Банки-банкрути заборгували НБУ понад 53 млрд гривень

Обсяг заборгованості неплатоспроможних банків перед Національним банком України за кредитами рефінансування на 1 червня становить 53,38 мільярда гривень.

Як зазначено в коментарі НБУ, це величезна сума, і для її погашення потрібно докласти великих зусиль, зокрема і з продажу активів неплатоспроможних банків Фондом гарантування вкладів фізосіб.

«Національний банк вважає, що є низка причин, які заважають Фонду максимально ефективно реалізовувати майно таких банків. Основна причина – це слабка судово-претензійна робота Фонду щодо проблемних кредитів (неподання позову до позичальника чи фінансового поручителя і, як наслідок, пропуск строків позовної давності; незадовільна робота з виконавчою службою: продаж застав у рамках виконавчого провадження за заниженою вартістю)», – йдеться в коментарі.

На думку НБУ, посилити ефективність продажу активів неплатоспроможних банків може підвищення прозорості процесу виставлення активів на продаж, які на сьогодні продаються малими порціями, і багато з яких узагалі не виставляють на продаж, хоча банки перебувають у процесі ліквідації вже тривалий час.

Також, як зазначив регулятор, ефективність продажу зросте завдяки вдосконаленню процесу купівлі, який є ризикованим для зацікавлених інвесторів у зв'язку з відсутністю єдиної бази даних виставлених на продаж активів і віртуальної кімнати даних.

Як наслідок, для вивчення кожного активу інвесторові необхідно фізично їхати в банк, підписувати угоду про нерозголошення інформації й вивчати паперові кредитні справи.

Крім того, як зазначив НБУ, продажі розпорошені по десятках майданчиків, кожен з яких працює за своїми правилами, а також є ризики зловживань з боку торговельних платформ, які можуть відмовити в реєстрації «чужим» інвесторам і маніпулювати під час торгів.

При цьому, як наголосив регулятор, у Фонду немає ефективного інструментарію для виявлення і припинення таких зловживань. На думку НБУ, процес реалізації майна неплатоспроможних банків може бути максимально ефективним при підвищенні якості роботи торговельних платформ.

Зокрема, в кожної торговельної платформи має бути бездоганна репутація, яка є гарантією відсутності зловживань у процесі торгів, а також володіти великою базою даних інвесторів і вести активний пошук покупців.

У свою чергу, в інвесторів, на думку регулятора, має бути можливість реєструватися на платформі і підписувати договір про нерозголошення інформації лише один раз, після чого вони дістають доступ до всіх активів, які виставляються на продаж зараз або в майбутньому.

За матерiалами: УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарів 0
Увійдіть, щоб опублікувати коментар
Останні новини
18:03
На Сицилії відбувається виверження вулкану Етна (ВІДЕО)
14:46
Ілон Маск відправить двох туристів у подорож навколо Місяця
13:33
Керівництво "Дельта банку" підозрюють у розкраданні 1,7 млрд грн
08:00
Польща шукатиме в Смоленській трагедії сліди «російської агресії»
22:49
У Києві обвалилася частина Шулявського мосту.
17:11
Інвесткомпанія Баффета збільшила пакет акцій Apple вдвічі
15:42
Євросоюз запровадив безвізовий режим із Грузією
14:31
В Румунії тривають масштабні антиурядові протести
12:33
Суд заарештував резиденцію президента в Криму
12:18
Відновлено виплати вкладникам Артем-банку
11:17
Суд визнав законність арешту газу компаній Онищенка
08:00
Стало відомо, коли Samsung представить Galaxy S8
07:16
Оголошено переможців кінопремії «Оскар»
18:52
У Білорусі - масові протести проти «податку на тунеядство»
11:32
Дональд Трамп відмовився брати участь у традиційній вечері з журналістами
FORBES У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ