МЕРТ допускає повну зупинку транзиту товарів через РФ

Міністерство економічного розвитку й торгівлі України допускає зупинку транзиту товарів з України через територію Російської федерації у зв’язку з прийняттям президентом РФ Володимиром Путіним нового указу щодо переміщення таких товарів.
МЕРТ допускає повну зупинку транзиту товарів через РФ

Згідно з повідомленням МЕРТ, 3 липня 2016 року було оприлюднено указ В. Путіна від 1 липня 2016 року, який вносить зміни в його указ від 1 січня 2016 року № 1 «Про заходи щодо забезпечення економічної безпеки й національних інтересів Російської Федерації при здійсненні міжнародних транзитних перевезень вантажів із території України на територію Республіки Казахстан через територію Російської Федерації».

Цим указом вводяться додаткові обмеження щодо транзиту через територію РФ товарів походженням з України, зокрема.

Чинні обмеження транзиту щодо транзиту товарів у Республіки Казахстан поширюються й на транзит у Киргизьку Республіку, зокрема, введено повну заборону транзиту товарів «під ембарго» (згідно із затвердженим списком і на які у РФ застосовуються ставки ввізних мит).

«Зазначені зміни можуть тимчасово викликати повну зупинку транзиту товарів з України через територію РФ, не тільки в Республіку Казахстан, Киргизької Республіки, а і для третіх країн. Просимо врахувати зазначену інформацію під час планування постачання товарів походженням з України транзитом через територію Російської Федерації у треті країни», – зазначає МЕРТ України.

Міністерство підкреслює, введення Російською Федерацією обмежень тощо транзиту товарів походженням з України є економічно та юридично необґрунтованим і очікувано призведе до штучного погіршення умов торгівлі України з третіми країнами, зокрема Центральної Азії.

«Ці обмеження Російської Федерації є непрозорими, невиправданими й мають дискримінаційний характер, і відповідно порушують зобов’язання, зокрема, взяті в межах Світової організації торгівлі та Договору про зону вільної торгівлі», – повідомляє МЕРТ.

За його даними, зараз Оперативний штаб реагування веде постійний моніторинг ситуації з імпортом у РФ і транзитом її територією.

Раніше Міністерство з інвестицій та розвитку Республіки Казахстан рекомендувало перевізникам, які здійснюють міжнародні перевезення з території України на територію Казахстану, з 1 липня 2016 року організовувати доставляння вантажів альтернативними маршрутами. Пропонуються маршрути через Грузію, Азербайджан і Каспієм на Актау; через Туреччину, Іран, Туркменістан і Узбекистан.

Казахстан нагадував, що згідно з указом президента РФ дію договору про зону вільної торгівлі між Україною та Російською Федерацією й Україною призупинено з 1 січня 2016 року.

Як повідомлялося, цей указ президента РФ від 1 січня 2106 роки встановлює, що міжнародні транзитні автомобільні та залізничні перевезення вантажів із території України на територію Казахстану через територію РФ здійснюються тільки з території Білорусі «за умови застосування до вантажних приміщень (відсіків) транспортних засобів та залізничного рухомого складу, приміщень, ємностей і інших місць, у яких знаходяться або можуть знаходитися товари, засобів ідентифікації (пломб), у тому числі таких, що функціонують на основі технології глобальної навігаційної супутникової системи ГЛОНАСС, а також за наявності у водіїв транспортних засобів, що здійснюють автомобільні перевезення, облікових талонів».

За матерiалами: Интерфакс-Украина
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарів 0
Увійдіть, щоб опублікувати коментар
Останні новини
18:03
На Сицилії відбувається виверження вулкану Етна (ВІДЕО)
14:46
Ілон Маск відправить двох туристів у подорож навколо Місяця
13:33
Керівництво "Дельта банку" підозрюють у розкраданні 1,7 млрд грн
08:00
Польща шукатиме в Смоленській трагедії сліди «російської агресії»
22:49
У Києві обвалилася частина Шулявського мосту.
17:11
Інвесткомпанія Баффета збільшила пакет акцій Apple вдвічі
15:42
Євросоюз запровадив безвізовий режим із Грузією
14:31
В Румунії тривають масштабні антиурядові протести
12:33
Суд заарештував резиденцію президента в Криму
12:18
Відновлено виплати вкладникам Артем-банку
11:17
Суд визнав законність арешту газу компаній Онищенка
08:00
Стало відомо, коли Samsung представить Galaxy S8
07:16
Оголошено переможців кінопремії «Оскар»
18:52
У Білорусі - масові протести проти «податку на тунеядство»
11:32
Дональд Трамп відмовився брати участь у традиційній вечері з журналістами
FORBES У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ