Держспецзв’язку відмовила в атестації системи електронного декларування

Комплексну систему захисту інформації (КСЗІ) реєстру системи електронного декларування наразі повною мірою не реалізовано, програмне забезпечення розроблено лише частково, тому у виданні КСЗІ атестата відповідності відмовлено, повідомляє прес-служба Держспецзв'язку у п'ятницю.

«Наявна функціональність Реєстру (Єдиний держреєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави чи місцевого самоврядування. – Ред.) не відповідає меті створення системи електронного декларування... На сьогодні КСЗІ Реєстру за його взаємодії з іншими реєстрами, базами і банками даних для забезпечення виконання усіх функцій системи електронного декларування не реалізовано. Програмне забезпечення, яке досліджувалося в рамках державної експертизи, розроблено частково, що не дає змоги говорити про забезпечення надійного захисту інформації в системі електронного декларування», – йдеться в повідомленні, опублікованому на сторінці Держспецзв'язку в соцмережі Facebook.

У продукті було виявлено значну кількість невідповідностей реалізованих рішень вимогам технічного завдання, а також не підтверджено можливості системи гарантувати безпеку задекларованих функцій, зокрема ідентифікації й аутентифікації декларанта за допомогою сервісів BankID. Серед наданих документів немає актів завершення дослідної експлуатації, завершення робіт зі створення КСЗІ, протоколу її попередніх випробувань.

«З огляду на викладене Експертна рада ухвалила рішення про невідповідність КСЗІ Реєстру вимогам нормативних документів із технічного захисту інформації в обсязі функцій, зазначених у технічному завданні на створення КСЗІ, і відмовила у видачі Атестату відповідності», – заявляють у Держспецзв'язку.

При цьому в Держспецзв'язку наголошують, що після доопрацювання і виправлення недоліків КСЗІ Реєстру в будь-який час може бути проведено його повторну державну експертизу з метою отримання Атестату відповідності.

Як відомо, Держспецзв'язку раніше заявила про можливий зрив запуску системи електронних декларацій, запланованого на 15 серпня, через неготовність програмного забезпечення, відповідальність за розробку якого несе ТОВ «Міранда». Разом із тим Програма розвитку ООН (ПРООН), що здійснює фінансування розроблення системи електронних декларацій в Україні, спростувала цю інформацію.

8 серпня в Держспецзв'язку повідомили, що запуск системи електронних декларацій, запланований на 15 серпня, може бути відстрочено, оскільки проведення держекспертизи КСЗІ системи декларування неможливе через ненадання розробником програмного забезпечення – ТОВ «Міранда» – обладнання, програм і документації, необхідних для проведення експертизи в Держспецзв'язку.

11 серпня президент України Петро Порошенко заявив, що електронне декларування активів має стартувати в Україні з 15 серпня, його відкладання неприпустиме і не розглядається. «Іншої дати я не розглядаю і навіть чути не хочу про перенесення!» – заявив він.

Глава держави наголосив, що недосконалість відповідного закону й очевидна сирість програмного забезпечення підставою для перенесення старту цього процесу бути не може. «Не допущу тут жодних маневрів! Я особисто чимало сил доклав, щоб це стало реальністю, і нікому не дозволю давати задній хід!» – наголосив П.Порошенко.

За матерiалами: Интерфакс-Украина
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарів 0
Увійдіть, щоб опублікувати коментар
Останні новини
18:03
На Сицилії відбувається виверження вулкану Етна (ВІДЕО)
14:46
Ілон Маск відправить двох туристів у подорож навколо Місяця
13:33
Керівництво "Дельта банку" підозрюють у розкраданні 1,7 млрд грн
08:00
Польща шукатиме в Смоленській трагедії сліди «російської агресії»
22:49
У Києві обвалилася частина Шулявського мосту.
17:11
Інвесткомпанія Баффета збільшила пакет акцій Apple вдвічі
15:42
Євросоюз запровадив безвізовий режим із Грузією
14:31
В Румунії тривають масштабні антиурядові протести
12:33
Суд заарештував резиденцію президента в Криму
12:18
Відновлено виплати вкладникам Артем-банку
11:17
Суд визнав законність арешту газу компаній Онищенка
08:00
Стало відомо, коли Samsung представить Galaxy S8
07:16
Оголошено переможців кінопремії «Оскар»
18:52
У Білорусі - масові протести проти «податку на тунеядство»
11:32
Дональд Трамп відмовився брати участь у традиційній вечері з журналістами
FORBES У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ