Мінфін планує розстрочку для фізосіб, які отримали іпотеку

Міністерство фінансів України пропонує вирішити проблему зростання податкового боргу фізичних осіб, які отримали іпотечні кредити, шляхом трирічної розстрочки їх податкових зобов'язань.

Як наголошується в повідомленні Мінфіну, відповідна ініціатива відображена в робочій версії пакету змін до Податкового кодексу, яку міністр фінансів Олександр Данилюк представив на засіданні Комітету з питань податкової та митної політики Верховної Ради в середу.

«Надання платнику податків права розстрочки сплати протягом трьох років суми податкового зобов'язання, нарахованого на суму боргу (кредиту), прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов'язаним з процедурою його банкрутства, до закінчення строку позовної давності по кредиту», ─ пояснюється суть пропозиції в презентації Мінфіну.

За даними відомства, суми розстрочених податкових зобов'язань будуть розраховуватися платниками податків самостійно згідно з відповідними документами щодо суми прощеного (анульованого) кредитором боргу (кредиту) і будуть погашатися рівними частками кожного календарного кварталу до 20 числа наступного місяця.

У Мінфіні очікують, що такий крок знизить соціальну напруженість у суспільстві.

Крім того, Мінфін пропонує ввести нову систему оподаткування доходів від здійснення діяльності (в тому числі підприємницької) на базі загальної системи оподаткування доходів фізичних осіб.

Згідно з презентацією, заплановано введення категорій ─ дрібна одноосібна діяльність, «пом'якшена» загальна система і стандартна загальна система (діюча).

Дрібна одноосібна діяльність передбачає сплату податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) за фіксованою ставкою для осіб, які не зареєстровані як підприємці без права найму інших осіб.

У цій категорії ─ роздрібна торгівля, надання побутових послуг населенню, традиційні народні промисли (перелік встановлюється місцевою радою): обсяг річного доходу до 250 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного року (у 2016 році ─ 344,5 тис. грн). Розмір податку для цієї категорії ─ 10% мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня податкового року (у 2016 році ─ 137,8 грн у розрахунку на місяць).

Категорія «пом'якшена» загальна система передбачає сплату ПДФО з прибутку. До цієї категорії відносяться фізособи-підприємці та фізособи, які здійснюють незалежну професійну діяльність: види діяльності ─ обмежені подібно до обмежень за єдиним податком. Обсяг річного доходу передбачається до 4 тис. розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня податкового року (у 2016 році ─ 5,512 млн грн): об'єкт оподаткування ─ різниця між доходами і витратами за ставкою 18%. Сплата передбачається щокварталу авансовими платежами.

Згідно з повідомленням, робоча група, в яку входять депутати, громадські експерти, бізнес, Державна фіскальна служба і Мінфін, завершує роботу над документом: фінальну версію планується подати на Кабмін до кінця вересня.

За матерiалами: Интерфакс-Украина
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарів 0
Увійдіть, щоб опублікувати коментар
Останні новини
18:03
На Сицилії відбувається виверження вулкану Етна (ВІДЕО)
14:46
Ілон Маск відправить двох туристів у подорож навколо Місяця
13:33
Керівництво "Дельта банку" підозрюють у розкраданні 1,7 млрд грн
08:00
Польща шукатиме в Смоленській трагедії сліди «російської агресії»
22:49
У Києві обвалилася частина Шулявського мосту.
17:11
Інвесткомпанія Баффета збільшила пакет акцій Apple вдвічі
15:42
Євросоюз запровадив безвізовий режим із Грузією
14:31
В Румунії тривають масштабні антиурядові протести
12:33
Суд заарештував резиденцію президента в Криму
12:18
Відновлено виплати вкладникам Артем-банку
11:17
Суд визнав законність арешту газу компаній Онищенка
08:00
Стало відомо, коли Samsung представить Galaxy S8
07:16
Оголошено переможців кінопремії «Оскар»
18:52
У Білорусі - масові протести проти «податку на тунеядство»
11:32
Дональд Трамп відмовився брати участь у традиційній вечері з журналістами
FORBES У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ