Аграрний фонд підтримає виробників на 1,5 млрд гривень

ПАТ «Аграрний фонд» у рамках форвардної програми скерував на підтримку сільгоспвиробників 1,5 млрд гривень у період весняних і осінніх посівних робіт. За форвардом компанія закуповує продовольчу пшеницю, ячмінь, жито і гречку.

Компанія закуповує 1 млн тонн продовольчої пшениці, або 20% від усього обсягу внутрішнього споживання, гарантуючи продовольчу безпеку.

На момент укладення контракту сільгоспвиробник отримує на руки 65% від прогнозної вартості зерна.

Ціна закупівлі визначається на основі прогнозів врожаю і низки макрофакторів, зокрема очікуваного курсу долара. Ця ціна – більшою мірою індикатив, оскільки під час остаточного розрахунку вартість все одно приводиться до ринкової. Наприклад, при проведенні весняної форвардної кампанії ціну пшениці другого класу було визначено на рівні 3500 гривень, що становило в період збирання 3700 грн/тонна, і доходячи в деяких областях до 4200 грн/тонна.

Форвардна програма «Аграрного фонду» – один з останніх механізмів забезпечення сільгоспвиробників обіговими коштами в період пікового попиту. «В умовах нестабільності, зокрема військової, великі приватні гравці не ризикують давати гроші аграріям із перспективою поставки зерна з люфтом до півроку», – пояснює відсутність напливу конкурентів Андрій Радченко, генеральний директор ПАТ «Аграрний фонд», нагадуючи, що ризик поставки в Україні не страхує жодна страхова компанія. Крім підтримки аграріїв, контрактування зерна дає змогу забезпечити стабільність на продовольчому ринку. За константи внутрішнього споживання на рівні 5,3 млн тонн продзерна АФ купує близько 20% цього обсягу. «Це наша якірна програма, оскільки цей 1 млн тонн і є тим ресурсом, яким можна гарантувати стабільність на продовольчому ринку», – каже Андрій Радченко.

Попередня оцінка бюджету осінньої посівної – близько 90 млрд гривень. Цей показник із поправкою на курс долара збільшується з року в рік: 2015 року вартість польових робіт оцінювали в близько 80 млрд гривень, 2014 року – 56 млрд грн. Для прикладу: порівняно з минулим роком витрати на гектар пшениці зросли на 9%, до 12,5 тис. грн.

ПАТ «Аграрний фонд» створено постановою Кабміну №364 22 квітня 2013 року. Статутний фонд – 5 млрд гривень. 100% акцій належать державі. Щорічно закуповує у сільгоспвиробників близько 1 млн. тонн продовольчої пшениці і займає до 40% внутрішнього ринку борошна.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарів 0
Увійдіть, щоб опублікувати коментар
Останні новини
18:03
На Сицилії відбувається виверження вулкану Етна (ВІДЕО)
14:46
Ілон Маск відправить двох туристів у подорож навколо Місяця
13:33
Керівництво "Дельта банку" підозрюють у розкраданні 1,7 млрд грн
08:00
Польща шукатиме в Смоленській трагедії сліди «російської агресії»
22:49
У Києві обвалилася частина Шулявського мосту.
17:11
Інвесткомпанія Баффета збільшила пакет акцій Apple вдвічі
15:42
Євросоюз запровадив безвізовий режим із Грузією
14:31
В Румунії тривають масштабні антиурядові протести
12:33
Суд заарештував резиденцію президента в Криму
12:18
Відновлено виплати вкладникам Артем-банку
11:17
Суд визнав законність арешту газу компаній Онищенка
08:00
Стало відомо, коли Samsung представить Galaxy S8
07:16
Оголошено переможців кінопремії «Оскар»
18:52
У Білорусі - масові протести проти «податку на тунеядство»
11:32
Дональд Трамп відмовився брати участь у традиційній вечері з журналістами
FORBES У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ