Порошенко підписав закон про фінансову реструктуризацію

Президент Петро Порошенко підписав закон про фінансову реструктуризацію (№1414-VIII), яким буде запроваджено механізм добровільної фінансової реструктуризації підприємств-боржників з метою врегулювання ситуації з проблемними кредитами та відновлення кредитування економіки банками.

Як повідомляють на офіційному сайті Верховної ради, закон було повернуто з підписом президента 15 липня 2016 року.

Як відомо, 14 червня 2016 року Верховна рада України затвердила у другому читанні і в цілому закон «Про фінансову реструктуризацію» (проект закону №3555), який було розроблено Міністерством фінансів спільно з Національним банком України (НБУ), Незалежною асоціацією банків України, Європейським банком реконструкції та розвитку, Світовим банком і є структурним маяком у програмі співпраці України з Міжнародним валютним фондом (МВФ).

У Мінфіні повідомили, що «законопроект є важливим інструментом врегулювання ситуації з проблемними кредитами банків, допоможе оздоровити банківську систему, сприяти відновленню платоспроможності підприємств і збереженню робочих місць. У результаті банки зможуть зменшити кількість проблемних кредитів і спрямувати кошти на кредитування економіки».

За оцінкою Мінфіну, нежиттєздатні підприємства не зможуть скористатися цим законом, пов'язані особи підприємства-боржника будуть позбавлені можливості впливу на процес фінансової реструктуризації.

Своєю чергою в НБУ нагадали, що процедура фінансової реструктуризації, зокрема, передбачає: перегляд термінів погашення, перегляд розміру відсоткових ставок, надання нового фінансування боржнику, прощення частини боргу.

«Закон передбачає умови для надання податкових стимулів для підприємств-боржників, які вже визначено Податковим кодексом України, зокрема у вигляді звільнення від податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств, які виникають у зв'язку з прощенням кредиторами частини боргу, у вигляді списання органами ДФС частини податкового боргу, пропорційно частині прощеного іншими кредиторами за затвердженим планом реструктуризації», – йдеться на веб-сайті Мінфіну.

При цьому в Мінфіні наголосили, що закон про фінансову реструктуризацію має обмежений час дії: три роки з дати набрання ним чинності.

«Такий термін дасть змогу оцінити успішність проведення процедури фінансової реструктуризації в Україні та порівняти результати з досвідом інших країн. У разі отримання позитивних результатів термін дії закону може бути продовжено», – зауважено в повідомленні.

За матерiалами: Интерфакс-Украина
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарів 0
Увійдіть, щоб опублікувати коментар
Останні новини
18:03
На Сицилії відбувається виверження вулкану Етна (ВІДЕО)
14:46
Ілон Маск відправить двох туристів у подорож навколо Місяця
13:33
Керівництво "Дельта банку" підозрюють у розкраданні 1,7 млрд грн
08:00
Польща шукатиме в Смоленській трагедії сліди «російської агресії»
22:49
У Києві обвалилася частина Шулявського мосту.
17:11
Інвесткомпанія Баффета збільшила пакет акцій Apple вдвічі
15:42
Євросоюз запровадив безвізовий режим із Грузією
14:31
В Румунії тривають масштабні антиурядові протести
12:33
Суд заарештував резиденцію президента в Криму
12:18
Відновлено виплати вкладникам Артем-банку
11:17
Суд визнав законність арешту газу компаній Онищенка
08:00
Стало відомо, коли Samsung представить Galaxy S8
07:16
Оголошено переможців кінопремії «Оскар»
18:52
У Білорусі - масові протести проти «податку на тунеядство»
11:32
Дональд Трамп відмовився брати участь у традиційній вечері з журналістами
FORBES У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ