У СОТ ухвалили перше рішення проти Росії

Панель арбітрів СОТ установила, що російські імпортні мита на папір, холодильники та пальмову олію суперечать правилам організації.

«Ввізні ставки перевищують зобов'язання, взяті на себе Росією при вступі до СОТ. Це перший випадок, коли СОТ ухвалила рішення проти РФ», – йдеться в повідомленні, розміщеному на офіційному сайті організації.

Незважаючи на те що Росія є членом СОТ із серпня 2012 року, країна досі не виконала деяких зі своїх зобов'язань, взятих до її вступу в організацію, стверджують у СОТ. Ідеться, зокрема, про одне з фундаментальних правил СОТ, відповідно до якого її члени не повинні застосовувати мито понад рівень, зафіксований у відповідному графіку поступового зниження рівня мит.

«Відповідно до процедури врегулювання спорів, запущеної ЄС у жовтні 2014 року, панель арбітрів СОТ повністю погодилася, що російські мита на папір, холодильники і пальмову олію не сумісні із зобов'язаннями СОТ», – йдеться в повідомленні.

Там стверджується, що для деяких паперових виробів Росія застосовує мито в розмірі 15% або 10% замість 5%, які країна зафіксувала при вступі до СОТ. Панель арбітрів підтвердила, що ці дії є прямим порушенням статті II-1 ГАТТ.

Для інших продуктів Росія, по суті, встановлює мінімальний розмір імпортного мита, яке має бути виплачено, навіть якщо це не обґрунтовується узгодженою ставкою мита, відображеною у графіку вступу РФ, що виражається у відсотках від вартості продукту.

Ці заходи серйозно ускладнюють торгівлю у важливих секторах, наголошують в організації. ЄС експортує паперову продукцію в Росію на суму близько 240 млн євро щорічно. Щорічний обсяг експорту пальмової олії становить 50 млн євро, холодильників – 150 млн євро.

Нещодавно ЄС ініціював процедури врегулювання спорів і за низкою інших торговельних бар'єрів, введених Росією, як-от утильзбір на автомобілі, заборона на ввезення свиней і свинини, а також антидемпінгове мито на LCV. Ці процедури поки що тривають.

Росія вже привела деякі з оскаржуваних заходів у відповідність під час розгляду панелі арбітрів, кажуть у СОТ. Доповідь панелі арбітрів може бути оскаржено протягом 60 днів. Якщо апеляцію не буде подано в зазначений термін, доповідь буде ухвалено і Росія буде зобов'язана дотримуватися рекомендації про приведення всіх своїх дій, визнаних неправомірними, у відповідність із правилами СОТ.

За матерiалами: Интерфакс-Украина
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарів 0
Увійдіть, щоб опублікувати коментар
Останні новини
18:03
На Сицилії відбувається виверження вулкану Етна (ВІДЕО)
14:46
Ілон Маск відправить двох туристів у подорож навколо Місяця
13:33
Керівництво "Дельта банку" підозрюють у розкраданні 1,7 млрд грн
08:00
Польща шукатиме в Смоленській трагедії сліди «російської агресії»
22:49
У Києві обвалилася частина Шулявського мосту.
17:11
Інвесткомпанія Баффета збільшила пакет акцій Apple вдвічі
15:42
Євросоюз запровадив безвізовий режим із Грузією
14:31
В Румунії тривають масштабні антиурядові протести
12:33
Суд заарештував резиденцію президента в Криму
12:18
Відновлено виплати вкладникам Артем-банку
11:17
Суд визнав законність арешту газу компаній Онищенка
08:00
Стало відомо, коли Samsung представить Galaxy S8
07:16
Оголошено переможців кінопремії «Оскар»
18:52
У Білорусі - масові протести проти «податку на тунеядство»
11:32
Дональд Трамп відмовився брати участь у традиційній вечері з журналістами
FORBES У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ