За два останні роки збідніли 76% українців

За два останні роки в 48% громадян України рівень добробут значно погіршився, ще у 28% погіршився незначно, свідчать дані соціологічного дослідження «12 кроків до миру: економічні наслідки військового конфлікту в Донбасі», проведеного громадською ініціативою «Відновлення Донбасу». Партнером у дослідженні виступила компанія TNS Ukraine.

Так, на запитання «Як економічні реформи позначилися на сімейному бюджеті?» 53% респондентів в Україні підтвердили, що їхній сімейний бюджет значно зменшився.

Як зазначила на прес-конференції в Києві в четвер керівник ініціативи «Відновлення Донбасу» Олена Петряєва, «на ринку праці склалася критична ситуація».

«Рівень безробіття в Україні досяг 9%. Серед молоді безробітних 23%. На одну вакансію вже претендують до 19 осіб. Якщо на початок року на обліках у центрах зайнятості стояло 700 тис. осіб, то за перший квартал 2016 року працевлаштувалися лише 120 тис. 21% жителів України готові виїхати на роботу в країни Євросоюзу. Найбільше таких охочих на заході та півночі України і найменше на територіях, не контрольованих українською владою. І все це на тлі катастрофічного зниження добробуту наших громадян. Країна втрачає своє населення», – повідомила вона.

Респондентам на вибір було запропоновано визначити кілька напрямків для економічного прориву в Україні. Як жителі України, так і жителі неконтрольованих територій виявили одностайність у цьому питанні. На перше місце (62% жителів України і 51% жителів АТО) поставили сільське господарство. Потім – важка промисловість, інформаційні технології та туризм.

Окремим блоком у дослідженні були податкові питання, які показали одностайність усіх громадян України.

Так, на запитання «Чи підтримуєте ви збільшення податків у воєнний час?» 78% респондентів відповіли, що не підтримують. 87% опитаних мешканців України не відчули на собі реформи в податковій сфері, а 59% сказали, що реформи в податковій сфері не сприяють розвитку малого та середнього бізнесу в Україні. Також більшість громадян (31% по Україні та 29% жителів АТО) зазначили, що податки зросли, і платити їх стало важче.

Дослідження проводили на всій території України, зокрема і територіях, на яких органи державної влади тимчасово не виконують своїх повноважень (за винятком АР Крим). Усього було опитано 2000 чоловіків і жінок віком від 18 років.

За матерiалами: Интерфакс-Украина
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарів 0
Увійдіть, щоб опублікувати коментар
Останні новини
18:03
На Сицилії відбувається виверження вулкану Етна (ВІДЕО)
14:46
Ілон Маск відправить двох туристів у подорож навколо Місяця
13:33
Керівництво "Дельта банку" підозрюють у розкраданні 1,7 млрд грн
08:00
Польща шукатиме в Смоленській трагедії сліди «російської агресії»
22:49
У Києві обвалилася частина Шулявського мосту.
17:11
Інвесткомпанія Баффета збільшила пакет акцій Apple вдвічі
15:42
Євросоюз запровадив безвізовий режим із Грузією
14:31
В Румунії тривають масштабні антиурядові протести
12:33
Суд заарештував резиденцію президента в Криму
12:18
Відновлено виплати вкладникам Артем-банку
11:17
Суд визнав законність арешту газу компаній Онищенка
08:00
Стало відомо, коли Samsung представить Galaxy S8
07:16
Оголошено переможців кінопремії «Оскар»
18:52
У Білорусі - масові протести проти «податку на тунеядство»
11:32
Дональд Трамп відмовився брати участь у традиційній вечері з журналістами
FORBES У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ