«Укрзалізницю» критикують за брак рухомого складу

Великі галузеві асоціації та об'єднання промислових і аграрних підприємств виступили з різкою критикою на адресу ПАТ «Укрзалізниця» через критичну ситуацію з вантажними перевезеннями внаслідок катастрофічної нестачі вагонів, тепловозів і дизельного палива, що змушує підприємства знижувати виробництво і веде до зриву контрактів та недоотримання валютного виторгу.

Про критичну ситуацію із забезпеченням перевезень залізничним транспортом заявили голова Федерації металургів України Сергій Біленький, президент об'єднання підприємств «Укрметалургпром» Олександр Каленков, президент «Української зернової асоціації» Володимир Клименко, президент «Союзу хіміків України» Олексій Голубов, виконавчий директор Української асоціації виробників феросплавів та іншої електрометалургійної продукції «УкрФА» Сергій Кудрявцев і виконавчий директор Асоціації виробників цементу України «Укрцемент» Роман Скільський.

Голови асоціацій і об'єднань направили 5 жовтня лист на адресу прем'єр-міністра Володимира Гройсмана, копії – головам профільного парламентського комітету з промполітики, з питань транспорту, а також міністрові інфраструктури та голові правління «Укрзалізниці» з закликом невідкладно нормалізувати ситуацію з перевезеннями.

У зверненні промисловці й аграрії вказують на постійний дефіцит рухомого складу. Як наслідок, знижуються обсяги виробництва та експортний виторг, зриваються контракти зі споживачами, значно погіршуються фінрезультати діяльності підприємств, робітники недоотримують зарплату, зростає соціальне напруження у трудових колективах.

«Поточна ситуація, яка склалася в ПАТ «Укрзалізниця», ставить під загрозу подальшу роботу всіх без винятку вантажовласників, які не мають економічно обґрунтованої альтернативи залізничних перевезень. На наш погляд, ця критична ситуація існує передусім через штучно створені проблеми в «Укрзалізниці», – констатують у листі.

При цьому його автори вказують на проблему тривалого простою вагонів: на сьогодні в мережі залізниць України зупинено рух близько 11 тис. піввагонів. Також позначається дефіцит тепловозів, електровозів, запчастин і дизпалива.

Ці проблеми доповнюються значним дефіцитом піввагонів – на сьогодні їхня нестача становить близько 5 тис. одиниць, а з урахуванням експлуатації операторами 8 тис. російських піввагонів дефіцит становить 13 тис. одиниць. Незважаючи на постійні значні підвищення залізничних тарифів, середній вік тепловозів в Україні – 33 роки, середній вік електровозів – 42 роки, тому їм потрібен постійний ремонт, проте цього не відбувається. У результаті на Львівській і Одеській залізницях із 283 тепловозів у роботі 85, з 393 електровозів у роботі 186.

Дефіцит дизпалива – системна проблема в «Укрзалізниці»: незважаючи на те що 31 серпня ПАТ підписало меморандум з нафтотрейдерами щодо режиму поставок дизпалива, ситуація тільки погіршилася.

«Проблема близька до транспортного колапсу і загрожує економічній безпеці держави в цілому. Так, із кінця серпня 2016 року загальний обсяг зниження перевезень вантажів ГМК становить близько 10%, що тягне за собою зниження обсягів виробництва сталі щонайменше на 200 тис. тонн щомісяця, або «мінус $70 млн валютних надходжень у країну на місяць», – наголошують у заяві.

Аналогічні труднощі з перевезенням міндобрив, цементу, зокрема, невиконання «Укрзалізницею» планів перевезень сировини і цементу спричинило зупинку двох заводів «Дікергофф Цемент Україна».

Для виправлення ситуації промисловці просять прем'єр-міністра розробити й схвалити механізм рівноправного доступу до користування вагонами «Укрзалізниці», зокрема впровадити практику справедливого і прозорого щомісячного розподілу піввагонів між вантажовідправниками. Розглянути можливість використання рухомого складу інших залізничних операторів.

Пропонується провести переговори з Управлінням залізничним транспортом Білорусі про можливість використання в Україні до 3 тис. піввагонів білоруських власників вагонів.

За матерiалами: Интерфакс-Украина
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарів 0
Увійдіть, щоб опублікувати коментар
Останні новини
18:03
На Сицилії відбувається виверження вулкану Етна (ВІДЕО)
14:46
Ілон Маск відправить двох туристів у подорож навколо Місяця
13:33
Керівництво "Дельта банку" підозрюють у розкраданні 1,7 млрд грн
08:00
Польща шукатиме в Смоленській трагедії сліди «російської агресії»
22:49
У Києві обвалилася частина Шулявського мосту.
17:11
Інвесткомпанія Баффета збільшила пакет акцій Apple вдвічі
15:42
Євросоюз запровадив безвізовий режим із Грузією
14:31
В Румунії тривають масштабні антиурядові протести
12:33
Суд заарештував резиденцію президента в Криму
12:18
Відновлено виплати вкладникам Артем-банку
11:17
Суд визнав законність арешту газу компаній Онищенка
08:00
Стало відомо, коли Samsung представить Galaxy S8
07:16
Оголошено переможців кінопремії «Оскар»
18:52
У Білорусі - масові протести проти «податку на тунеядство»
11:32
Дональд Трамп відмовився брати участь у традиційній вечері з журналістами
FORBES У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ