НБУ очікує на повільне відновлення банківського кредитування

Національний банк України очікує на повільне відновлення банківського кредитування у приватному секторі через високі кредитні ризики, повідомляють на веб-сайті НБУ з посиланням на дебютний звіт центрального банку «Огляд банківського сектору», який охоплює період січня-серпня 2016 року.

«Відновлення банківського кредитування в усіх сегментах, крім державних корпорацій, буде повільним через високі кредитні ризики. Однак, за очікуваннями НБУ, цінові й нецінові умови кредитування пом'якшуватимуться. Протягом четвертого кварталу 2016 року триватиме активний етап докапіталізації банків другої двадцятки, діагностичне обстеження яких здійснено протягом 2016 року», – йдеться в повідомленні.

НБУ також прогнозує, що в наступних кварталах НБУ очікує на пришвидшення припливу гривневих вкладів у банки завдяки поступовому відновленню довіри населення і бізнесу до банківського сектору: одночасно пришвидшиться зниження ставок за депозитами.

Згідно зі звітом, за вісім місяців 2016 року кошти населення у платоспроможних банках зросли на 4,8% в національній валюті та 1,9% в іноземній валюті.

При цьому ставки за вкладами у гривні протягом звітного періоду знижувалися паралельно з переглядом НБУ облікової ставки (знижена з 22% на початку року до 15% станом на 16 вересня).

«Ставки за валютними депозитами населення знизилися до історичного мінімуму. Скасування лімітів на зняття гривневих вкладів і значне підвищення лімітів на зняття коштів у валюті не мали негативного впливу на динаміку депозитів», – вважають в НБУ.

У повідомленні також наголошено, що приплив коштів населення і бізнесу дав змогу платоспроможним банкам повернути Нацбанку в січні-серпні 22 млрд грн заборгованості за стабілізаційними кредитами і рефінансування (за основною сумою, без урахування нарахованих відсотків).

Разом із тим кредитування в січні-серпні залишалося стриманим – приріст кредитного портфелю корпорацій на 6 млрд грн знівельовано зменшенням кредитів населенню. «За збереження високих кредитних ризиків і низької платоспроможності позичальників банки направляли додаткову ліквідність переважно на купівлю державних цінних паперів», – йдеться в повідомленні.

В НБУ також зазначили, що за цей період відбувалося заміщення депозитних сертифікатів Нацбанку в портфелі банків на державні цінні папери, переважно ОВДП: обсяг депозитних сертифікатів із початку року зменшився на 63%, або на 56 млрд грн, тоді як портфель ОВДП з початку року зріс на 68,8 млрд грн.

«Скорочення відрахувань у резерви за активними операціями дало змогу значно поліпшити фінансовий результат банків – починаючи з травня 2016-го, банківська система демонструвала чистий прибуток три місяці з чотирьох. Проте операційний прибуток банків до оподаткування зменшився порівняно з попереднім роком через зниження чистих відсоткових доходів», – йдеться в повідомленні.

В НБУ також наголосили, що дані про депозити в «Огляді банківського сектору» відрізняються від відповідних даних із грошово-кредитної статистики, оскільки охоплюють дані з урахуванням їхніх філій за межами України і містять тільки основну суму без нарахованих відсотків, не враховують іменних депозитних сертифікатів і містять інформацію про клієнтів-нерезидентів.

Дані про кредити відрізняються, зокрема, оскільки також охоплюють дані банків з урахуванням їхніх філій за межами країни, містять тільки основну суму без нарахованих відсотків, містять інформацію про клієнтів-нерезидентів.

За матерiалами: Интерфакс-Украина
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарів 0
Увійдіть, щоб опублікувати коментар
Останні новини
18:03
На Сицилії відбувається виверження вулкану Етна (ВІДЕО)
14:46
Ілон Маск відправить двох туристів у подорож навколо Місяця
13:33
Керівництво "Дельта банку" підозрюють у розкраданні 1,7 млрд грн
08:00
Польща шукатиме в Смоленській трагедії сліди «російської агресії»
22:49
У Києві обвалилася частина Шулявського мосту.
17:11
Інвесткомпанія Баффета збільшила пакет акцій Apple вдвічі
15:42
Євросоюз запровадив безвізовий режим із Грузією
14:31
В Румунії тривають масштабні антиурядові протести
12:33
Суд заарештував резиденцію президента в Криму
12:18
Відновлено виплати вкладникам Артем-банку
11:17
Суд визнав законність арешту газу компаній Онищенка
08:00
Стало відомо, коли Samsung представить Galaxy S8
07:16
Оголошено переможців кінопремії «Оскар»
18:52
У Білорусі - масові протести проти «податку на тунеядство»
11:32
Дональд Трамп відмовився брати участь у традиційній вечері з журналістами
FORBES У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ