Порошенко підписав закон про брухт чорних металів

Президент України підписав прийнятий парламентом з урахуванням зауважень глави держави закон № 3868 про підвищення на рік вивізного мита на брухт чорних металів з EUR10 / тонна до EUR30 / тонна з одночасним скасуванням реєстрації імпортних контрактів.

Як повідомляє сайт Верховної Ради, у вівторок закон було повернуто із підписом президента.

Як повідомлялося, Верховна Рада 21 квітня 2016 року прийняла в другому читанні й загалом законопроект № 3868 про внесення змін до деяких законів щодо зменшення дефіциту брухту чорних металів на внутрішньому ринку з метою першочергового забезпечення потреб оборонної промисловості та відновлення об’єктів інфраструктури.

Документ пропонував тимчасово – на три роки – підвищити вивізне мито на брухт чорних металів з EUR10 / тонна до EUR30 / тонна.

Разом із тим президент Петро Порошенко застосував право вето й повернув до парламенту для повторного розгляду закон «Про внесення змін до статті 13 закону «Про зовнішньоекономічну діяльність» щодо зменшення дефіциту брухту чорних металів на внутрішньому ринку».

Порошенко підкреслив, що взяв до уваги пропозиції Кабінету міністрів, який, згідно з Конституцією, організовує й забезпечує здійснення зовнішньоекономічної діяльності країни, митної справи, і повернув цей закон для повторного розгляду Верховною Радою зі своїми пропозиціями. Зокрема, він зазначив, що запропоноване законом підвищення ставок експортного мита на відходи та брухт чорних металів не відповідає положенням Угоди про асоціацію між Україною, з одного боку, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії та їх державами-членами, з іншого боку, ратифікованого 16 вересня 2014 року.

Водночас глава держави визнав, що Генеральна угода з тарифів і торгівлі передбачає право будь-якої сторони тимчасово встановлювати або застосовувати заборони чи обмеження експорту з метою запобігання або ослаблення критичного дефіциту товарів, що мають велике значення для країни-експортера, також зазначено, що ніщо в цій угоді не повинно тлумачитися як перешкоду будь-якій стороні в будь-яких діях, які вона вважає необхідними для захисту суттєвих інтересів своєї безпеки.

Він вказав на необхідність враховувати ситуацію, що склалася з обсягами заготівлі та експорту брухту чорних металів в умовах тимчасової окупації Криму й окремих районів Донецької та Луганської областей. Збільшення експорту брухту чорних металів на тлі зменшення обсягу інвестицій в оновленні основних фондів підприємств і падіння обсягів заготівлі брухту призводить до різкого скорочення запасів чорних металів і дефіциту брухту в країні, особливо в останні два роки. Наявність таких запасів має стратегічне значення для металургійної галузі України, підкреслив президент.

Порошенко запропонував внести деякі редакційні правки в текст документа, а також скоротити термін дії мита на відходи та брухт чорних металів у розмірі EUR30 / тонна з трьох до одного року з дня набрання чинності цим законом.

Верховна Рада 12 липня 2016 року врахувала пропозиції президента й на рік підвищила вивізне мито на брухт з EUR10 / тонна до EUR30 / тонна, одночасно скасувавши реєстрацію імпортних контрактів. Тоді заступник міністра економічного розвитку й торгівлі Максим Нефедов назвав це компромісом, який створює максимально можливі умови для металургійної галузі на цей час. Він пояснив, що попередня редакція закону (№ 3868), прийнята 21 квітня і ветований Президентом, порушувала зобов’язання України перед СОТ і ЄС, а також загрожувала порушенням антидемпінгових розслідувань, тоді як в оновленому варіанті закон відповідає правам держави реагувати на загрози національній безпеці. Нефедов підкреслив, що ринок відчуває дефіцит брухту, особливо в останні два роки через анексію Криму та війну сході країни.

За матерiалами: Интерфакс-Украина
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарів 0
Увійдіть, щоб опублікувати коментар
Останні новини
18:03
На Сицилії відбувається виверження вулкану Етна (ВІДЕО)
14:46
Ілон Маск відправить двох туристів у подорож навколо Місяця
13:33
Керівництво "Дельта банку" підозрюють у розкраданні 1,7 млрд грн
08:00
Польща шукатиме в Смоленській трагедії сліди «російської агресії»
22:49
У Києві обвалилася частина Шулявського мосту.
17:11
Інвесткомпанія Баффета збільшила пакет акцій Apple вдвічі
15:42
Євросоюз запровадив безвізовий режим із Грузією
14:31
В Румунії тривають масштабні антиурядові протести
12:33
Суд заарештував резиденцію президента в Криму
12:18
Відновлено виплати вкладникам Артем-банку
11:17
Суд визнав законність арешту газу компаній Онищенка
08:00
Стало відомо, коли Samsung представить Galaxy S8
07:16
Оголошено переможців кінопремії «Оскар»
18:52
У Білорусі - масові протести проти «податку на тунеядство»
11:32
Дональд Трамп відмовився брати участь у традиційній вечері з журналістами
FORBES У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ