Порошенко: світ не повинен закривати очі на бомбардування Донбасу

Президент Петро Порошенко заявляє, що безпрецедентна міграційна криза і наплив біженців стали важливим іспитом для всього людства ─ понад 250 млн людей із різних причин покинули свої будинки.

Про це повідомляється на офіційному сайті глави держави.

«Ця глобальна криза вимагає від нас спільної відповідальності і скоординованих зусиль. Тому сьогодні я б хотів висловити свою солідарність із тими, хто, проти своєї волі, був змушений покинути рідні домівки», ─ сказав Президент під час виступу на засіданні високого рівня Генасамблеї ООН на тему біженців і мігрантів.

Глава держави підкреслив, що зовнішня агресія і спонсорований державою тероризм є ворогами людства в багатьох куточках нашого світу. «Російська збройна агресія змусила близько 1,8 млн українців шукати новий будинок у межах країни. Тому Україна опинилася серед першої десятки країн з найбільшою кількістю переміщеного населення», ─ сказав Порошенко.

За словами Глави держави, всі зусилля світової спільноти будуть марні, якщо не усунути першопричини проблеми, а саме зовнішньої агресії і порушення міжнародного права.

«Ми не маємо права закривати очі на бомбардування Росією цивільних об'єктів у сирійському Алеппо чи на українському Донбасі. Мова йде не тільки про дотримання гуманітарних принципів», ─ сказав Петро Порошенко і підкреслив необхідність покладання відповідальності на державу, що порушує міжнародне право і фундаментальні свободи, в результаті чого цивільне населення змушене залишати свої будинки.

«Необхідно якнайшвидше розробити такий міжнародний механізм відповідальності, а також міжнародні зобов'язуючі рамки для захисту прав внутрішньо переміщених осіб», ─ зазначив Президент.

Глава держави підкреслив, що українська влада послідовно демонструє відданість необхідності забезпечення належного захисту переміщених осіб, розробки і впровадження відповідних рамок для того, щоб гарантувати їм соціальний захист, забезпечити доступ до системи охорони здоров'я, освіти, працевлаштування.

«Наша самовіддана робота дозволила, зокрема, запобігти виникненню ще однієї суттєвої хвилі біженців у Європу», ─ сказав Петро Порошенко.

Президент подякував усьому уряду і гуманітарним партнерам за підтримку України в цей важкий час, але при цьому зазначив, що «ми не можемо постійно перебувати в режимі реагування». «Нам потрібно остаточне і стійке вирішення проблеми, а саме припинення російської агресії проти України», ─ сказав він.

Президент наголосив на важливості політичної декларації, прийнятої сьогодні, яка пропонує інклюзивні рамки для розвитку подальшої співпраці та координації зусиль світової спільноти. Він зазначив, що цей документ приділяє належну увагу ключовим аспектам людської міграції, включаючи необхідність боротьби з ксенофобією, дискримінацією, торгівлею людьми.

Президент також нагадав, що Україна стала однією з перших європейських країн, яка ще в далекому 1998 року криміналізувала відповідальність за торгівлю людьми.

Петро Порошенко закликав забезпечити належне фінансування програм ООН з тим, щоб ліквідувати розрив між виділенням коштів і реальними гуманітарними потребами і вітав той факт, що Декларація закладає основу для реагування на потреби внутрішньо переміщених осіб. «Їх захист і підтримка ─ це наш моральний і політичний обов'язок», ─ сказав Президент України.

Глава Української держави заявив про необхідність відновлення посади Спеціального представника Генерального секретаря ООН з питань внутрішньо переміщених осіб.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарів 0
Увійдіть, щоб опублікувати коментар
Останні новини
18:03
На Сицилії відбувається виверження вулкану Етна (ВІДЕО)
14:46
Ілон Маск відправить двох туристів у подорож навколо Місяця
13:33
Керівництво "Дельта банку" підозрюють у розкраданні 1,7 млрд грн
08:00
Польща шукатиме в Смоленській трагедії сліди «російської агресії»
22:49
У Києві обвалилася частина Шулявського мосту.
17:11
Інвесткомпанія Баффета збільшила пакет акцій Apple вдвічі
15:42
Євросоюз запровадив безвізовий режим із Грузією
14:31
В Румунії тривають масштабні антиурядові протести
12:33
Суд заарештував резиденцію президента в Криму
12:18
Відновлено виплати вкладникам Артем-банку
11:17
Суд визнав законність арешту газу компаній Онищенка
08:00
Стало відомо, коли Samsung представить Galaxy S8
07:16
Оголошено переможців кінопремії «Оскар»
18:52
У Білорусі - масові протести проти «податку на тунеядство»
11:32
Дональд Трамп відмовився брати участь у традиційній вечері з журналістами
FORBES У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ