Кабмін уклав угоду з роботодавцями та профспілками

Кабінет міністрів, Федерація роботодавців (ФРУ) і Федерації профспілок України (ФПУ) підписали Генеральну угоду про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин у країні на 2016-2017 рр.

Документ підписав прем'єр-міністр Володимир Гройсман, заступник голови ФРУ Олексій Мірошниченко та голова ФПУ Григорій Осовий.

«Ми повинні створити відповідні умови праці, ми повинні виробляти конкурентні продукти, ми повинні забезпечити гідну зарплату для українських громадян, я говорив це сьогодні на уряді й повторю це ще раз ─ праця українських громадян недооцінена», ─ сказав глава уряду в ході церемонії підписання угоди.

Прем'єр підкреслив, що міністерства повинні поглибити співпрацю з профспілками та роботодавцями.

Угода розрахована на 2016-2017 рр. За словами Г.Осового, профспілки очікують збільшення фактичних мінімальних зарплат у результаті підписання угоди на 20%.

В.Гройсман зазначив, що уряд вперше з 1993 року прийняв розпорядження про підписання цієї тристоронньої угоди, хоча, за даними ФРУ, це вже 11-та подібна угода в історії країни.

Як уточнює уряд, підписаний документ містить 191 положення і складається з трьох розділів: підвищення конкурентоздатності національного виробника і забезпечення зростання зайнятості; оплата, умови, охорона праці й соціальний захист працівників; соціальний діалог, а також сім додатків.

Його економічний блок містить загальні домовленості сторін про прийняття спільних заходів, спрямованих на розвиток внутрішнього ринку, підтримку вітчизняного виробництва, вирішення проблемних питань економічного розвитку і діяльності бізнесу. Серед них, зокрема, домовленості щодо збільшення кредитування реального сектору, погашення заборгованості держави перед бізнесом із відшкодування ПДВ і повернення переплати податку на прибуток.

Кабмін зазначає, що відповідно до угоди сторони будуть проводити консультації щодо встановлення цін/тарифів природних монополій на економічно обгрунтованому рівні, їх регулювання і спільного контролю, мінімізації негативного впливу їх підвищення на населення і виробників і здійснення адресної підтримки окремих категорій громадян.

Соціальний блок визначає для підприємств небюджетної сфери темпи зростання середньої заробітної плати; тарифну ставку робітника I розряду у 2016 році, розмір заробітної плати некваліфікованого працівника, перелік і розміри доплат та надбавок до тарифних ставок, окладів і посадових окладів.

Значну увагу приділено також питанню погашення заборгованості по заробітній платі та вжиття заходів з метою недопущення її виникнення, а також домовленостей з питань охорони праці, соціального захисту, гуманітарних питань.

Уряд зазначає, що фактично суб'єктами угоди є 95 всеукраїнських профспілок, які представлені п'ятьма репрезентативними об'єднаннями профспілок; 93 організації роботодавців та їх об'єднання (28 галузевих і 65 територіальних організацій), які представлені чотирма всеукраїнськими об'єднаннями організацій роботодавців.

Кабмін також нагадує, що переговорний процес щодо даної угоди був найтривалішим за всю історію їх укладення в Україні ─ він тривав більше чотирьох років: розпочавшись у жовтні 2012 року, він переривався в період з 2013 року по лютий 2015 року.

За матерiалами: Интерфакс-Украина
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарів 0
Увійдіть, щоб опублікувати коментар
Останні новини
18:03
На Сицилії відбувається виверження вулкану Етна (ВІДЕО)
14:46
Ілон Маск відправить двох туристів у подорож навколо Місяця
13:33
Керівництво "Дельта банку" підозрюють у розкраданні 1,7 млрд грн
08:00
Польща шукатиме в Смоленській трагедії сліди «російської агресії»
22:49
У Києві обвалилася частина Шулявського мосту.
17:11
Інвесткомпанія Баффета збільшила пакет акцій Apple вдвічі
15:42
Євросоюз запровадив безвізовий режим із Грузією
14:31
В Румунії тривають масштабні антиурядові протести
12:33
Суд заарештував резиденцію президента в Криму
12:18
Відновлено виплати вкладникам Артем-банку
11:17
Суд визнав законність арешту газу компаній Онищенка
08:00
Стало відомо, коли Samsung представить Galaxy S8
07:16
Оголошено переможців кінопремії «Оскар»
18:52
У Білорусі - масові протести проти «податку на тунеядство»
11:32
Дональд Трамп відмовився брати участь у традиційній вечері з журналістами
FORBES У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ