Кабмін розглядатиме електронні петиції

Кабінет міністрів затвердив порядок розгляду електронних петицій, адресованих українському уряду.

Так, згідно з постановою Кабміну №457 від 22 липня 2016 року, яку оприлюднено на офіційному сайті уряду, подавати петицію можуть як громадські організації, так і приватні особи. Розгляд петиції забезпечується секретаріатом уряду.

Для подання петиції та її підтримки використовується система ідентифікації користувача за допомогою електронного підпису, Bank-ID, SMS.

Водночас петиція, збір підписів на підтримку якої здійснювався через веб-сайт громадського об'єднання і яка набрала необхідну кількість підписів громадян на її підтримку в установлений термін, не пізніше як наступного дня надсилається до Кабміну із зазначенням інформації про дату початку збору підписів на підтримку петиції, загальну кількість і перелік осіб, які її підписали.

На урядовому порталі забезпечується можливість пошуку петиції за змістом чи іншими реквізитами.

Інформація про початок розгляду петиції публікується на урядовому порталі не пізніше ніж через три робочі дні після отримання необхідної кількості підписів громадян на її підтримку, а в разі надходження петиції від громадського об'єднання – не пізніше ніж через два робочі дні після її отримання.

Розгляд петиції здійснюється невідкладно, але не більш ніж протягом 10 робочих днів з дня публікації інформації про початок її розгляду.

Секретаріат протягом одного робочого дня після дати початку розгляду петиції направляє її відповідним органам виконавчої влади для розгляду порушених у ній питань.

Ці органи протягом двох робочих днів після надходження петиції надають обґрунтовані пропозиції щодо її підтримки чи непідтримки.

Після цього визначений секретаріатом державний орган протягом трьох робочих днів готує узагальнені пропозиції щодо підтримки чи непідтримки прем'єр-міністром України петиції із зазначенням позиції інших органів виконавчої влади.

Секретаріат протягом двох робочих днів після отримання рекомендацій передає їх керівництву секретаріату для доповіді прем'єру.

У разі подання пропозиції з підтримки прем'єр-міністром петиції за необхідності подаються проекти резолюцій з підготовки відповідних проектів нормативно-правових актів, спрямованих на розв’язання порушених у петиції питань.

Не пізніше як наступного робочого дня після закінчення терміну розгляду петиції на урядовому порталі публікується оголошення з відповідним обґрунтуванням щодо підтримки чи непідтримки її прем'єр-міністром, а також надсилається відповідь ініціатору петиції.

Отже, за підрахунками, розгляд петиції займе до 22 робочих днів з моменту отримання необхідної кількості підписів громадян на її підтримку до відповіді ініціаторові петиції щодо рішення прем'єр-міністра щодо петиції.

За матерiалами: Интерфакс-Украина
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарів 1
Увійдіть, щоб опублікувати коментар
pashenka
pashenka — 29.07.2016, 11:24

Идентификация по Bank-ID это конечно хорошо, но где гарантии что накручивание петиций не будет происходить в внутри самой организации котороя поддерживает ПО этих петиций.

Останні новини
18:03
На Сицилії відбувається виверження вулкану Етна (ВІДЕО)
14:46
Ілон Маск відправить двох туристів у подорож навколо Місяця
13:33
Керівництво "Дельта банку" підозрюють у розкраданні 1,7 млрд грн
08:00
Польща шукатиме в Смоленській трагедії сліди «російської агресії»
22:49
У Києві обвалилася частина Шулявського мосту.
17:11
Інвесткомпанія Баффета збільшила пакет акцій Apple вдвічі
15:42
Євросоюз запровадив безвізовий режим із Грузією
14:31
В Румунії тривають масштабні антиурядові протести
12:33
Суд заарештував резиденцію президента в Криму
12:18
Відновлено виплати вкладникам Артем-банку
11:17
Суд визнав законність арешту газу компаній Онищенка
08:00
Стало відомо, коли Samsung представить Galaxy S8
07:16
Оголошено переможців кінопремії «Оскар»
18:52
У Білорусі - масові протести проти «податку на тунеядство»
11:32
Дональд Трамп відмовився брати участь у традиційній вечері з журналістами
FORBES У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ