МВФ закликає скасувати субсидії на паливну електроенергію

Міжнародний валютний фонд (МВФ) закликає країни ліквідувати субсидії на енергію з викопних видів палива, заявила в п’ятницю глава фонду Крістін Лагард на фінансовій конференції у Відні.

«З боку МВФ ми позначили два однаково важливі моменти, перший із яких полягає в тому, щоб прибрати в усьому світі субсидії на споживання електричної енергії, що виробляється на викопному паливі», – цитує слова Лагард агентство Рейтер.

Як другу важливу пропозицію, на думку МВФ, Лагард вказала на необхідність створення механізму, що відповідає за визначення вартості викидів діоксиду вуглецю в атмосферу. Його основною метою стане стримування кількості шкідливих викидів, з якими пов’язують явище глобального потепління. Наприкінці травня Лагард також зазначала, що найефективнішою стратегією зниження шкідливих викидів в атмосферу може стати введення плати за викиди вуглекислого газу.

«Питання про зміну клімату, є критичним на сьогодні і для наступного десятиліття», – зазначила директор-розпорядник МВФ.

Наприкінці 2015 року представники 196 сторін Рамкової конвенції ООН про зміну клімату (195 країн і Євросоюз) уклали в Парижі першу загальну обов’язкове угоду щодо клімату. Паризька хартія набере чинності на тридцятий день після того, як її ратифікують не менше 55 сторін конвенції, на частку яких, за оцінками, припадає в сукупності як мінімум 55% загальних викидів парникових газів. Серед країн, які готують план ратифікації угоди, є й Росія.

Цей документ визначить після 2020 року обсяги викидів парникових газів і заходи запобігання кліматичним змінам. Паризька хартія щодо клімату не передбачає відмову від викопного палива, загальносвітові викиди двоокису вуглецю (CO2) не обмежуються. Однак усі без винятку країни мають прийняти свої національні цілі зі зниження викидів, технологічного переоснащення та адаптації до кліматичних змін.

За матерiалами: Прайм
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарів 0
Увійдіть, щоб опублікувати коментар
Останні новини
18:03
На Сицилії відбувається виверження вулкану Етна (ВІДЕО)
14:46
Ілон Маск відправить двох туристів у подорож навколо Місяця
13:33
Керівництво "Дельта банку" підозрюють у розкраданні 1,7 млрд грн
08:00
Польща шукатиме в Смоленській трагедії сліди «російської агресії»
22:49
У Києві обвалилася частина Шулявського мосту.
17:11
Інвесткомпанія Баффета збільшила пакет акцій Apple вдвічі
15:42
Євросоюз запровадив безвізовий режим із Грузією
14:31
В Румунії тривають масштабні антиурядові протести
12:33
Суд заарештував резиденцію президента в Криму
12:18
Відновлено виплати вкладникам Артем-банку
11:17
Суд визнав законність арешту газу компаній Онищенка
08:00
Стало відомо, коли Samsung представить Galaxy S8
07:16
Оголошено переможців кінопремії «Оскар»
18:52
У Білорусі - масові протести проти «податку на тунеядство»
11:32
Дональд Трамп відмовився брати участь у традиційній вечері з журналістами
FORBES У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ