Економіка США продовжує зростати помірними темпами

У більшості федеральних округів США з липня по кінець серпня поточного року, як і раніше, спостерігалося стримане (modest) або помірне (moderate) зростання економічної активності, йдеться в опублікованому в середу Федеральною резервною системою (ФРС) регіональному огляді, який за кольором обкладинки називають Beige Book («Бежева книга»).

При цьому в Канзас-Сіті та Нью-Йорку спостерігалася стагнація ділової активності, а респонденти Федеральних резервних банків (ФРБ) Філадельфії і Річмонда зазначили, що темпи зростання активності знизилися порівняно з попереднім періодом.

В цілому у всіх 12 регіонах США очікуються помірні темпи зростання в найближчому майбутньому.

Обсяг споживчих витрат несильно змінився в більшості округів, а продажі автомобілів дещо знизилися, але залишаються на високому рівні (крім Далласа, де продажі значно зросли). При цьому спостерігається невелике зростання активності в переробному секторі країни і помірне зростання продажів житла, який, тим не менш, обмежений через нестачу вільних будинків. Підвищення виробництва сільськогосподарської продукції компенсувалося зниженням цін на неї.

Роздрібні продажі практично не змінилися за звітний період. У Бостоні, Клівленді та Сан-Франциско спостерігалося стримане зростання продажів, в Далласі й Канзас-Сіті ─ зниження, в Чикаго респонденти відзначили «значне уповільнення» росту споживчих витрат.

У сфері туризму активність практично не змінилася порівняно з попереднім звітним періодом і підвищилася в річному вираженні. Зміцнення долара не позначилося на потоці іноземних туристів у Бостоні, але сповільнило активність у Міннеаполісі й Сан-Франциско. В Атланті опитані ФРС аналітики і бізнесмени відзначили зниження кількості іноземних туристів порівняно з попереднім періодом і стежать за потенційним впливом поширення вірусу Зіка на міжнародний туризм.

Одинадцять із дванадцяти округів повідомили про певне підвищення попиту на нефінансові послуги, крім Нью-Йорка, тоді як активність у промисловій сфері залишається практично незмінною. У Сент-Луїсі про плани щодо розширення потужностей повідомили ряд виробників транспортного та промислового обладнання, а фармкомпанії Сан-Франциско кажуть про збереження високих продажів, незважаючи на тиск з боку регуляторів і останні скандали із завищенням цін на ліки.

Продажі житлової нерухомості помірно ростуть в цілому по країні й «активно» ─ в Сан-Франциско, де будівельники відчувають брак вільних ділянок. Це стосується як житлової, так і комерційної нерухомості.

Попит на кредити з боку фізичних та юридичних осіб сильно відрізняється залежно від регіону, але в цілому по країні зростає помірними темпами. Цікаво, що в Далласі і Канзас-Сіті деякі нафтогазові компанії повідомили про труднощі при отриманні кредитів. Якість кредитів залишається високою в більшості округів, крім Річмонда, де показник дещо погіршився.

Зайнятість демонструвала помірне зростання практично у всіх округах, а в Бостоні відзначається незвичайно велика кількість відкритих вакансій. У багатьох округах відчувається нестача кваліфікованих кадрів, особливо технічних фахівців та інженерів.

Зарплати в країні також продовжили рости, в Сан-Франциско і Сент-Луїсі респонденти відзначили сильну тенденцію до підвищення оплати праці. Загалом у найближчі місяці респонденти очікують помірного збільшення зарплат.

Помірні темпи зростання демонструють і споживчі ціни, опитані експерти очікують збереження такої тенденції в подальшому.

Огляд Beige Book, який формується на основі даних дванадцяти ФРБ, публікується приблизно за два тижні до засідання Федрезерву. Наступна зустріч керівництва американського ЦБ призначена на 20-21 вересня.

Дані, наведені при складанні останнього огляду, було зібрано до 29 серпня і оброблено Федеральним резервним банком Сан-Франциско.

За матерiалами: Интерфакс-Украина
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарів 0
Увійдіть, щоб опублікувати коментар
Останні новини
18:03
На Сицилії відбувається виверження вулкану Етна (ВІДЕО)
14:46
Ілон Маск відправить двох туристів у подорож навколо Місяця
13:33
Керівництво "Дельта банку" підозрюють у розкраданні 1,7 млрд грн
08:00
Польща шукатиме в Смоленській трагедії сліди «російської агресії»
22:49
У Києві обвалилася частина Шулявського мосту.
17:11
Інвесткомпанія Баффета збільшила пакет акцій Apple вдвічі
15:42
Євросоюз запровадив безвізовий режим із Грузією
14:31
В Румунії тривають масштабні антиурядові протести
12:33
Суд заарештував резиденцію президента в Криму
12:18
Відновлено виплати вкладникам Артем-банку
11:17
Суд визнав законність арешту газу компаній Онищенка
08:00
Стало відомо, коли Samsung представить Galaxy S8
07:16
Оголошено переможців кінопремії «Оскар»
18:52
У Білорусі - масові протести проти «податку на тунеядство»
11:32
Дональд Трамп відмовився брати участь у традиційній вечері з журналістами
FORBES У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ