму
12:18
Відновлено виплати вкладникам Артем-банку
11:17
Суд визнав законність арешту газу компаній Онищенка
08:00
Стало відомо, коли Samsung представить Galaxy S8
07:16
Оголошено переможців кінопремії «Оскар»
18:52
У Білорусі - масові протести проти «податку на тунеядство»
11:32
Дональд Трамп відмовився брати участь у традиційній вечері з журналістами
FORBES У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ