Рада розширила витрати держбюджету на 2016 рік

Верховна рада внесла зміни в закон «Про державний бюджет на 2016 рік», якими розширюються витрати, серед іншого, на оборону і безпеку на 7,1 млрд грн, але без збільшення дефіциту державного бюджету.

На ранковому засіданні парламенту за відповідний закон №5217 в цілому проголосувало 265 народних депутатів.

Відповідний урядовий законопроект було зареєстровано в парламенті 3 жовтня. Згідно з пояснювальною запискою до нього, зокрема, додаткові витрати передбачено для Міноборони в сумі 3,8 млрд грн, Національної поліції – 2,005 млрд грн (з урахуванням перерозподілу в системі органів МВС), Адміністрації Держприкордонслужби – 963,5 млн грн, Державної служби з надзвичайних ситуацій – 50 млн грн, Головного управління розвідки Міноборони – 175 млн грн, Служби безпеки – 128,5 млн грн, Управління держохорони – 51 млн грн, Держспецтрансслужби – 5,4 млн грн.

Крім того, закон збільшує витрати на оплату праці працівників центральних органів виконавчої влади, місцевих державних адміністрацій та закордонних дипломатичних установ України на 1,5 млрд грн.

Також збільшуються видатки Мінрегіону за бюджетною програмою – державний фонд регіонального розвитку на суму 950 млн грн.

Для фінансового збалансування вугільної галузі та недопущення соціальних вибухів серед шахтарів збільшуються витрати на 420,0 млн грн, а ще додатково направити 90 млн грн на забезпечення Мін'юстом невідкладного фінансування витрат, пов'язаних із представництвом інтересів України в закордонних юрисдикційних органах.

Законом також пропонується виділити 50 млн грн на модернізацію й оновлення матеріально-технічної бази професійно-технічних навчальних закладів державної форми власності та 35 млн грн на закупівлю систем імплантаційного слухопротезування для забезпечення лікування дітей-інвалідів із незворотними порушеннями слуху в Інституті отоларингології ім. проф. О.С. Коломійченка Національної академії медичних наук України.

Крім того, передбачається субвенція з держбюджету місту Умань у сумі 15 млн грн на виконання заходів з підготовки до святкування 400-річчя заснування Умані, а для забезпечення підготовки та участі українських спортсменів у спортивних заходах витрати збільшуються на 8 млн грн.

Передбачене збільшення витрат буде забезпечено за рахунок збільшення дохідної частини загального фонду держбюджету на 1,16 млрд грн шляхом перенесення доходів загального фонду місцевих бюджетів населених пунктів Донецької та Луганської областей, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють своїх повноважень.

Крім того, джерелом збільшення витрат передбачено економію бюджетних коштів з виконання боргових зобов'язань за запозиченнями, залученими державою, або під державні гарантії (6,1 млрд грн), обслуговування державного боргу (2,4 млрд грн) і скорочення інших першочергових видатків інших головних розпорядників коштів переважно капітального характеру (0,4 млрд грн).

Відповідно до закону, загальні витрати держбюджету пропонується збільшити на 0,3%, до 676,51 млрд грн, а доходи – на 0,2%, до 603,03 млрд грн.

За матерiалами: Интерфакс-Украина
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарів 0
Увійдіть, щоб опублікувати коментар
Останні новини
18:03
На Сицилії відбувається виверження вулкану Етна (ВІДЕО)
14:46
Ілон Маск відправить двох туристів у подорож навколо Місяця
13:33
Керівництво "Дельта банку" підозрюють у розкраданні 1,7 млрд грн
08:00
Польща шукатиме в Смоленській трагедії сліди «російської агресії»
22:49
У Києві обвалилася частина Шулявського мосту.
17:11
Інвесткомпанія Баффета збільшила пакет акцій Apple вдвічі
15:42
Євросоюз запровадив безвізовий режим із Грузією
14:31
В Румунії тривають масштабні антиурядові протести
12:33
Суд заарештував резиденцію президента в Криму
12:18
Відновлено виплати вкладникам Артем-банку
11:17
Суд визнав законність арешту газу компаній Онищенка
08:00
Стало відомо, коли Samsung представить Galaxy S8
07:16
Оголошено переможців кінопремії «Оскар»
18:52
У Білорусі - масові протести проти «податку на тунеядство»
11:32
Дональд Трамп відмовився брати участь у традиційній вечері з журналістами
FORBES У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ