«Це не останнє затримання. У нас достатньо доказів проти цілої групи осіб, які замахнулися на свою власну державу», ─ сказав Луценко в понеділок в ефірі телеканалу «112».
Луценко також заявляє, що в справі незаконного прослуховування громадянина, через що слідчі Генпрокуратури приходили з обшуком в Національне антикорупційне бюро, найбільша кількість запитань до Служби безпеки України.
«За попередніми даними, найбільше запитань є до СБУ», ─ сказав генпрокурор.
Як повідомлялося, 5 серпня прес-служба НАБУ поінформувала, що вдень у будівлю Бюро прибула слідчо-оперативна група Генпрокуратури з наміром провести обшук за рішенням суду, проте детективи Бюро перешкодили таким діям.
В якості підстави для обшуку в постанові було зазначено розслідування кримінального провадження від 22.04.2016 року «за фактом вчинення незаконного прослуховування співробітниками НАБУ телефонних розмов фігурантів одного з кримінальних проваджень, яке розслідує Бюро».
Співробітники Бюро пред'явили представникам Генпрокуратури документи, що підтверджують законність дій НАБУ, і роз'яснили, що, згідно з чинним законодавством, НАБУ не має повноважень для здійснення автономного прослуховування і користується потужностями СБУ.
Пізніше прес-служба НАБУ поінформувала, що Генпрокуратура намагалася обшукати приміщення Бюро в рамах кримінального провадження про прослуховування телефонних розмов фігурантів розслідуваного Бюро провадження за фактом розкрадання цукру зі складів державної спеціалізованої бюджетної установи «Аграрний фонд» у Черкаській області на загальну суму понад 300 млн грн. Ключовим підозрюваним у даному провадженні є зампрокурора Київської області Олександр Колесник, затриманий детективами НАБУ 18 травня і взятий під варту за рішенням суду 20 травня за підозрою по ч. 2 ст. 364 КК України (зловживання владою або службовим становищем).
Генпрокурор того дня заявив, що 4 серпня попередив директора НАБУ Артема Ситника про майбутній обшук, і 5 серпня, згідно з санкцією суду, представники Генпрокуратури прийшли в Бюро.
Він також пояснив, що керівник слідчої групи прийшов до директора НАБУ, подав йому рішення суду і клопотання про видачу певних документів, і керівник НАБУ добровільно видав ці документи. «Обшук не був потрібен», ─ сказав генпрокурор.
Пізніше Ю.Луценко назвав версії про винного в незаконному прослуховуванні. «Версій про винного кілька ─ або це співробітник СБУ, який невірно надав інформацію про телефони підозрюваного детектива, або це детектив, який не припинив прослуховування сторонньої особи, або обидва разом», ─ написав генпрокурор на сторінці в Фейсбуці.
Строки треба реальні показувати, а не затримання